Intencje Mszy św. w dniach od 11 do 17 listopada 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  11 DO 17 LISTOPADA 2019

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA (11 LISTOPADA)
6.30     W intencji Joanny z rodziną.
7.00    1. W intencji Jasmin z rodziną.
2. W intencji Szymona z rodziną.
9.00    Msza św. w intencji Ojczyzny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Łucję GŁOWANIA, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Walerię i Franciszka BARTODZIEJ, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Franciszka GASZ, ich syna Bernarda z żoną, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Zygfryda z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji Joanny z rodziną.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: mamę Elżbietę MUSZKIET, ojca Gerarda, brata Joachima – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji Jasmin z rodziną.
3. W intencji Szymona z rodziną.
18.00    1. Za ++ Ignacego i Wiktorię KULIK, syna Alfreda, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Haliny i Józefa MATEJA z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY. (13 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji Szymona z rodziną.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. W intencji Jasmin z rodziną.
2. Za ++ z rodzin BIENIA-ĆWIERTNIA-SZAMPERA-FEILERT-JASKÓŁA oraz o Opiekę Boża dla dzieci, wnuków i krewnych.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Dzieci Maryi).
18.00    1. Za ++: Eryka KASPERCZYK, rodziców Teofila i Łucję GOLEC, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Janinę REWERSKĄ i Agatkę TARASIUK, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. W intencji Marioli i Norberta z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Dary Ducha Świętego, dobrą pracę i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Joannę KEMPER o radość życia wiecznego.
18.30    Różaniec Fatimski.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE BŁ. MARII LUIZY MERKERT, DZIEWICY (14 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji Jasmin z rodziną.
2. Za ++ Siostry Elżbietanki, które posługiwały w naszej parafii.
7.00     1. Za + Emilię DATKO, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: ojca Kazimierza WASZCZUKA, mamy Cecylii, wujka Kazimierza JURKOWSKIEGO, dziadków obu stron, ++ z rodzin WASZCZUKÓW-JURKOWSKICH-LIPKÓW-RATYŃSKICH.
3. W intencji Katarzyny z okazji 75. rocznicy urodzin o zdrowie i opiekę Boża na dalsze lata życia oraz
o Boże błogosławieństwo w rodzinie i za ++ rodziców SKÓRA-PIETRUSZKA.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Ninę SOŁTYSEK o radość życia wiecznego (od chrześniaka Antosia z rodziną).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji Szymona z rodziną.
3. Za + Wandę GOLISZEWSKĄ (od brata z rodziną).
4. W intencji Marii i Jana z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Dary Ducha Świętego, zaliczenie wszystkich egzaminów o raz o Boże błogosławieństwo.
5. Za + Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 LISTOPADA)
6.30    W intencji Szymona z rodziną.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Mieczysława ZAMBRZYCKIEGO, jego rodziców Stanisławę i Stanisława, braci Kazimierza i Henryka, bratowe Renatę i Lucynę, szwagrów Władysława i Bronisława WRÓBEL, Kazimierza SOBONKIEWICZA.
2. W intencji Jasmin z rodziną.
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Wiktora KULIK, teściów Mariannę i Tadeusza SZYMANEK, wszystkich ++ z po-krewieństwa KULIK-SZYMANEK-WYRWA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: rodziców Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Adolfa i Władysławę JANOWSKICH, braci Jana, Wacława, Kazimierza i Stanisława, teściów Elżbietę i Józefa SZOLC, szwagra Henryka, dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + męża Serafina REKUS.

SOBOTA – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W OPOLU (16 LISTOPADA)
6.30    Za ++: Elisabeth KROCZEK, rodziców i braci LABUS, dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. W intencji Jasmin z rodziną.
2. W intencji Szymona z rodziną.
12.00    Do Boskiej Opatrzności i Serca Maryi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla całej rodziny.
14.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii OLBRICH z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Wojciecha GRABOWSKIEGO z okazji 1. rocznicy urodzin, w intencji rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla rodzin GRABOWSKI-LECHOWICZ.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za  ++: męża Mirosława JAWORSKIEGO w 10. rocznicę śmierci, rodziców Różę i Henryka KRAKA, teściów Martę i Stefana JAWORSKICH, dziadków obu stron.
2. Za ++: męża Leonarda MROZEK, rodziców Elżbietę i Jana SMANDZICH, teściów Weronikę i Franciszka MROZEK, Stefanię i Jana DANIŁA, wszystkich ++ z rodzin MROZEK-SMANDZICH-MAJNUSZ-DANIŁA.
3. Za + mamę Marię MASELI w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Stanisława i Katarzynę PAWŁOWSKICH, Wandę i Michała MIKUŁÓW, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Romana i Elżbietę TREPISOR, męża Mieczysława, teścia Franciszka, ++ z rodzin TREPISOR-PAWLUS, dusze opuszczone.
6. Za + matkę Anielę PLOCH (1).
7. za ++: ojca Jerzego GAWLIK, teściów Monikę i Walentego JENDRYKA, - o radość życia wiecznego, ++ z po-krewieństwa GAWLIK-JENDRYKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. O życie wieczne dla + Mariusza PŁACHETKA w kolejną rocznicę urodzin.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (17 LISTOPADA)
6.45Niemiecka    W intencji Szymona z rodziną.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Marię i Michała LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z po-krewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfreda z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Agnieszkę i Zygfryda PAJĄK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Msza św. z okazji Światowego Dnia Ubogich.
2. Za ++: rodziców Marię i Michała LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z po-krewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Edmunda GALEJA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin DĄBROWICZOW-GALEJÓW-KUBASZKÓW-RZEPKÓW.
4. Za ++: męża Karola GLOBISZ, rodziców Antoniego i Marię GLOBISZ, Wiktora i Gertrudę PANEK, rodzeństwo Ryszarda, Józefa i Joannę PANEK, dusze czyśćcu cierpiące.
4. za ++: Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię, Klarę i Waleskę, męża Albina BLASZCZYK, Huberta SZNURA, syna Rolanda, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Królowej Pokoju i bł. Piotra FRASSATI, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o potrzebne Dary dla Piotra OLBRICH w dniu urodzin.
10.15Rodzinna    1. Za ++: Zofię JOKIEL w rocznicę śmierci, braci Jana i Bernarda PYSIK.
2. Za ++: Salomeję KRZYŻANOWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, Halinę ADAMSKĄ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bronisławy z okazji 86. rocznicy urodzin oraz za ++: rodziców Marię i Michała BYCH oraz ++ z pokrewieństwa obu stron.
11.30Suma    1. Za ++: żonę Różę SCHOLZ w kolejną rocznicę śmierci, syna Waldemara, rodziców Bronisławę i Stanisława RYGOL, Marię i Ignacego SCHOLZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Stanisława BROŻYNA, ojca Jana, siostrę Wandę, teściów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Agnes LASONCZYK w 4. rocznicę śmierci, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oliwii w 1. rocznicę urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Marii WAWRZYNEK o zdrowie Boże błogosławieństwo z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Mariana PAWŁOWSKIEGO, ojca Jana DRYKA, teściów Stanisława i Agnieszkę PAWŁOWSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogo-sławieństwo Boże w intencji Krzysztofa z okazji 17. urodzin.
4. Za + matkę Anielę PLOCH (2).
5. Za ++: rodziców Janinę i Kazimierza OLECHNOWICZÓW, brata Józefa, ++ z rodzin OLECHNOWICZÓW-KORBUTÓW-SUCHECKICH-BIELEWSKICH-BARONÓW.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651823
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3090
7203
28826
13576656
10293
194510
13651823

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 10:17:34