Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 grudnia 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  23 DO 29 GRUDNIA 2019

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (23 GRUDNIA)
6.15     RORATY DLA DOROSŁYCH: W intencji Adriana z rodziną.
7.00    1. Za ++: męża Henryka JANCZURA w rocznicę śmierci, teściów Elżbietę i Władysława, ojca Pawła PRADELA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię i Emanuela PAŹDZIOR, Agnieszkę PLACHETKA, ++ z pokrewieństwa PAŹDZIOR-PLACHETKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jerzego i Elżbietę CEBULLA, teściów Wiktora i Jadwigę SZYGUŁA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    RORATY DLA DZIECI:1. Za ++: Ryszarda JOKIEL i jego żonę Helenę, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin JOKIEL-GRALKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + ojca Mariana KNOT w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + ojca Franciszka ŁUPAK w 2. rocznicę śmierci, rodziców obu stron.
4. Za ++: Ludwika KAMIŃSKIEGO, teścia Jana KUNACHA, babcię Marię KAMIŃSKĄ oraz Mariannę PAJDOSZ.
5. Za + Henryka BACHEN i wszystkich ++ z ulic Arki Bożka, Orzeszkowej, Broniewskiego, Struga i Sienkiewicza.

WTOREK – WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 GRUDNIA)
6.30    1. W intencji uczestników tegorocznych rorat i ich rodzin.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Dzieciątka Jezus i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny RASZKA, dzieci i ich rodzin oraz za + córkę Irenę, syna Jana i ++ z rodzin AUGUSTOWICZ, DĄBROWSKI i RASZKA.
2. Za ++ męża Wilhelma, teścia Ryszarda, 2 żony, ojca Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny.
3. W intencji Adriana z rodziną.
16.00    PASTERKA DLA DZIECI:1. W intencji dzieci.
2. Za ++: mamę Janinę, ojca Tadeusza, męża Karola, jego rodziców, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + brata Grzegorza MORAWCA.
22.00    PASTERKA W KSIĘŻYM LESIE: W intencji żyjących i ++ mieszkańców Księżego Lasu i Gości.
24.00    PASTERKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM: W intencji żyjących i ++ Parafian oraz Gości.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 GRUDNIA):
6.45Niemiecka    W intencji Adriana z rodziną.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: Helmuta GUZ, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, szwagra Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ-KASZTAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Józefę i Tadeusza PIWKO, Helenę i Ignacego MAŃKA, ++ z pokrewieństwa PIWKO-BOREK-MAŃKA-CAPAŁA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: męża Jana STRZĘPKĘ, córkę Bożenę, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MORAWIEC.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++: córkę Jolantę LACH w 2. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Henryka LEWANDOWSKIEGO w 12. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Sylwestra, brata Andrzeja, teściów Lucynę i Józefa BIELSKICH, brata Andrzeja i szwagierkę Bożenę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: dziadków Marię i Wilhelma NOCOŃ, Józefę ŻEBROŃ, ojca Adolfa TROJANOWSKIEGO, dziadków KRASA-NOWAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30    1. W intencji żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ Marię i Józefa SKLORZ, ++ z pokrewieństwa SKLORZ-KULPOK-HALICKI.
3. Za ++: Mateusza SOWĘ, Piotra BADURĘ, Zdzisława BADURĘ, kolegów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo kolędowe.
18.00    Za ++: mamę Annę GLIK w 1. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin GLIK-SOBOTA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 GRUDNIA)
6.45    W intencji Adriana z rodziną.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45     1. Do Boskiej Opatrzności i Dzieciątka Jezus w intencji obecnie pracujących Kapłanów w tutejszej parafii oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
2. Za ++: rodziców Teresę i Jana TARLIŃSKI, teściów Annę i Jana WARZECHA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Adama KINASZ, rodziców KINASZ-MORMYŁO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++: rodziców Alberta i Agnieszkę PALUS, Józefa CZAJA, Franciszkę i Teodora KANIA, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła MRACZNY z okazji 83. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo dla całej rodziny oraz za + żonę Lidię.
3. Za ++: rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Juliana i Waleskę HYLIŃSKICH, Jana i Katarzynę SKRZYPCZYK, Helenę ŁAKOMSKĄ, ++ z pokrewieństwa HYLIŃSKI-SKRZYPCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. W intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Stanisława SMAJDA z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30    1. W intencji Mężczyzn.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i Karola z okazji 55. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Anny z okazji 16. rocznicy urodzin.
16.30    NABOŻEŃSTWO KOLĘDOWE WSPÓŁTWORZONE PRZEZ PARAFIAN I  SCHOLE.
18.00    W intencji żyjących i ++ z dobrodziejów parafii.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 GRUDNIA)
6.30    1. Za ++: siostrę Mariannę PIECHACZEK, męża i ojca Wiktora GAWLIK, ++ z pokrewieństwa PIECHACZEK-OLBRICH-GAWLIK.
7.00    Za ++: rodziców Jana i Annę THOMALLA, ojca Jerzego HORAK, Marię KINEL, ++ z rodzin THOMALLA-HORAK-PUZIK-PIECHOTA-PIECHACZEK-KRUCZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: rodziców Martę i Franciszka DYLONG, ich syna Stefana, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: Józefa GASZ, jego rodziców, brata Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Piotra RUDEK, brata Jerzego, siostry Elżbietę, Wiktorię i Jadwigę, szwagra Henryka, bratową Janinę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. W intencji właścicieli oraz żyjących i ++ pracowników Firmy KAPICA, prosząc o Światło Ducha Świętego i łaskę życia wiecznego.
5. Za ++: męża Jerzego HENKEL, szwagra Joachima i wszystkich ++ z rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Zenona GOLBA z okazji 40. rocznicy ślubu.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 GRUDNIA)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne.
7.00    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00    1. W intencji wszystkich dzieci.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin zastępczych.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Martin KOSSOK – Justyna GUZ.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE, syna Manfreda, rodziców obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Emilię i Stefana GLOMB, męża Norberta GLOMB, ++ z pokrewieństwa GLOMB-MOJZA-KRUCZEK-CZOGALA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Jana SZLISZ, żonę Agnieszkę, ++ z rodziny, Amalię GRUSZKA, męża Alfreda, syna Jana, synową Adelajdę, ++  z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + córkę Annę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła KAPICA z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w intencji Panu Bogu wiadomej.
7. Za ++: mamę Janinę PARKITNY w 2. rocznicę śmierci i 100. rocznicę urodzin, ojca Stefana, braci Jerzego i Kazimierza PARKITNY – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
19.30     KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU „PECTUS”.

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (29 GRUDNIA)
6.45Niemiecka    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++: Jana i Różę TKOCZ, Henryka i Różę WIECZOREK, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Andrzeja i Teresę CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię, Klarę i Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, Huberta i Rolanda SZNURA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Ewy i Józefa z okazji 35. rocznicy ślubu i w intencji całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Teodora GOLEC, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa GOLEC-PRZYBYŁEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Ernsta PLOCH w rocznicę urodzin, matkę Marię, ++ z pokrewieństwa PLOCH-PIELA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Andrzeja KOŁODZIEJCZYK, jego rodziców Elżbietę i Jerzego, dziadków Tadeusza i Genowefę ZDYB, siostrę Weronikę KASZUBA, ++ z pokrewieństwa.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony i Joachima BARTECZKO z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: brata Zdzisława w 2. rocznicę śmierci, ojca Stanisława, teściów Mariannę i Antoniego, szwagra Jerzego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w intencji Oskara z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za wstawiennictwem Anioła Stróża z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Marcela TISCHBIER z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, jego rodziców, chrzestnych, dziadków i całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty i Leszka z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: mamę Jadwigę TUREWICZ w rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo kolędowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzanny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Helenę ZARĘBSKĄ, rodziców Marię i Jakuba BIENKIEWICZ, brata Eugeniusza, teściów Bronisławę i Mariana ZARĘBSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403081
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2710
4846
7556
13353069
213632
182676
13403081

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 12:09:47