Intencje Mszy św. w dniach od 30 grudnia 2019 do 5 stycznia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  30 GRUDNIA 2019

DO 5 STYCZNIA 2010

PONIEDZIAŁEK – SZÓSTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (30 GRUDNIA)
6.30     Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
9.00    Pogrzeb Śp. Henryka GAIDIS.
11.00    Pogrzeb Śp. Renaty SOŁGA.
13.00    Pogrzeb Śp. Piotra PISZNIOK.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Andrzeja RODZEŃ w 8. rocznicę śmierci. ++ z rodzin RODZEŃ, BYCH i RZEPKA.
2. Za ++: ojca Sylwestra, matkę Elżbietę, córkę Elwirę, teściów Marię i Kazimierza, dziadków, rodziców chrzestnych. ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Trójcy Przenajświętszej i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Adama i Roksany.
4. Za ++: Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię, Klarę i Waleskę, męża Albina, Huberta SZNURA, syna Rolanda, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + mamę i żonę Stefanię JANIK, w 6. rocznicę śmierci, ++ z rodziny.
6. Za ++: mamę Leokadię w 3. rocznicę śmierci, ojca Zenona i brata Jerzego.

WTOREK – SIÓDMY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO. ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU (31 GRUDNIA)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
09.00    Pogrzeb Śp. Adama MARKIEWICZA.
11.00    Pogrzeb Śp. Zdzisława RÓZIECKIEGO.
13.00    Pogrzeb Śp. Gintra SZOLKE.
16.00    ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU. Za żyjących i ++ parafian, siostry zakonne, duszpasterzy naszej parafii i gości.
21.00    W kościele Bożego Ciała czuwanie sylwestrowe (do godz. 24.00).

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. NOWY ROK (1 STYCZNIA 2020)
6.45Niemiecka    Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (1).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + męża Serafina REKUS (1).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za + Wilhelma JONTZA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++: siostrę Aniele w 1. rocznicę śmierci, rodziców i wszystkich ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30    1. W intencji żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: mamę Gizelę LASEK w 3. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, szwagra Darka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo noworoczne o pokój.
18.00    1. Za ++: mamę Marię RADZIEJ, ojca Józefa RADZIEJ, rodziców Agnieszkę i Alfonsa RZEŹNICZEK, dziadków WACŁAWCZYK, 4 wujków i ciocię, dziadków RADZIEJ, wujków i ciocie, szwagra Manfreda SCHNAPKA, ++ z pokrewieństwa RADZIEJ-RZEŹNICZEK-WACŁAWCZYK-NAMYSŁO-HOWOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej ro-dziny.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (1).

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 STYCZNIA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
2. Za + męża Serafina REKUS (2).
7.00     1. W intencji rodzin, które w tym roku przyjmą odwiedziny duszpasterskie.
2. Za + Klarę BISKUPEK (1).
3. Za + Reinholda MORAWIEC (2).
4. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
5. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (2).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ pod koniec listopada i w grudniu 2019: Krzysztofa SZENDZIELORZ, Mariana BIEGA, Cecylię MOCZULSKĄ, Henryka BACHEN, Herberta BAWOHL, Wiesławę JUSZCZAK.
2. Za + brata Grzegorza MORAWIEC w 30. dzień po śmierci.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 STYCZNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Marka ZAJĄC z okazji 18. rocznicy urodzin.
7.00    1. Za + męża Serafina REKUS (3).
2. Za + Reinholda MORAWIEC (3).
3. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (3).
16.00    Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla pracowników Grupy ADAMIETZ i ich rodzin, za pracowników byłej Fabryki Maszyn Agromet oraz o radość życia wiecznego dla ++ kolegów.
18.00    1. Za ++: ojca i dziadka Stefana w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców i rodzeństwo, mamę Apolonię – o radość życia wiecznego.
2. Za + Klarę BISKUPEK (2).

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 STYCZNIA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + męża Serafina REKUS (4).
3. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (4).
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ Wojciecha KASPERSKIEGO i Mariana KRAWCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + ojca Ryszarda MOCEK  w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ ze spokrewnionych rodzin.
3. Za + Bogumiłę WOLSKĄ.
4. Za + Jana JURKIEWICZ w rocznicę  urodzin – o radość życia wiecznego.
5. Za + Reinholda MORAWIEC (4).
6. Za + Klarę BISKUPEK (3).
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rudolfa z okazji 80. rocznicy urodzin oraz za ++ rodziców Helenę i Wła-dysława.
8. Za ++: męża Zdzisława JANISZEWSKIEGO w dniu urodzin i 1. rocznicę śmierci, syna Ryszarda, wszystkich ++ z rodzin NITOŃ-JANISZEWSKI.
9. Za ++: ojca Wilhelma SKRZYPEK w 5. rocznicę śmierci, matkę Hiacyntę, ++ z rodziny SKRZYPEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Za ++: rodziców Salomeę i Grzegorza OKOLIŃSKICH, teściów Walerię i Ignacego PORĘBNY, siostrę Marię i jej męża, siostrę Aleksandrę i jej męża, brata Bronisława, ciocię Antoninę, ++ z rodzin PORĘBNY-OKOLIŃSKI-DUDEK.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (5 STYCZNIA)
6.45Niemiecka    Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (5).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++ w 1. rocznicę śmierci: MARCINA Pelc, Annę SZYNOL, Zdzisława JANISZEWSKIEGO, Gerarda KLEEMAN, Wilhelma STEINERT, Krystynę MARZEC, Łucję MASŁO, Adelajdę LERCH, Juliana DĄBROWSKIEGO, Stefana GARNCAREK, Jana BRZOZOWSKIEGO, Agnieszkę WYRWOŁ, Marię RADZIEJ, Czesława NOWICKIEGO, Władysława BYCH, Michała JAREK.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Adama w dniu urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Serafina REKUS (5).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rafała z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za ++: męża i ojca Joachima STACH w 15. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za wstawiennictwem  Anioła Stróża z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Patryka ŚLEDŹ, rodziców i chrzestnych.
3. Za ++: męża Henryka BARTEL, rodziców, siostrę Elżbietę, brata Franciszka, bratową Jadwigę, szwagrów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii i Krzysztofa z okazji 28. rocznicy ślubu, w intencji Michała MARCINIAK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma    1. Za wstawiennictwem Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Poli KONIECZNY, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
2. Za + Henryka BACHEN  30. dzień po śmierci i w rocznicę urodzin.
3. Za + Klarę BISKUPEK (4).
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Zuzanny NOWAK, rodziców, chrzestnych i całej rodziny].
16.00    Kolędowanie przy kapliczce w Nowej Wsi.
17.30    Nabożeństwo kolędowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (5).
3. Za ++: ojca Władysława MAŚLANKA w rocznicę urodzin, mamę Różę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

KOLĘDA 2020

02.01. 2020 czwartek, godz. 16.00
Opolska
03.01. 2020 piątek, godz. 16.00
Broniewskiego, Struga; Sienkiewicza; Orzeszkowej; Arki Bożka, pl. Targowy
04.01. 2020 sobota, godz. 14.00
1 Maja; Dworcowa
07.01. 2020 wtorek, godz. 16.00
Piłsudskiego; Kołłątaja, Wojska Polskiego, Ludowa; Parafialna, ks. Wajdy, Chopina; Kościuszki, Grunwaldzka, pl. Żeromskiego
08.01. 2020 środa, godz. 16.00
ks. Lange; Bolesława Chrobrego, pl. Kopernika; Powstańców Śląskich; Ligonia, Jordanowska
09.01. 2020 czwartek, godz. 16.00
Karola Miarki
10.01. 2020 piątek, godz. 16.00
Rychla 8; Strażacka; Wałowa, Dąbrowskiego
11.01. 2020 sobota, godz. 14.00
Leśna; Habryki; Matejki, Zakładowa
13.01. 2020 poniedziałek, godz. 16.00
Rychla 7
14.01. 2020 wtorek, godz. 16.00
Rychla 10; Bolesława Prusa; Żwirki i Wigury
15.01. 2020 środa, godz. 16.00
Podgórna, Pogodna, Polna, Krótka, Nowowiejska; Wilkowskiego, Piękna; Kolejowa, Sadowa
16.01. 2020 czwartek, godz. 16.00
Marka Prawego
17.01. 2020 piątek, godz. 16.00
Okrężna; Podborzany, Farska Kolonia, Osiecka
18.01. 2020sobota, godz. 14.00
Kamienna; Torowa; kolęda dodatkowa


19.01. 2020 niedziele pokolędowa


Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403261
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2890
4846
7736
13353069
213812
182676
13403261

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:07:17