Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 stycznia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  20 DO 26  STYCZNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 STYCZNIA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS (20).
2. Do Dzieciątka Jezus o zdrowie i błogosławieństwa Boże w intencji Łucji.
7.00    1. Za ++: Klarę i Konrada SZYDŁO, rodziców i rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (20).
3. Za + męża Piotra GOTTWALD  w 85. rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (20).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny z okazji 20. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: syna Marcina BARTCZAK w 9. rocznicę śmierci, ojca Huberta MAZUREK, ++ z rodzin BARTCZAK-WYSZKOWSKI-MAZUREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Stanisława  SKRZYSZEWSKIEGO w 25. rocznicę śmierci, Janinę, Stanisława i Bogusławę TOKARZ.
3. Za + Renatę SOŁGA (od koleżanek).
4. Za + Klarę BISKUPEK (19).

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. DZIEŃ BABCI (21 STYCZNIA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS (21).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (21).
2. Za ++: rodziców Marię i Jana MAJKUT, żonę Zdzisławę, ++ z rodzin MAJKUT-GULAN-CZYSZCZOŃ-MROZEK-LACH - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + tatę Henryka CZAPLA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Klarę BISKUPEK (20).
18.00    1. Za nasze żyjące i ++ Babcie.
2. Za ++: rodziców Agnieszkę i Piotra KRAWCZUK, dziadków KRAWCZUK-DOMEREDZKI, siostrę Józefę i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Zofii z okazji 80. rocznicy urodzin  i dla całej rodziny.
4. Za ++: ojca Franciszka LEPSZY w 10. rocznicę śmierci, jego żonę Marię, rodziców obu stron, szwagra Henryka SZMIT, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Reinholda MORAWIEC (21).
6. Za ++: męża Jana MALIK, rodziców Franciszkę i Ryszarda, szwagrów Ernesta i Wiesława, rodziców Agnieszkę i Fryderyka TILL, brata Alfreda, bratową Annę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI. DZIEŃ DZIADKA (22 STYCZNIA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS (22).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za + Reinholda MORAWIEC (22).
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (22).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Boża, zdrowie i dary Ducha Świętego w intencji córki Anny z okazji urodzin oraz za + ojca Pawła o radość życia wiecznego.
4. Za + Klarę BISKUPEK (21).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (III Zakon św. Franciszka).
18.00    1. Za naszych żyjących i ++ Dziadków.
2. Za ++: mamę Agnieszkę SITNIK w dniu imienin, ojca Michała, ++ z rodzin SITNIK-STRYCHACZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Agnieszkę SZNURA, ojca Jana, brata Antoniego, siostry Magdalenę i Adelajdę oraz Huberta i Rolanda SZNURA.
4. Za ++: żonę Jolantę KOWALSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Jadwigę i Edwarda KOWALSKICH, Stanisława SŁABOSZ, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++ rodziców Katarzynę i Stanisława, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 STYCZNIA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 65. rocznicy urodzin oraz za ++: rodziców Mariannę i Stanisława GÓRA, teściów Mariannę i Stefana KOŁODZIEJ, ++ z pokrewieństwa.
7.00     1. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (23).
2. Za + Klarę BISKUPEK (22).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci i młodzieży.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ Jadwigę i Jana ZAWIŚLAK, ++ z rodzin ZAWIŚLAK, MAJEWSKI i SWACHA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Helenę HOM i ++ z pokrewieństwa.
3. Za + męża Serafina REKUS (23).

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (24 STYCZNIA)
6.30    Za + męża Serafina REKUS (24).
7.00    1. Za + ks. proboszcza i dziekana Karola LANGE w 75. rocznicę tragicznej śmierci.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Otylię MRÓZ, ojca Manfreda, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (24).
5. Za + Klarę BISKUPEK (23).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii KERNBACH z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Mieczysława LECHOWICZ, rodziców Franciszkę i Alojzego, brata Tadeusza, siostrę Marię i jej męża Bronisława KUCHAJEWICZ, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Dominikę RUSNARCZYK, ojca Franciszka, teściów Janinę i Kazimierza, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Reinholda MORAWIEC (24).
5. Za + Marię LEWICKĄ  o radość życia wiecznego.
6. Za + Renatę SOŁGA w 30. dzień po śmierci.

SOBOTA – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA (25 STYCZNIA)
6.30    Za + męża Serafina REKUS (25).
7.00    1. Za + ojca Kazimierza KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (25).
3. Za + Klarę BISKUPEK (24).
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty DONAT z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Z okazji Dnia Handlowca: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Pracowników, Emerytów i Rencistów oraz ich rodzin i za ++ pracowników Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast”.
2. Za ++: Genowefę WRZESZCZ w rocznicę urodzin, rodziców i siostrę – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: ojca Leona w rocznicę śmierci, matkę Magdalenę, brata Bernarda i siostrę Reginę, teściów Janinę i Franciszka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: syna Tomasza, jego babcie Annę i Janinę, dziadków Józefa i Tadeusza, ciocię Cecylię, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Reinholda MORAWIEC (25).
6. Za ++: matkę Janinę MIŁOSZEWSKĄ w 3. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, córkę Barbarę, ++ z rodzin BUDZANOWSKI-MIŁOSZEWSKI.
7. Za + ojca Jana MIELNICZUK, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
8. Za + Halinę SAFIAN o radość życia wiecznego (od koleżanek).
9. Za ++: rodziców i teściów Agnieszkę i Michała MARCJASZ w kolejna rocznicę urodzin, ich syna Kazimierza i córkę Urszulę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Za + ojca Pawła KOŹLIK w rocznicę urodzin, ++ mamę Cecylię, dziadków i ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (26 STYCZNIA)
6.45Niemiecka    Um Freude des Ewigen Leben für die Opfer der Oberschlesischen Tragödie darunter Erzpriester Karl LANGE.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji 80. rocznicy urodzin.
2. Za + męża Serafina REKUS (26).
3. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (26).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: męża i ojca Pawła WAWRZYNEK, jego rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, rodziców Jana i Annę NIEPALA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Stefana WIORA, matkę Magdalenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, brata Józefa, ++ z rodzin GOLEC-URBAŃCZYK-RAIN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Klarę BISKUPEK (25).
10.15Rodzinna    1. Za ++: rodziców Alfonsa i Martę PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa WENCEL-PIERDOŁA, szwagra Stefana KOZIOŁ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Ewę JUCHNIEWICZ w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
 11.30    1. Za ++: męża i ojca Eugeniusza WANAT w rocznicę urodzin, córkę Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny i Grzegorza z okazji 10. rocznicy ślubu, w intencji Marii i Joachima z okazji 35. rocznicy ślubu i w intencji Liwii z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Władysława z okazji 70. rocznicy urodzin, w intencji syna Dariusza z okazji 42. rocznicy urodzin oraz do Anioła Stróża i Matki Boskiej Fatimskiej z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuka Mateusza oraz o umocnienie w wierze i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
4. Za ++: Gertrudę i Wawrzyńca CZOK, córkę Brygidę i syna Huberta, dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: matkę Agnes GACKA, ojca Ernesta, siostrę Renatę, ++ z rodzin GACKA-MOJZA-OBŁONCZEK-BAWOŁ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (26).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Anny OSADNIK z okazji 75. rocznicy urodzin.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403150
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2779
4846
7625
13353069
213701
182676
13403150

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 12:29:06