Intencje Mszy św. w dniach od 27 stycznia do 2 lutego 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  27  STYCZNIA DO 2 LUTEGO 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 STYCZNIA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny z okazji 80. rocznicy urodzin.
7.00    1. Za + męża Serafina REKUS (27).
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (27).
3. Za + Klarę BISKUPEK (26).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Reinholda MORAWIEC (27).
2. Za + męża i ojca Jerzego GAWLIK w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin GAWLIK-SZLAPA - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Piotra PISZNIOKA w miesiąc po śmierci.
4. Za + Gintra HENKEL (od sąsiadów z ul. Wawrzyńca Świerzego).

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 STYCZNIA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS (28).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty z okazji 30. rocznicy urodzin.
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (28).
3. Za + Klarę BISKUPEK (27).
18.00    1. Za + Reinholda MORAWIEC (28).
2. Do Matki Boskiej Licheńskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima z okazji 60. rocznicy urodzin.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (29 STYCZNIA)
6.30    1. Za + męża Serafina REKUS (29).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo dla Dawida i Teresy oraz rodziny.
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (29).
3. Za + Klarę BISKUPEK (28).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Marianki).
18.00    1. Za ++: rodziców Emmę i Alfreda HORN, córkę Hildegardę, rodziców Juliannę i Franciszka PANEK, córkę Stefanię, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (29).
3. Za ++: Eugenię, Katarzynę i Łukasza RURA, dziadków Marcelę i Michała, rodziców Marię i Mieczysława KAPŁON, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 STYCZNIA)
6.30    Za + męża Serafina REKUS (30).
7.00     1. Za ++: ojca Władysława SIEMIENIEWSKIEGO, mamę Ritę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + babcię Szarlottę-Gabrielę NOCOŃ (30).
2. Za + Klarę BISKUPEK (29).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: rodziców Andrzeja i Martę STALA, teściów Franciszka i Teresę KAPICA, szwagrów: Jana, Konrada, Edwarda, Franciszka, Alfonsa i Mieczysława, szwagierki: Magdalenę, Monikę i Elfrydę, chrześniaka Jacka i ciocię Agnieszkę.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Marię NOPARLIK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Reinholda MORAWIEC (30).

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA BOSKO, PREZBITERA (31 STYCZNIA)
6.30    Za + Klarę BISKUPEK (30).
7.00    1. Za ++: męża Jerzego REICHERT, syna Wojciecha, rodziców obu stron, braci i siostrę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię i Alojzego, synów Bernarda i Zygmunta.
18.00    1. Za ++: Gertrudę JANCZYK, męża Leopolda, synów Bolesława i Kazimierza, córkę Marię, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Jerzego KAŁA, mamę Elżbietę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edwarda KUNACHA z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. W intencji Właścicieli oraz żyjących i ++ Pracowników Firmy KAPICA, prosząc o Światło Ducha Świętego i łaskę życia wiecznego.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (1 LUTEGO)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ dziadków Wiktorię i Jana oraz Wiktorię i Pawła.
3. Za ++ Klarę i Wilhelma.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Władysława BYCH w 1. rocznicę śmierci.
2. Za ++: rodziców Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, mamę Janinę WAWRZYNIAK, jej córkę Danutę, brata Tadeusza, syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Jana i Łucję PLOCH, 3 braci i siostrę Irenę, dziadków PLOCH-SOSTOR, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo w intencji Tomasza z okazji 50. rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eugeniusza z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny i za ++ z rodzin KUBÓW i FUJARCZUK.
6. Za + żonę i matkę Urszulę KOZOŁUP, ++ z pokrewieństwa KOZOŁUP-MASELI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za ++: męża Aleksandra ŁUKASIEWICZ, rodziców obu stron, Mariannę i Andrzeja ZWOLIŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. O radość życia wiecznego dla ++: syna Andrzeja z okazji 50. rocznicy urodzin, męża Alfreda SMOLAREK, rodziców Gertrudy i Konrada, braci Kurta i Józefa WRÓBEL, teściów Róży i Pawła SMOLAREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

NIEDZIELA - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ (2 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za ++: Jana, Henryka, Alfonsa, Jana, Alfreda i Marię.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Juliana OLSZOWY, Engelberta PAŹDZIOR, Leszka KWIATKOWSKIEGO, Tomasza ZIEMIŃSKIEGO, Pawła WARZECHA, Józefa MACIEJCZYKA, Stanisława KUBISZEWSKIEGO, Danutę MATYS, Krystynę STAROSCZYK, Annę JAGIELSKĄ, Krzysztofa DĄBROWSKIEGO.
2. Za ++: Ryszarda i Łucję STRZELCZYK, córkę Urszulę, syna Józefa, wnuka Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Mariannę i Aleksego GÓRSKICH, brata Wacława GÓRSKIEGO, teściów Mariannę i Władysława KORJAT, Mariannę i Bolesława SZUSTKA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Franciszka i Marię KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK-WAWRZYNEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. W intencji Marioli i Norberta z prośbą o Dary Ducha Świętego, dobrą pracę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++: Anielę WINIARZ w 7. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Alfonsa i Agnieszkę, dziadków obu stron, chrzestnych Nikodema i Beti, męża Manfreda, teścia Pawła, jego 2 żony, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Zofię KARPA, brata Mirosława, rodziców Marię i Wiktora AUER, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Z podziękowaniem za skuteczne leczenie i z prośbą o dobre zdrowie w pewnej intencji.
5. Za ++: męża Wilhelma KOZIOŁ, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców Józefa i Anastazję, Jana i Weronikę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
 11.30Suma    1. W intencji Sióstr Zakonnych posługujących w naszej parafii i za ++ Siostry – z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
2. Za ++: męża i ojca Mariana HOROSZCZAK, rodziców Michała i Albinę WODARZ, Stanisława i Marię HOROSZCZAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Józefa KASPRZYK, syna Zbigniewa, rodziców Zofię i Stanisława, siostrę Helenę, teściów Władysławę i Jana, Wandę i Stanisława KUCHARZ, Hildegardę i Wilhelma MICHALI, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Joannę i Tadeusza w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rafała OBRUŚNIK z okazji 30. rocznicy urodzin, w intencji mamy Marii  z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ rodziców Marię i Antoniego MALINOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za ++ Feliksę i Czesława MIERZWA oraz wszystkich ++ z rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403365
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2994
4846
7840
13353069
213916
182676
13403365

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:28:06