Intencje Mszy św. w dniach od 3 do 9 lutego 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  3 DO 9 LUTEGO 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. BŁAŻEJA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (3 LUTEGO)
6.30    Za ++: Marię i Tadeusza NOWAK, rodziców i rodzeństwo obu stron.
7.00    Za ++: ks. Alojzego GRAIPEL, rodziców i rodzeństwo.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Hermana MICHALSKI, jego rodziców Różę i Józefa, córkę Marię PLOCH, brata Reinholda MATAUSZEK, ++ z rodziny MATAUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Stanisławę i Józefa LEŚNIEWSKICH, brata Romana, Annę i Wincentego GŁOWACKICH, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Marię TWARDOŃ w 3. rocznicę śmierci, ojca i ++ z pokrewieństwa AUGUSTYN-TWARDOŃ-SOLECKI.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (4 LUTEGO)
6.30    1. Za ++: Helenę i Alfonsa, rodziców i rodzeństwo obu stron.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdro-wie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Grzegorza z okazji 18. rocznicy urodzin.
12.00    Pogrzeb Śp. Jerzego LOREK.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 33. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z prośbą o łaskę poczęcia potomstwa.
3. Za ++: Barbarę BUDZANOWSKĄ, rodzeństwo i ++ z rodzin BUDZANOWSKICH-POSPISZYL-KĘDZIOR i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. AGATY, DZIEWICY I MĘCZENNICY (5 LUTEGO)
6.30    1. Za ++: Zofię KICIŃSKĄ w 2. rocznicę śmierci, męża Alojzego, rodziców obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka z okazji 90. rocznicy urodzin, w intencji Romany z okazji 78. rocznicy urodzin, w intencji syna Janusza z okazji 54. rocznicy urodzin i syna Jarosława, który w tym roku ukończy 50 lat.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++ rodziców Marię i Jana SKOPCZYŃSKICH, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KALICIAK-ŚWITAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Gertrudę STAROSCZYK, ++ z rodzin STAROSCZYK-SOŁTYSEK oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Z okazji kolejnych urodzin z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo, o znalezienie dobrego męża oraz o obfitość łask dla Zdzisławy, o dar nawrócenia dla córki Agaty z okazji imienin, a także o dar uzdrowienia i macierzyństwa.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW PAWŁA MIKI I TOWARZYSZY. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (6 LUTEGO)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00     Za ++: męża Czesława, teściów Pelagię i Andrzeja, szwagra Bronisława GODOWSKICH, szwagra Janusza, dusze w czyśćcu cierpiące.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia i Komunii Świętej, ich rodziców, katechetów i bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ pod koniec grudnia 2019 i w styczniu 2020: Henryka GAIDIS, Renatę SOŁGA, Piotra PISZNIOK, Adama MARKIEWICZA, Zdzisława RÓZIECKIEGO, Gintra SZOLKE, Mariannę ZIMOLZAK, Annę ŻÓŁTOWSKĄ, Jana LEWANDOWSKIEGO, Franciszka GINDA, Teklę PRASKĄ, Piotra SEKUŁA, Tadeusza JAROS, Joachi-ma DRYSZ, Joachima PLAZA, Annę SUCHOCKĄ.
2. Za ++: rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków obu stron, |++ z pokrewieństwa KALICIAK-ŚWITAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Waleskę BLASZCZYK, ojca Albina, dziadków Elżbietę i Walentego GRUSZKA, ich córki Klarę i Amalię, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla syna Dawida.
5. Za + Janinę MACHETA w rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (7 LUTEGO)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++: Łucję i Helmuta, rodziców i rodzeństwo obu stron.
2. Za ++: Marię i Józefa, syna Antoniego, rodziców i rodzeństwo obu stron.
18.00    1. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Gintra KOŁODZIEJ w 5. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę i babcię Apolonię w 12. rocznicę śmierci, jej rodziców o rodzeństwo, ojca Stefana – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię i brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++ Janinę i Konrada KRENTUŚ, ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LUTEGO)
6.30    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++: Annę i Pawła, synów Rudolfa i Henryka, siostrę Łucję i brata Franciszka.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Romana, Elżbietę, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Jerzego BUK z okazji 45. rocznicy Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Genowefę PESCHKE, ++ z rodzin TOPOLSKI-PIETROWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Z+ ++: Walentego GRUSZKA, żonę Elżbietę, córki Amalię i Klarę, Waleskę i Albina BLASZCZYK, Huberta i Rolanda SZNURA.
5. Za + Kazimierza SOBOLEWSKIEGO w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOBOLEWSKICH i FIAŁKOWSKICH.
6. Za ++: Rajmunda SZNAJDRZYK w 7. rocznicę śmierci, Gerada, Joachima i Jerzego WIECZOREK – o radość życia wiecznego.
7. Za ++: rodziców Franciszkę i Tomasza, Marię i Teofila, braci Alojzego, Feliksa, Ericha i Ewalda, bratowe Waleskę i Marię, szwagierki Emmę i Hertę, szwagra Stefana, Annę MAŁYSEK, ++ z rodzin OBRUSZNIK-LIPOK-PAKOSZ oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

V NIEDZIELA ZWYKŁA (9 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za ++ parafian.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Cecylii WASZCZUK, ojca Kazimierza, siostry Jadwigi LIPKA, Henryki RATYŃSKIEJ, rodziców, brata Kazimierza JURKOWSKIEGO, ++ z tych rodzin.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za + Łukasza PIETRUSZKA w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PIETRUSZKA-HUDZIK-STASZ-GUZIK.
2. Za ++: ojca Walentego GRUSZKA, matkę Elżbietę, córki Amalię, Klarę i Waleskę, jej męża Albina, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Marię KAŁA w rocznicę śmierci, męża Józefa, synową Alicję, , wnuka Tomasza, rodziców KAŁA-STENCEL, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
4. Za ++ Józefa WILK, Danutę WILK, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++ rodziców Urszulę i Eryka SOJKA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za + Stanisława JACKOWSKIEGO w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja GRUSZKA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++ Jadwigę, Antoniego i Mariusza GALIKOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Genowefę i Władysława MATUŁA, szwagra Jerzego, żonę Wandę LEKS, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny BELOWSKIEJ z okazji 90. rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej w intencji Ludwika SOKOLICKIEGO z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana DUDZIEC o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Leny KRAKA, która przyjmie Sakrament Chrztu Świętego i z okazji 1. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziców i chrzestnych.
5. Do Boskiej Opatrzności – w intencji Zofii i Stanisława – z podziękowaniem za 62 lata małżeństwa oraz z prośbą o wszelkie łaski potrzebne w życiu dla dzieci, wnuków i prawnuków.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie  i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny JAWORSKIEJ z okazji 70. rocznicy urodzin (od córki Asi z dziećmi i syna Marka z żoną Asią).
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców i teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403393
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3022
4846
7868
13353069
213944
182676
13403393

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:34:22