Intencje Mszy św. w dniach od 10 do 16 lutego 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  10 DO 16 LUTEGO 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY (10 LUTEGO)
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośbą o całkowity powrót do zdrowia w pewnej intencji.
7.00    O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia córki.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: syna Jerzego BIDERMAN, męża Jerzego, teściów Teresę i Ignacego, szwagierki Adelę i Amalię, szwagra Reinharda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Matki Boskiej prosząc o łaskę Nieba dla ++: ojca Stefana, dziadków Anny i Franciszka, Marii i Karola, Gertrudy i Józefa, Marii i Nikodema oraz cioci Teresy.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 LUTEGO)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów naszej parafii.
10.00    Msza św. za chorych i starszych z udzielaniem Namaszczenia Chorych z okazji Świa-towego Dnia Chorego.
18.00    1. Za + matkę Gertrudę, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Huberta JOKIEL w rocznicę urodzin, zięcia Romana NICKEL, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców Teresę i Marcina, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (12 LUTEGO)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: mamę Elżbietę MUSZKIET, ojca Gerarda, brata Joachima – o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, mamę Hildegardę, ++ z po-krewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    Za ++: rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

CZWARTEK – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ (13 LUTEGO):
6.30    O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mamy.
7.00     O Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Zofię i Czesława KUTEK, ich córkę Jadwigę, ++ z rodzin KUTEK-KOZŁOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + żonę Magdalenę BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin BANASZ-JURANEK-KRUPA.
3. Za ++: męża i ojca Kazimierza MOŃKA, rodziców obu stron, rodzeństwo i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny MOŃKA.
4. Za + męża, ojca i dziadka Reinholda LIZON oraz do Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach LIZON i PISARSKI.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, MNICHA I METODEGO, BISKUPA, PATRONÓW EUROPY. ŚW. WALENTEGO ( 14 LUTEGO)
6.30    O miłość, zgodę i pokój w rodzinach.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności i św. Walentego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji kolejnych rocznic urodzin Damiana i Marii oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Annę DONAT, rodziców Annę i Pawła, braci Henryka i Jana, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
18.00    1. Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci Franciszka, Henryka, Jana i Antoniego, bratowe Jadwigę, Annę, Elżbietę, Hildegardę i Magdalenę, szwagra Ewalda, wszystkich ++ z pokrewieństwa KUCHARCZYK-TWARDOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. rocznicy urodzin Zdzisławy DOWLASIEWICZ (od Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (15 LUTEGO)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Leokadii i Ludwika z okazji 43. rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Paulinę i Wiktora BIGAŃSKI, syna Henryka, ++ z rodziny KAPICA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Krystynę BARTKOWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata Klemensa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Zenona w 2. rocznicę śmierci, męża Jerzego – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Barbarę i Jana, dziadków SLADEK-WALON, teścia Jana KOZOŁUP.
4. Za ++: rodziców Genowefę i Mieczysława KONIECZKO w kolejną rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny.
5. Za ++: ojca Henryka GAJ, teściów Emmę i Pawła KONIECZNY, szwagra Joachima ZIAJA, chrześniaka Marka PRZYBYŁA, ciocie Marię i Adelę, dziadków obu stron, Elwirę GOMOLLA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: Alfredę BARTCZAK, Stanisławę PAWEŁEK i Teresę KOSTRZEWSKĄ (od zespołu VIVA LA MUSICA).
7. Za ++: rodziców Alfonsa i Łucję RICZEL w kolejną rocznicę śmierci, brata Wilhelma, szwagra Ludwika, teściów Hildegardę i Reinholda KLYTA.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach GOCZOŁ-MALCHEREK.
9. Za ++: Walentego GAWLIK, rodziców Feliksa, Marię i Teodora, braci Emila, Jerzego i Jana, siostry Ritę, Łucję i Klarę, szwagrów, dziadków obu stron, Urszulę POPANDA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za + Alfonsa SCHNURA.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: matkę Marię w 10. rocznicę śmierci, ojca Augusta, syna Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pewnej intencji.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, ++ z pokrewieństwa STEINDOR-URBAŃCZYK-KALKA-SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: żonę i matkę Łucję w kolejną rocznicę śmierci, syna Klaudiusza, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: syna i ojca Sebastiana KOCZY w 7. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za ++: rodziców Irenę i Józefa GOTTWALD, ++ z rodzin FUHL-GOTTWALD-KRAWCZYK-MILEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Anny i Stanisława z okazji 40. rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. O dobre przygotowanie i przeżycie Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej  dla Miriam z okazji urodzin.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Tymoteusza FIJAŁKOWSKIEGO z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gizeli z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Józefa i Wiktorię JASEK, siostrę Genowefę, brata Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernadety i Rudolfa PLOCH z okazji 40. rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 80. rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny KUNCE z okazji 2. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziców i chrzestnych.
6. W intencji Adama RUDNER z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, w intencji rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za żyjących i ++ Parafian i Gości.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403469
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3098
4846
7944
13353069
214020
182676
13403469

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:59:44