Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 marca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  2 DO 8 MARCA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (2 MARCA)
6.30    Za + Reinharda RYBOL w 2. rocznicę śmierci.
7.00    1. W intencji Moniki z rodziną.
2. Za ++: siostrę Genowefę, jej męża Józefa, rodziców i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Anielę BĄK  w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Mariana i Teklę WANAT, Janinę i Bronisława CIPURA, Marię, Kazimierza i Andrzeja NOWICKICH, Annę i Alojzego PECHYTIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Gertrudę RUDKA (2).
4. Za ++ Edwarda SZYMCZYSZYN i córkę Dianę – o radość życia wiecznego.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (3 MARCA)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: rodziców Rafała i Annę MAREK, brata Franciszka i siostrę Barbarę, ++ z pokrewieństwa.
2. W intencji Moniki z rodziną.
17.30    Różaniec o trzeźwość w rodzinach i o wytrwałość w dobrych postanowieniach postnych (Róże Różańcowe i Margaretki).
18.00    1. Za ++: ojca Gerarda GAWLIK, matkę Agnieszkę, brata Norberta, dziadków Karola i Annę NOWAK, Emila i Gertrudę MIEDNER, Markusa PIECZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Waltraudy z okazji 80. rocznicy urodzin oraz dla Kazimiery z okazji 70. rocznicy urodzin (od koleżanek z pracy).
3. Za + Gertrudę RUDKA (3).
4. O Światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników i prowadzących Rekolekcje Odnowy Wiary.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA (4 MARCA)
6.30    1. W intencji Moniki z rodziną.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    O radość życia wiecznego dla ++: ojca Kazimierza WASZCZUKA, mamy Cecylii, wujka Ka-zimierza JURKOWSKIEGO, dziadków i ++ z rodzin WASZCZUKÓW i JURKOWSKICH.
Za + ciocię Helenę w miesiąc po śmierci.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Caritas i Radio Maryja).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Waltra DONAT w 9. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, 3 szwagierki i 2 szwagrów, 2 braci, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Kazimierza HAMRYSZAK w kolejna rocznicę śmierci i z okazji imienin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz za ++ rodziców i chrzestnych.
4. Za + Gertrudę RUDKA (4).

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (5 MARCA):
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00     1. Za ++: rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Józefa SZALA, matkę Jadwigę BOREK, jej rodziców i teściów Józefa i Urszulę MIŚ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. W intencji ks. Józefa.
4. Za + Gertrudę RUDKA (5).
16.30    DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ pod koniec stycznia i w lutym 2020: Jerzego LOREK, Teresę JAWORSKĄ, Alfonsa SCHNURA, Mieczysława PASIAK, Jadwigę MOCEK, Dariusza BEDNAREK, Czesławę TABĘCKĄ, Teresę DOBROWOLSKĄ, Zuzannę SKORUPPA, Józef SCHULZ, Rozwithę KALUZA.
2. Za ++ rodziców Urszulę i Henryka URBAŃCZYK, wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Józefa KACPERAK w 1. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo.
4. Za ++: Rolanda SZNURA, jego ojca Huberta, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA ( 6 MARCA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + brata Henryka MORAWSKIEGO  w dniu urodzin.
7.00    1. W intencji ks. Józefa.
2. Za ++: Annę JAGIELSKĄ w 1. rocznicę śmierci, rodziców i babcię Zuzannę.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, teściów, siostrę Helenę, ++ z rodzin HOSZMAN-BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Jana GOCZOŁ, teściów Stefana i Gertrudę, ojca Józefa, dziadków, ++ z pokrewieństwa TAUSZNIK-GOCZOŁ.
3. Za ++: matkę Klarę TACICA w 15. rocznicę śmierci, zaginionego ojca Nikodema, braci Alfreda, Ernesta i Gintra, teścia Alfonsa RASZKA, teściowa Jadwigę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Gertrudę RUDKA (6).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz o Dary Ducha Świętego dla syna Dawida.
6. Do Boskiej Opatrzności w intencji Mariana.
20.30    Droga Krzyżowa dla zabieganych.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (7 MARCA)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. W intencji ks. Józefa.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: rodziców Rozalię i Piotra SZOPA, ++ z rodzin SZOPA-PANEK.
3. Za + Gertrudę RUDKA (7).
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Różę i Wacława, brata Mirosława, babcię Anastazję, teścia Engelberta, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Mieczysława PAWLUS w 10. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa PAWLUS-TREPISOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, siostrę Marzenę TRZASK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++ rodziców Mieczysława i Kazimierę HAWRYŁKO w kolejne rocznice śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (8 MARCA)
6.45Niemiecka    Za ++: Urszulę JONTZA, rodziców i ++ z pokrewieństwa.
7.00    Msza św. w szpitalu: Za ++ mamę Marię KOZIOŁ i ojca Ewalda KOZIOŁ.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Zenona, rodziców Rutę i Jerzego SLADKOWSKICH, Stanisławę i Szymona DUDEK, Stanisława PIONTEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Henryka MRÓZ, rodziców i teściów, szwagra Alojzego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię i Dominika ZWIÓR, syna Dominika, córki Amalię i Edeltrud, 4 zięciów i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: mamę Magdalenę WIORA, ojca Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za  ++: rodziców Józefę i Jerzego NALEPKA, 4 braci, szwagra, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki z okazji 30. rocznicy urodzin.
10.15Rodzinna    1. W intencji wszystkich kobiet.
2. Za + Gertrudę RUDKA (8).
3. W intencji ks. Józefa.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waltraudy KOPREK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: babcię Gerdę RUS w dniu 80. urodzin, jej syna Janusza, ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii DUMAŃSKIEJ z okazji 80. rocznicy urodzin, za ++: męża Czesława i zięcia Piotra oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. O radość życia wiecznego dla ++: Juliana KWAŚNIAK w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodzin KWAŚNIAK-PAWLIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla córki Kornelii z okazji 57. rocznicy urodzin, syna Rolanda z okazji 55. rocznicy urodzin i córki Kariny z okazji 50. rocznicy urodzin.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernarda DANCH.
17.15    Gorzkie Żale.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: matkę Hildegardę PRZYBYŁEK w rocznicę śmierci, ojca Zdzisława, ++ z pokrewieństwa obu stron – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: Anastazję CHMIEL, Zenobię i Mieczysława BOCHNIAK, rodziców Rozalię i Michała, ++ z pokrewieństwa oraz  Genowefę NOWAK i Marię BOLEWSKĄ.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w intencji Dominiki z okazji 18. rocznicy urodzin.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428516
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5546
6964
12510
14365774
238331
249293
14428516

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 20:41:54