Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 marca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD  16 DO 22 MARCA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI  (16 MARCA)
6.30    Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
7.00    1. Za ++: rodziców Katarzynę i Henryka LASOŃCZYK, ciotkę Marię, bratową Dorotę, teściów Pawła i Jadwigę, dziadków, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
12.00    Pogrzeb Śp. Władysławy OLEJNICZAK.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Gertrudę RUDKA (16).
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy dziękując za dar życia Aleksandry z okazji urodzin oraz prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Świętego na dalsze lata.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI  (17 MARCA)
6.30    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.30    Różaniec o trzeźwość w rodzinach i o wytrwałość w dobrych postanowieniach postnych (Róże Różańcowe
i Margaretki).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Gertrudę RUDKA (17).
3. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Józefa KUPIEC, rodziców Edwarda i Helenę, dziadków, wujków i ciocię, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (18 MARCA)
6.30    1. Za + Józefa ZAJĄC (od Jana z Wadowic z rodziną).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Gertrudę RUDKA (18).
2. Za ++: Teresę i Stanisława SKOCZEŃ, wszystkich ++ z rodzin SKOCZEŃ-POSPISZYL-GAŁĄŻEWSKI, dusze czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP (19 MARCA)
6.30    Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
7.00     1. Za ++: męża Pawła LIPOK w 1. rocznicę śmierci, rodziców Jana i Agnieszkę, 3 braci i 2 siostry, bratową Marię, zięcia Sigfrida ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Jana i Gertrudę KRAKA, 3 siostry i 2 szwagrów, bratową Annę, dziadków i chrzestnych, ++ z rodzin KRAKA-GUZIK – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: syna Mirosława w rocznicę śmierci, rodziców Pawła i Katarzynę, teściów Władysława i Mariannę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Za + Gertrudę RUDKA (19).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Józefę PIWKO w kolejną rocznicę śmierci, jej męża Tadeusza, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Annę SKRZYPCZYK w dniu urodzin – o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++ Juliana OLSZOWY w 1. rocznicę śmierci i żonę Stefanię.
4. Za ++ mamę Jadwigę w kolejna rocznicę śmierci, dziadków obu stron.
5. Za + Józefa WÓJCIK w dniu imienin – o radość życia wiecznego.
6. Za wstawiennictwem św. Józefa za pracowników i pacjentów strzeleckiego szpitala oraz w intencji całej służby zdrowia oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 MARCA)
6.30    W podziękowaniu za dar życia w kolejną rocznicę urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii.
7.00    1. Za ++: rodziców Małgorzatę i Edwarda ŚWIĘTEK, wnuka Bartosza, ich rodziców i krewnych, teściów Emilię i Nikodema FERSTERA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
18.00    1. Za ++: rodziców Jadwigę i Alojzego MOSZEK, 2 siostry i 2 braci, bratową Antoninę, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Annę i Antoniego URBANCZYK, synów Emila i Huberta, synową Urszulę, Jerzego GAWLIK, dziadków KAMINSKI-LAMIK-GAWLIK-SZLAPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Marię i Michała ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Gertrudę RUDKA (20).
5. O radość życia wiecznego dla ++: męża Gintra, rodziców Józefa i Anny, teściów Romana i Anny, wszystkich ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 MARCA)
6.30    Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Jana KOFMAN w rocznicę urodzin, żonę Jadwigę, rodziców obu stron, rodzeństwo ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Gertrudę RUDKA (21).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Jakuba BIENKIEWICZ, mamę Marię, brata Eugeniusza, siostrę Helenę, dziadków, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za + Halinę SOKOLICKĄ, ++ z rodzin SOKOLICKICH-FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Zofię PRZYSUCHA w 14. rocznicę śmierci, ojca Bronisława, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: syna Dariusza GIEMZA, rodziców obu stron, 3 braci i 2 bratowe, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + Jana SNADNY z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za ++: brata Józefa DOMERECKIEGO z okazji imienin, ojca Michała, ++ z rodzin DOMERECKI-WINNIK-KASPRZAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Benedykta z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo dla całej rodziny.
9. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKICH, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, dziadków GIENDAŻ-GAWLIK-SZLAPA-DOMBROWSKI, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Za + babcię Bronisławę SZYMKOWIAK w 1. rocznicę śmierci.
11. Za ++: Mieczysława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, brata Stanisława i siostrę Janinę, szwagra Jerzego, Barbarę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
12. Za ++: rodziców Emilię i Ignacego ŚWIERZY, brata Franciszka, teściów Alfredę i Stanisława KOWALCZYK, Andrzeja, Piotra i Zofię, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13. Za ++: rodziców Annę i Emila JENDRZEJEK, brata Tadeusza, syna Krzysztofa – o radość życia wiecznego.
14. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 MARCA)
6.45Niemiecka    Za + Gertrudę RUDKA (22).
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, teściów Annę i Pawła BRYŚ, dziadków i wszystkich ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Józefę i Dominika BUCHTA, braci Franciszka, Emila i Józefa, siostrę Łucję, szwagrów Huberta i Stefana, bratową Elfriedę, bratanka Waltra, siostrzeńca Bernarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach całego pokrewieństwa.
4. Za ++ z rodzin MELSON-PYSIK-LABISZ-CIUPKA i ++ z pokrewieństwa.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Huberta i Urszulę URBAŃCZYK, ++ z pokrewieństwa URBAŃCZYK-STEINDOR-KALKA-SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za  ++: rodziców Janinę i Bronisława STEBNICKICH, Eugeniusza BOLECHAWA, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Rozalię i Stanisława, jego rodziców, rodziców Emilię i Joachima, Marię BOGUC, Jerzego GRUSZKA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15Rodzinna    1. Za ++: rodziców Marię i Teodora KRUCZEK, męża Waltra, jego rodziców Florentynę i Jana MUSZKIET, siostrę Marie KOZOK, zięcia Herberta SZOPA, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Anielę ZBOINA w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodziny i pokrewieństwa ZBOINA-LECHOWICZ-CZINGON-POLAK-STAROSCZYK-KOWALSKI-MAZUR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimierza ZAWITOWSKIEGO z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Gabriela GRELA, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka, chrzestnych i całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o opiekę Matki Boskiej, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci z zespołem Downa i dla ich rodzin z Okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ruty z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie LASAK.
4. W 60. rocznicę urodzin w intencji syna Sławomira z podziękowaniem za wszelkie dobro i z prośbą o pełny powrót do zdrowia oraz o Boże błogosławieństwo dla Niego i jego rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji urodzin Grażyny oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinach ZIAJA-KUCZERA-PIETRUSZKA-NEUMAN-DITTRICH-KUREK.
6. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 70. rocznicy urodzin, w intencji Kariny i Kevina z okazji urodzin  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: Eugeniusza DROZD, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14428681
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5711
6964
12675
14365774
238496
249293
14428681

Twoje IP: 34.200.236.68
Czas: 2020-09-29 21:27:26