Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 kwietnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 6 DO 12 KWIETNIA 2020

WIELKI PONIEDZIAŁEK (6 KWIETNIA)
6.30    Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.00    Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Rozalię i Władysława, brata Czesława, siostrę Helenę, bratową Eugenię, szwagra Władysława, ciocię Józefę, wujka Pawła, dziadków obu stron – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: Annę i Czesława CAPIGA, rodziców obu stron, ++ z rodzin CAPIGA-KAŁKA oraz Wiktorię POWRÓSŁO.
3. Za ++: Barbarę i Jana MUSIOŁ, rodziców obu stron, ++ z rodziny GÓRSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Reinholda LIZON, ++ rodziców Wiktora i Marię PISARSKI, 2 braci, bratową, szwagra, dziadków z obu stron ++ z pokrewieństwa KAWUREK-PISARSKI-LIZON-KULIG, teściów Annę i Pawła LIZON, 2 szwagrów i szwagierki Gertrudę i Bertę, dziadka Edwarda ŁOZIŃSKI i dusze opuszczone.

WIELKI WTOREK (7 KWIETNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.00    1. Za + babcię Helenę MRÓZ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.30    Różaniec o trzeźwość w rodzinach i o wytrwałość w dobrych postanowieniach postnych (Róże Różańcowe i Margaretki).
18.00    1. Za ++: rodziców Augustyna i Gertrudę STOKŁOSA - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + żonę Gertrudę IZYDORCZYK, ++ z rodzin IZYDORCZYK-KLIMEK-KOŁODZIEJ.
3. Za + Marka FURMAN z okazji urodzin – o radość życia wiecznego (od rodzin GAWLIK i PAŹDZIOR).

WIELKA ŚRODA (8 KWIETNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.00    1. Za + Henryka SZAJDAK w 2. rocznicę śmierci.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Krystiana z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny, a także za ++: rodziców i teścia.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji pani Danuty z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla córki i syna z rodzinami.
4. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: mamę Kazimierę CZARNECKĄ w kolejną rocznicę śmierci, ojca Tadeusza, brata Czesława, jego żonę Marię, teściów Stefanię i Antoniego, ++ z rodziny  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: córkę Małgosię, rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii i Damiana w kolejną rocznicę ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WIELKI CZWARTEK (9 KWIETNIA)
18.00    MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU).
1. W intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie oraz za naszego kleryka.
2. Za ++: córkę Elwirę, rodziców i teściów, dziadków obu stron, ++ z rodzin KLABISZ-GUZ-WOJS, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Halinę SAFIAN w 1. rocznicę śmierci
4. Za + Barbarę CZUBAK, ++ z rodzin MYKIETYŃSKICH-CZUBAK.
5. O wzrost duchowy i liczebny Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii oraz o Boże błogosławieństwo dla wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.

WIELKI PIĄTEK (10 KWIETNIA)
9.00    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej (TRANSMITOWANE, BEZ UDZIAŁU LUDU).
18.00    LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU).

WIELKA SOBOTA (11 KWIETNIA)
20.00    LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ (TRANSMITOWANA, BEZ UDZIAŁU LUDU).
W intencji żyjących i ++ Parafian i Gości.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 KWIETNIA)
6.30    Za ++ Parafian i Gości.
7.45    Za ++: mamę Zofię MASTERNAK w 33. rocznicę śmierci, ojca Wincentego, dziadków obu stron KUCHNIAKÓW i MASTERNAKÓW, szwagrów Feliksa i Stanisława, teściów, szwagierkę Stasię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za + Michała PRUS w 8. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PRUS i SOLAR, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za  ++: Teresę i Józefa GOTTWALD ich synów Bernarda, Józefa i Piotra, córkę Teresę i jej męża Stanisława, syna Damiana, szwagierki Irenę i Gertrudę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Gertrud w 5. rocznicę śmierci, ojca Paula oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kariny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, siostry Teresę, Dorotę i Reginę, szwagra Zygfryda, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++: córkę Aleksandrę, żonę Reginę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Za ++: Teresę i Henryka WAWRZYŃCZYK, ich rodziców Janinę i Jana, Marię i Rudolfa, wujka ks. Krystiana, ciocię Gabrielę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Szczepana KLICH z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: żonę Genowefę IWANIÓW w 5. rocznicę śmierci, brata Józefa CHROBAK, rodziców obu stron, braci Zbigniewa i Bronisława, wnuka Sławomira oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin IWANIÓW-CHROBAK-RADZIEJ-KORBEL-DOROS.
17.30    Świąteczne Nieszpory.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Franciszka PAWLUS w 14. rocznicę śmierci, syna Mieczysława, ++ z rodzin PAWLUS-SROKA-TREPISOR, Antoniego HUCULAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Elżbietę MUSZKIET, ojca Gerarda, brata Joachima – o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu 2020 r.

 Niedziela Palmowa, 5 kwietnia           W czasie każdej Mszy św.
 Wielki Poniedziałek, 6 kwietnia         6.30-10.00    17.00-19.00
 Wielki Wtorek, 7 kwietnia                    6.30-10.00    17.00-19.00
 Wielka Środa, 8 kwietnia                      6.30-10.00    17.00-19.00

W Triduum Paschalne spowiedź możliwa jest jedynie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
W godzinach 8.00 – 17.00.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675775
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6298
6249
52778
13576656
34245
194510
13675775

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:57:15