Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 kwietnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 13 DO 19 KWIETNIA 2020

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (13 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za + Alberta POLOK (1).
7.45    1. Za + Władysławę KUŚ (1).
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
9.00    1. Za ++: Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ, rodziców Józefa i Marię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Władysława SKROBAŁA, jego rodziców Józefę i Stanisława, rodziców Stanisławę i Władysława LECH, siostrę Annę i brata Józefa, ++ z całej rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. O Boże błogosławieństwo w intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Jana MAREK z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Genowefę GUZ, męża Alfonsa, syna Helmuta, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z rodzin GUZ-LISOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Boskiej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety PŁACZEK z okazji 60. rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny KROPIELNICKIEJ z okazji 40. rocznicy urodzin.
11.30    1. Za + Antoniego TERCHA w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa - o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Boskiej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Damiana ERNST z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Józefa z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romana BEM z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji mamy Róży i syna Dawida z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rity KOZIOŁ z okazji 80. rocznicy urodzin oraz za ++ z rodzin KOZIOŁ-RADZIEJ.
18.00    Za ++: Marię MANOWSKĄ w 3. rocznicę śmierci, brata Tadeusza, siostrę Józefę, szwagrów Tadeusza i Wiesława, rodziców obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (14 KWIETNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Władysławę KUŚ (2).
7.00    1. Za ++: rodziców Różę i Wiktora GUZDEK, męża Jana PATEROK, jego rodziców Józefa i Florentynę PATEROK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Alberta POLOK (2).
3. Za + Krzysztofa JAWORSKIEGO w miesiąc po śmierci.
4. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
18.00    1. Za ++: Martę i Piotra NAWRAT, córkę Hildegardę, synów Rudolfa i Huberta oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Józefa RICHTER o radość życia wiecznego (od kolegów).
3. Za ++: męża i ojca Michała, teściów Martę i Konrada, rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH-MRÓZ-JANOCHA-LIPOK-SOŁTYSEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (15 KWIETNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Władysławę KUŚ (3).
7.00    1. Za + Alberta POLOK (3).
2 Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
3. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Za ++: Kingę PATER, rodziców Annę i Władysława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Miłosierdzia Bożego Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boża opiekę i Dary Ducha Świętego dla wnuka Alejandro z okazji kolejnej rocznicy urodzin, a także dla Agnieszki, Alejandro i Marii.
3. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adriany i Dariusza z okazji urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++ z rodzin BOK-BOGDOŁ.
4. Za ++: męża Manfreda w 2. rocznicę śmierci, rodziców NOCOŃ-LIPSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Wilhelma RUDNER w 30. dzień po śmierci.

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (16 KWIETNIA)
6.30    Za ++: rodziców Agnieszkę i Jana WILK, brata Pawła, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
7.00    1. Za + Władysławę KUŚ (4).
2. Za + Alberta POLOK (4).
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
18.00    1. Za ++: rodziców Jana i Łucję POLACZEK, brata Bernarda, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Jerzego BIDERMAN w 4. rocznicę śmierci, męża Jerzego, rodziców Marię i Emanuela POWRÓSŁO, siostry Dositellę i Marię, szwagra Pawła, bratowe Urszulę i Magdę, braci Engelberta, Serafina, Floriana i Rajmunda, bratanicę Krystynę KĘPSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Juliana KACIAŁA, rodziców Antoniego i Agnieszkę, brata Stanisława, bratową Renatę, 2 szwagrów, siostrzeńca Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Franciszka HRECZUCH, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (17 KWIETNIA)
6.30    Za + Władysławę KUŚ (5).
7.00    1. Za + siostrę Zofię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Alberta POLOK (5).
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
18.00    1. Za ++: Annę i Reinholda KAMINSKI, córkę Annę, zięciów Emila, Henryka i Jana, Jerzego GAWLIK, dziadków, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Alfreda BURCZEK, Wincentę i Alojzego BURCZEK, Marię i Franciszka JOŃCA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Kornelii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (18 KWIETNIA)
6.30    Za + Władysławę KUŚ (6).
7.00    1. Za + ks. proboszcza Jerzego STELLMANNA (od Marii SZYMIK).
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
3. Za + Alberta POLOK (6).
18.00    1. Za ++: ojca Teofila PAJĄK, mamę Cecylię, dziadków, ++ z rodzin PAJĄK-WOŹNY oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Stanisława OLSZEWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Stanisława PIONTEK, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin PIONTEK-JARZOMBEK-DUDEK-KRZYKAWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii i Piotra z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: Jana GRUSZKA, żonę Adelajdę, rodziców, Agnieszkę SZLISZ, męża Jana, wszystkich ++ z rodzin GRUSZKA-SZLISZ - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++ rodziców Irenę i Zdzisława PAŹDZIERSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za ++: ojca Krzysztofa ŚWITLIŃSKIEGO w 11. rocznicę śmierci, mamę Elżbietę, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy i Herberta BAJOREK z okazji 65. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9. Za ++: Agnieszkę i Alfonsa RZEŹNICZEK, Klarę i Wiktora KOCEM, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (19 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
7.45    1. Za ++: żonę Hildegardę GAWLIK, rodziców Pawła i Marię GAWLIK, córkę Hildegardę, synów Alfonsa i Pawła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji syna Piotra KOŁODZIEJ z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji wnuczki Nikoli z okazji 19. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Władysławę KUŚ (7).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa RAIN-WRZECIONO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za  ++ rodziców Teresę i Władysława w rocznicę śmierci - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Józefa z okazji 35. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: Anielę KOPA, rodziców PIETRASZ-KOPA, siostrę Joannę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Antoniego SZAFORZ z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Alberta POLOK (7).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Haliny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystiana GAWLIK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Władysława z okazji 60. rocznicy ślubu i 32. rocznicy ślubu dzieci, w intencji prawnuczka Mateuszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Tomasza MIKA, w intencji rodziców, chrzestnych oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach MIKA-KAPICA.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i  zdrowie dla Franciszka i całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za ++: rodziców Franciszka i Zofię BABIUCH, siostrę Krystynę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676098
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6621
6249
53101
13576656
34568
194510
13676098

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:51:39