Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 kwietnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 20 DO 26 KWIETNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 KWIETNIA)
6.30    Za + Władysławę KUŚ (8).
7.00    1. Za + męża Stanisława, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Alberta POLOK (8).
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
18.00    1. Za ++: ojca i dziadka Tomasza MANIA, brata Jana – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Waleskę i Tomasza BARON, 2 siostry, 4 braci, 2 bratowe, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Gertrud w rocznicę urodzin, ojca Paula oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Konrada BIAŁAS, teściów, szwagra, ++ z pokrewieństwa BIAŁAS-PRZYBYŁA-LYKO.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 KWIETNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Władysławę KUŚ (9).
7.00    1. Za + Alberta POLOK (9).
2. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
3. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
18.00    1. Za ++ Mariana KRAWCZYK i Wojciecha KASPERSKIEGO.
2. Za ++: rodziców Mariannę i Tadeusza KOWALSKICH, Roberta RZESKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Czesława FUDALA, jego rodziców Marcelę i Jakuba, brata Jana, bratową Mariannę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Zofię i Alojzego HOŁOBUT, braci Stanisława i Zygmunta, Weronikę i Michała ŁAKOMSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Zdzisława STACHEWICZ z okazji 40. rocznicy ślubu, w intencji Ewy z okazji rocznicy urodzin  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (22 KWIETNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Władysławę KUŚ (10).
7.00    1. Za ++ Jadwigę i Wilhelma NOPARLIK, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Za + Alberta POLOK (7).
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: rodziców Emilię i Jana KOPTON, braci Wincentego i Ewalda, szwagrów Gerharda i Edwarda, bratanka Zygmunta, wszystkich ++ z pokrewieństwa KOPTON-PYKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Annę GLIK – o radość życia wiecznego, rodziców i rodzeństwo.
3. Za ++: rodziców Marię i Waltra KINDEL, teściów Helenę i Leonarda GAWŁOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eugenii WIECZOREK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Michała z okazji 25. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI (23 KWIETNIA)
6.30    Za + Stefanię LUBIECKĄ, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. O radość życia wiecznego dla + mamy Cecylii WASZCZUK w rocznicę urodzin i 1. rocznicę śmierci, ++ z rodzin WASZCZUKÓW i JURKOWSKICH.
2. Za ++: rodziców Katarzynę i Wojciecha ROMANOWICZ, bratową Lidię, bratanicę Beatę, męża Mieczysława i syna Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. O zdrowie w rodzinie oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny MAREK.
4. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Gerharda STENCEL, jego żonę Helenę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Halinę i Ludwika BABCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Wojciecha i jego rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Mieczysława WANAT, jego rodziców Marię i Antoniego, brata Mariana, szwagrów Jana, Adama i Mieczysława, rodziców Leontynę i Kazimierza LIS, siostrę Marię, braci Jana i Henryka, bratową Jadwigę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Władysławę KUŚ (11).
5. Za + Alberta POLOK (11).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (24 KWIETNIA)
6.30    Za + Władysławę KUŚ (12).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci i ich rodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Konrada NOWAK z okazji kolejnej rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin synów Michała, Piotra i Tomasza.
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. Za + Alberta POLOK (12).
18.00    1. Za + Krystynę CZEMPIEL w 1. rocznicę śmierci.
2. Za ++: siostrę Helenę DUSIŃSKĄ, jej męża Mieczysława, braci Stanisława, Jana  i Henryka, rodziców, rodziców chrzestnych, zięcia Stanisława, + z pokrewieństwa.
3. Za ++: męża i ojca Jana LEWANDOWSKIEGO, rodziców Marię i Jana LEWANDOWSKICH, jego 2 braci i 2 siostry, 6 szwagrów, rodziców Gertrudę, Zofię i Dominika SPRANCEL, brata Jerzego, 2 siostrzeńców, siostrzenice Alicję, jej syna Tomasza, wszystkich ++ z rodzin LEWANDOWSKICH i SPRANCEL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY (25 KWIETNIA)
6.15    MSZA ŚW. KU CZCI ŚW. MARKA O DESZCZ I URODZAJE (bez procesji, po Mszy św. Nabożeństwo).
7.00    1. Za + Władysławę KUŚ (13).
2. Za + Alberta POLOK (13).
3. Do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.
4. W intencji przebłagania Pana Boga za grzechy całej ludzkości.
18.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: Bronisławy, Franciszka i Zdzisława STRUGAŁA, Marianny i Juliana SZWEJ, Agnieszki i Janiny GRZYBEK, Hildegardy MISZ, Alicji NIEBIAŃSKIEJ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię GOLEC, jej męża Józefa, rodziców i teściów, Mariana LABISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: teścia Gisberta, teściową Teresę, rodziców Jana i Elżbietę CIOŁEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. W intencji Jana KRZYŻANOWSKIEGO z prośbą o zdrowie, Dary Ducha Świętego, zdanie egzaminów i błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Andrzeja WALOSZEK z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Boskiej Częstochowskiej dla Henryka z okazji 70. rocznicy urodzin.
7. Za ++: mamę Ernę KATERLA w 1. rocznicę śmierci, ojca Helmuta, braci Alfreda i Andrzeja, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lilianny z okazji urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i za ++ z rodziny.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Für verstorbene Tochter Doris, Vater Josef und Alle verstorbenen der Familie DONATH-KALUZA-KOPIEC.
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Józefa z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + mamę Jadwigę TUREWICZ o radość życia wiecznego.
3. Za + Władysławę KUŚ (14).
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kornelii i Marka z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz za ++: ojca Jana i dziadków Adelajdę i Antoniego.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Mariana DUSIŃSKIEGO w 6. rocznicę śmierci, rodziców Antoninę i Bronisława KOŁODZIEJCZYK, teściów Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, siostrzeńca Andrzeja, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za  ++: męża Jerzego PIETRZAK w rocznicę śmierci, brata Ryszarda, rodziców Mariannę i Feliksa, Zofię PIETRZAK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: syna Klaudiusza w kolejną rocznicę śmierci, żonę Łucję, zięcia Bernarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Cecylię BRYŚ w rocznicę śmierci, męża Alfreda, Annę i Jerzego JANOCHA, wszystkich ++ z pokrewieństwa BRYŚ-JANOCHA-SKÓRA-BISKUP-STELMACH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: brata Jerzego w 2. rocznicę śmierci, rodziców Mariannę i Antoniego, teścia Stanisława, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w intencji Małgorzaty z okazji 21. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jana HEIDE, jego rodziców i chrzestnych.
3. Za + Alberta POLOK (14).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny i Romana GAJDA z okazji 5. rocznicy ślubu, ich córki Leny  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: Bernarda ROTHER, rodziców obu stron, 2 siostry i 3 szwagrów, Sonię, ++ z pokrewieństwa ROTHER-SIMON-KLIMA-SCHLEGEL-RODKA, dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Za + Zbigniewa KASZYCKIEGO (od córki z rodziną, syna, szwagra i szwagierki z rodzinami).
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edeltraudy Jadwigi z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Tadeusza LACKI, Edwarda, Mieczysława i Władysława MUCHA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 45. rocznicy ślubu Małgorzaty i Józefa PRAUSE, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sandry i Krzysztofa z okazji 10. rocznicy ślubu oraz w intencji Marii i Alojzego z okazji 44. rocznicy ślubu.
5. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Franciszka KYRCZ, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka i całej rodziny oraz do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Kornelii z okazji 50. rocznicy urodzin.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Annę i Teofila WACŁAWCZYK, Agnieszkę, rodziców Marię i Pawła WILCZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Karola MUTZ w 3. rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, zięcia Stanisława HUTNIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

 

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675568
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6091
6249
52571
13576656
34038
194510
13675568

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:16:37