Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 czerwca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 1 DO 7 CZERWCA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA (1 CZERWCA)
6.30    Za + Gerarda GOLEC (29).
7.00    1. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
2. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
9.00    W intencji fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
10.00    W intencji Rolników i Działkowców o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. W intencji dzieci.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Ireny z okazji kolejnej rocznicy urodzin, za + ojca o zdrowie dla brata i całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Janinę i Jerzego SINAWSKICH, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa POPANDA-LABOCHA-LECHOWICZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++ rodziców Renatę i Józefa WOLANY, brata Piotra oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + żonę Renatę OZIMEK (1).
6. O radość życia wiecznego dla ++ rodziców Jana i Stefanii ZWADŁO, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (2 CZERWCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Gerarda GOLEC (30).
3. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za ++: syna Wojciecha REICHERT, męża, rodziców obu stron, braci i siostrę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Gertrudę i Antoniego SMOLORZ, córki Marię, Martę i Edytę, zięciów Fritza, Herberta i Gerharda, wnuka Krzysztofa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Tomasza z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: teściów Agnieszkę i Józefa WANAT, synów Stanisława, Eugeniusza i Władysława, córkę Stanisławę i synową Marię, zięcia Mieczysława – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Stefana JAKUBIAK w 2. rocznicę śmierci, ++ z rodzin JAKUBIAK-KLIMEK-HAYN.
4. Za ++: mamę Cecylię KOŹLIK w rocznicę śmierci, ojca Pawła, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Zygfryda GERLICH w rocznicę urodzin oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.
6. Za + żonę Renatę OZIMEK (2).

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY (3 CZERWCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Marianki).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Pawła LISONIA z okazji 3. rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za + męża Jana WALENCIAK w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin WALENCIAK, TACIAK, CURYŁO i OWSIANKA.
3. Za + żonę Renatę OZIMEK (3).
4. O błogosławieństwo Boże w rodzinie Teresy.
5. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, dziadków GIENDAŻ-DOMBROWSKI-GAWLIK-SZLAPA – radość życia wiecznego.

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 CZERWCA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Teresę MACIEJCZYK w dniu urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża Andrzeja, rodziców Jadwigę i Józefa, teściów Helenę i Jana.
3. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
4. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w maju 2020: Kaspra ROMANOWICZA, Stanisława WAWRZYNIAKA, Józefa STANKIEWICZA, Jana CHROBAKA, Hartmuta ZAISZ, Franciszka GRABARCZYKA, Sebastiana MISZA, Romualda JURCZYŃSKIEGO, Wiesława MAJEWSKIEGO.
2. Za ++: Małgorzatę SKOP i Teresę CHŁONDZYŃSKĄ, ++ z rodzin SKOP-CHŁONDZYŃSKI.
3. Za + żonę Renatę OZIMEK (4).
4. Za ++: Eugeniusza w 5. rocznicę śmierci, bratową i rodziców obu stron.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BONIFACEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 CZERWCA)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edmunda z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
3. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Za ++: Urszulę PIESCHKALLA, Pawła CUBER, Alberta NIEWIAK, Urszulę i Eryka WOSZEK, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Marka WACHTL z okazji urodzin, męża Bolesława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Helenę i Alfonsa LIPOK, męża Jana, ++ z rodzin LIPOK-KURZELA-PROŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + żonę Renatę OZIMEK (5).
5. Za + Sebastiana MISZ w 30. dzień po śmierci
19.15    Msza św. Odnowy w Duchu Świętym.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 CZERWCA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
3. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Za ++: rodziców Jadwigę i Wojciecha KRYSZYN, braci Stanisława i Jana, bratową Annę, teściów Mariana i Teklę WANAT, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + męża Joachima SZCZĘDZINA - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego MOCZYGEMBA, rodziców Annę i Franciszka, syna i szwagra, rodziców Łucję i Jana DZIEMBA, brata Jana, bratową Agnieszkę, Jerzego WYCIŚLOK, Henryka JELITO, wszystkich ++ z pokrewieństwa MOCZYGEMBA-DZIEMBA.
4. Za ++: babcię Zofię, dziadka Jana, ++ z pokrewieństwa obu stron, wnuka Tadeusza.
5. Za + żonę Renatę OZIMEK (6).
6. Za ++: męża Józefa w 20. rocznicę śmierci, syna Marka, synową Sylwię, zięcia Darka, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za ++: męża Huberta PIETRUSZKA, synową Marię, rodziców Rozalię i Alojzego MAREK, Jadwigę i Stefana PIETRUSZKA, ++ z pokrewieństwa obu stron.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (7 CZERWCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++dobrodziejów parafii.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Blankę RODZIAK, Jerzego WOLNY, Eugeniusza BARTCZAKA, Andrzeja POPANDA, Piotra BIAŁAS, Józefa MAKOSZ.
2. Za ++: Ericha PETZKA, żonę Martę, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Annę i Huberta TARLIŃSKICH, rodziców i ++ z pokrewieństwa TARLIŃSKI-MATEJA.
4. Za ++: ojca Stanisława OŻAROWSKIEGO w 20. rocznicę śmierci, mamę Janinę, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty MAZUREK z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.45    Msza św. w szpitalu.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Mariannę i Feliksa, męża Jana PIETRZAK, brata Ryszarda, Zofię PIETRZAK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki i Romana z okazji 3. rocznicy ślubu oraz za ++ z rodzin obu stron.
3. Za ++: rodziców Anielę i Herberta KRASA w kolejną rocznicę śmierci, brata Engelberta, siostrę Reginę, bratową Weronikę, teściów Marię i Augustyna NOWAK, ich syna Jana – o radość życia wiecznego.
10.15    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marcela z okazji 5. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: żonę Urszulę SZWACH, teścia Gintra PIECHA, rodziców Gerarda i Marię SZWACH, wszystkich ++ z rodzin SZWACH i SPRANCEL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Horsta GRZESIK, córkę Krystynę, rodziców KOTULA-GRZESIK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Mariana MAJKOWSKIEGO w rocznicę śmierci.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny KOPTON z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Za ++: męża Andrzeja SZARADOWSKIEGO, rodziców obu stron KOTELUK-SZARADOWSKI, siostrę Stefanię GAWROŃSKĄ, braci Wacława i Eugeniusza KOTELUK, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Jadwigę i Adolfa CEJZIK, ich synów Wiktora i Józefa, bratowe Teresę i Janinę, siostrzeńca Andrzeja, teściów Zofię i Pawła KRAWCZYK, bratanka Wiesława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla syna Ireneusza i całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli i Konrada z okazji 40. rocznicy ślubu.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + żonę Renatę OZIMEK (7).
3. Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla ++: matki Anny, ojca Antoniego, braci Piotra i Józefa KOPIEC, cioci Anny i Karoliny, siostry zakonnej Bertiny CZAPLIK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Krzysztofa RÓŻYCKIEGO w 5. rocznicę śmierci, rodziców Irenę i Zygmunta RÓŻYCKICH, teściów Krystynę i Stefana JUJECZKA, babcię Leokadie WARCHOŁ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14431768
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2560
6238
15762
14365774
241583
249293
14431768

Twoje IP: 3.226.248.180
Czas: 2020-09-30 09:25:11