Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 czerwca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 8 DO 14 CZERWCA 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JADWIGI, KRÓLOWEJ (8 CZERWCA):
6.30    W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za + żonę Renatę OZIMEK (8).
2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Józefa ZAJĄC (od  rodzin WASTAK i PRZYBYCIEŃ).
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Ewalda i Adelajdę KUNERT, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Jana LIPOK w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Renatę i Henryka SZKOP, dziadków Annę i Franciszka DRZYMAŁA, Bronisławę i Franciszka SZKOP, ++ z rodzin SZKOP-DRZYMAŁA.
4. Za ++: Małgorzatę i Sykstusa KOPA, ich córkę Joannę, synowa Anielę, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 CZERWCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośbą o całkowity powrót do zdrowia oraz dobre rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.
3. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za ++: mamę Stefanię PIEC, ojca Tadeusza, braci i bratowe, ciocię Józefę i jej dzieci, męża Tadeusza, szwagrów Czesława i Tadeusza oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Licheńskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji.
3. Za ++: Władysławę RYGORCZUK, Jana RYGORCZUKA, Wiesławę STASZCZYK, Stanisława KUBISZEWSKIEGO (od rodziny z Krzywaczki, rodzin JASIENIAKÓW i ZIĘBÓW, chrześnicy Barbary z rodziną CZERWIŃSKICH).
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Za tragicznie + córkę Mariolę RANOCHA w dniu urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża Józefa CYPROWSKIEGO, córkę Ewę, rodziców obu stron, braci Aleksandra i Tadeusza oraz Dariusza i Bogdana DOMAGAŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Feliksa PUCHOWSKIEGO, żonę Brygidę, syna Andrzeja, ++ z rodzin PUCHOWSKICH i KRÜGER oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + żonę Renatę OZIMEK (9).
5. Za + Jana CHROBAK.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (10 CZERWCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za + mamę Annę Glik  z okazji 97. rocznicy urodzin, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Za + żonę Renatę OZIMEK (10).
3. Za ++: Jana i Agnieszkę, Huberta i Rolanda SZNURA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++: męża Jana WRZESZCZ w 23. rocznicę śmierci, rodziców Jana i Czesławę JANUSZ, Andrzeja i Zofię WRZESZCZ, siostrę Marię – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię NOPARLIK, ich rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Ingrydę KALETKA, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4.  Za ++: ciocię i siostrę Stanisławę w 3. rocznicę śmierci, wujka i szwagra Kazimierza w 6. rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zenona z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za + Hartmuta ZAISZ w 30. dzień po śmierci.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (11 CZERWCA):
6.45    Za ++: Henryka CZAPLA, Józefa CZAPLA i jego żonę Helgę, Józefa MAKOSZ, jego córkę Marię i jego rodziców – o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
2. Do Miłosierdzia Bożego o potrzebny deszcz oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
9.00    W intencji żyjących i ++ Parafian i Gości.
PO MSZY ŚW. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA DO CZTERECH OŁTARZY.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji Agnieszki RASZKA z okazji 17. rocznicy urodzin].
11.30    Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
16.00    Msza św. odpustowa w kościele Bożego Ciała.
17.00    Msza św. w Księżym Lesie.
18.00    1. Za ++: rodziców Henryka i Marie KRAIK, brata ks. Helmuta KRAIK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + żonę Renatę OZIMEK (11).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 CZERWCA)
6.30    Za ++: rodziców Wilhelma i Annę KOROLL, braci Maksa i Georga, dziadków i ++ z rodzin i pokrewieństwa KOROLL -WILCZEK.
7.00    1. Za ++: mamę Elżbietę MUSZKIET, ojca Gerarda, brata Joachima - o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
3. Za + Władysławę RYGORCZUK (od siostry Bronisławy ZIĘBA z Krzywaczki).
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji syna Jacka, wnuków Alicji i Jakuba z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Jana i Zofię KOSZAŃSKICH, synów Stanisława i Andrzeja, synową Danutę, córkę Teresę, rodziców obu stron KOSZAŃSKICH i GRABIŃSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę OZIMEK (12).

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 CZERWCA)
6.30    W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za ++ rodziców Józefa i Urszulę MIŚ, brata Piotra, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Matki Boskiej Licheńskiej z błaganiem o wyproszenie łaski wyzwolenia z nałogu, silną wiarę i Dary Ducha Świętego dla syna i synowej.
3. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
15.00    ŚLUB RZYMSKI: Marcin i Jessika MALITKA.
18.00    1. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla ++: męża Manfreda, ojca Pawła, jego 2 żony, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzeb-ne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Alojzego JAWORECKIEGO w 4. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK, siostrę Danutę, teściów Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, brata Tadeusza, jego syna Mirosława, ++ z pokrewieństwa WAWRZYNIAK-BUDZANOWSKI.
4. Za ++: Michała i Wandę MIKUŁA, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z rodzin obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski,
z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniego MACHETA z okazji urodzin.
6. Za ++: dziadków Małgorzatę i Sykstusa KOPA, córkę Joannę, syna Erwina, synową Anielę, wszystkich ++ z rodzin KOPA-LIZON.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
8. O radość Nieba dla ++: męża i ojca Zygfryda TKOCZ, teściów Magdaleny i Ignacego, Gizeli, Moniki, Krystiana, Bernarda, rodziców Łucji i Jerzego NAWA, brata Franciszka, wujków Piotra i Jana ZIMON.
9. Za + żonę Renatę OZIMEK (13).
10. Za ++: ojca Kazimierza, matkę Annę, ++ z pokrewieństwa.
11. Za ++: Irenę i Eugeniusza NIECZYPORUK, ich córkę Bożenę.
12. Za ++: rodziców Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Annę i Pawła PAWLIK, siostrę Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, Paulinę i Franciszka POPANDA, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
13. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty i Rudolfa z okazji 67. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14. Do św. Antoniego o powrót wnuka do rodziny.
18.45     RÓŻANIEC FATIMSKI.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (14 CZERWCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: brata Emiliana, ojca Antoniego MIKOSZ, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: babcię Annę URBANCZYK i ciocię Annę GIZA w rocznicę urodzin.
3. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: ojca Alojzego, mamę Gertrudę, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa RUDEK-PYTKO.
2. Za ++: rodziców Annę i Henryka GIZA, dziadków Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Marię i Jana GIZA, wujków Emila, Jana, Herberta i Karola oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Grzegorza z okazji 12. rocznicy ślubu oraz w intencji synów Wojciecha i Bartłomieja.
4. Za ++: męża Pawła WAWRZYNEK w 2. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Jana NIEPALA, teściów Anielę i Pawła WAWRZYNEK, szwagierkę Wiktorię, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: męża Pawła POPANDA w 4. rocznicę śmierci, Katarzynę i Antoniego GAWLIK, teściów Gertrudę i Antoniego POPANDA, synów Horsta i Michała POPANDA, szwagra Józefa KLYSZCZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii z okazji 40. rocznicy urodzin.
10.15    1. Za ++: syna Damiana KOPREK, męża Jana, brata Rudolfa i jego żonę Urszulę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego PRZYBYŁEK w rocznicę urodzin, ++ z rodzin GOLEC-PRZYBYŁEK-MALCHEREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Marię i Stanisława BERLAK, ich syna Mariana, synową Hannę, zięcia Alojzego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Wilhelma GAWLIK, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa GAWLIK-KAŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Natalii GRUSZKA oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i brata Pawła.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Romana z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Helmuta SOBEK w 20. rocznicę śmierci, matkę Bernadetę, ++ z rodziny i pokrewieństwa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jagody z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + żonę Renatę OZIMEK (14).
3. Za ++: Marię RYGOŁ, Józefa RYGOŁ, Gerharda RYGOL, ++ z rodziny SZWAJCER.
4. Za + Edwarda BEDNARCZYKA w 14. rocznicę śmierci – o radość Nieba.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14420442
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4436
10017
54668
14313701
230257
249293
14420442

Twoje IP: 18.208.202.194
Czas: 2020-09-28 14:55:06