Intencje Mszy św. w dniach od 15 do 21 czerwca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 15 DO 21 CZERWCA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 CZERWCA):
6.30    W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za ++: rodziców Marię i Józefa WOJTANOWICZ, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławień-stwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Monikę i Józefa SŁADEK, teściów Jadwigę i Pawła JOCHEM, ich synów Gerharda i Maksymiliana oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hildegardy z okazji kolejnej rocznicy urodzin, za + męża Pawła oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Józefa MROCHENIA z okazji 51. rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za ++: rodziców Aleksandra i Mariannę ZALEJSKICH, braci Stefana i Wita, siostrę Mariannę NIEDZIELA, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Wilhelma SKOPP w kolejną rocznicę śmierci, jego żonę Gertrudę, rodziców SKOPP-KUCHARCZYK - o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: ojca Roberta ANIOŁ w 30. rocznicę śmierci, matkę Annę, teściów Marię i Jerzego MOJZA, oraz do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Marcina z okazji 10. rocznicy ślubu.
5. Za + żonę Renatę OZIMEK (15).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 CZERWCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Do Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji urodzin Eryki.
7.00    1. Za ++: rodziców Ritę i Jana KOKOT, rodziców KOKOT-CIOŁEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
3. Za ++: rodziców Józefę i Władysława, brata Stanisława KASPRZYK, siostrę Władysławę KĄDZIELA.
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i  o ustanie epidemii.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Alfonsa PIETRUSZKA, teściów Annę i Józefa, rodziców Gertrudę i Konrada ZYLKA, brata Reinholda, szwagra Joachima STACH, ++ z rodzin PIETRUSZKA-ZYLKA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Rudolfa KAPICA z okazji 80. rocznicy urodzin, żonę Ermgardę, brata Helmuta, żonę Stefanię, syna Norberta, rodziców KAPICA-TAJCHERT-KOŁODZIEJ i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + żonę Renatę OZIMEK (16).
4. Za ++: męża Dionizego DERKOWSKIEGO, jego rodziców i brata Wojciecha, rodziców Klarę i Romana WYRĘBAK, Piotra GAWLITĘ, Zygmunta i Sabinę BĄK, ++ z rodzin WIECZOREK, GUZOWSKI
i PIETRAS, dusze w czyśćcu  cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Niny BARTOCHA z okazji 20. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA (17 CZERWCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za + brata Stanisława KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności o opiekę Boża, dalsze zdrowie i silna wiarę dla wnuczki.
3. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Za ++: ojca Antoniego SZNURA w kolejną rocznicę śmierci, mamę Emilię SZNURA, bratową Małgorzatę SZNU-RA, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: Paulinę CEDZICH w 15. rocznicę śmierci, rodziców, 5 sióstr i brata, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + żonę Renatę OZIMEK (17).
4.  Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie dla ciężko chorego Karola MUSKAŁA.
5. Za ++: rodziców Renatę i Mariana MIERZWIAK, w kolejne rocznice śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zgodę w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Moc Ducha Świętego, zdrowie, błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Andrzeja ANDERWALDA.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 CZERWCA):
6.30    W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. O błogosławieństwo Boże w rodzinie Teresy.
2. Za ++: Wiktora PAJDIOWSKIEGO, jego rodziców i rodzeństwo – o radość przebywania w Domu Ojca Niebieskiego.
3. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marka z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Helenę STENCEL, męża Gerharda, rodziców JELITO-STENCEL, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: Martę i Helmuta WÓJCIK, Gertrudę BEDYNEK, Piotra i Agnieszkę WIESZALA, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża Józefa, zięcia Jana, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków obu stron, Joachima, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny
6. Za + żonę Renatę OZIMEK (18).
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniny z okazji imienin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (19 CZERWCA)
6.30    Za + żonę Renatę OZIMEK (19).
7.00    1. Za ++: rodziców Jadwigę i Jana BARTECZKO, mamę Władysławę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + ojca Antoniego PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski,
z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Artura z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji 63. rocznicy urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji 63. rocznicy urodzin (od pewnej rodziny).
4. Za ++: Michała SOSNOWSKIEGO w dniu urodzin, rodziców, teścia, Marię BÖSE, ++ z pokrewieństwa.
5. Za ++: rodziców Katarzynę i Ludwika PYTKO, ich wnuczkę Katarzynę MROWIEC, ++ z pokrewieństwa PYTKO-RUDEK.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji 63. rocznicy urodzin (od Róż Różańcowych i Margaretek).

SOBOTA – WSPOMNIENIE NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (20 CZERWCA)
6.30    W intencji dziękczynnej Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane przez całą ludzkość.
7.00    1. Za + babcię Mariannę WRZEŚNIEWSKĄ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących członków rodziny.
2. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
3. Za + ks. prał. Antoniego JOKIEL w 40. rocznicę śmierci.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Paweł MORAWSKI – Aleksandra PENCKO.
14.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Rafał PODWYSZYŃSKI – Aleksandra WYCZACHOWSKA.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Rudolfa NIESZWIECA z okazji 33. rocznicy święceń.
2. Za + ks. prał. Jerzego STELLMANNA w 66. rocznicę święceń kapłańskich (od p. Danuty FUDALA).
3. Za ++: Wiesława MAJEWSKIEGO,  Janinę, Marcina i Jana MAJEWSKICH, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. O radość życia wiecznego dla ++: rodziców i teściów Marianny i Juliusza SZWEJ, Bronisławy i Franciszka STRUGALA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: męża Gintra, mamę Joannę w dniu urodzin – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Hildegardę i Alojzego MASELI, dziadków Marię i Teofila STACH, ++ z rodzin MASELI-STACH-WAWRZYNEK.
7. Za ++: męża Michała DOMERECKIEGO, syna Józefa, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Za ++: rodziców Jana i Barbarę, dziadków SLADEK-WALON, teścia Jana KOZOŁUP.
9. Za + żonę Renatę OZIMEK (20).
10. Za ++: męża Eugeniusza BARTCZAK w 1. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata Grzegorza, siostrę Zofię, o zdrowie dla syna Pawła, o szczęśliwe rozwiązanie dla wnuczki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Za ++: syna Dariusza, rodziców obu stron, braci i szwagrów, koleżankę Genię oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
12. Za ++: Marcina MAJEWSKIEGO, jego żonę Janinę, synów Jana i Wiesława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13. Za ++: rodziców Marię i Wacława OŻAROWSKICH, Johanę i Juliusza KAMPA oraz wszystkich ++ z rodziny.
14. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marty i Tomasza z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Zenona DUDEK, rodziców obu stron, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny i Mieczysława z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Miłosierdzia Bożego o stosowną pogodę oraz w intencji chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego i o ustanie epidemii.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława WĘGLIŃSKIEGO w 14. rocznicę śmierci, Elżbietę, wszystkich ++ z rodziny WĘGLIŃSKICH.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogumiły z okazji 60. rocznicy urodzin, w intencji Czesława z okazji 70. rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: żonę i matkę Alicję KAŁA w 5. rocznicę śmierci, syna i brata Tomasza, ++ z rodziny i pokrewieństwa KALA-SZENDZIELORZ.
4. Za + Andrzeja TARLIŃSKIEGO w rocznicę śmierci oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: rodziców Różę i Wacława w rocznice śmierci, brata Mirosława, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie, z prośba o dalsze w intencji Marii z okazji 80. rocznicy urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zuzi z okazji 4. rocznicy urodzin i Katarzyny z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + mamę Janinę KOPCIUCH, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Wiesławę i Mieczysława HOŁOBUT, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Anioła Stróża w intencji Larysy SALA z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Milana z okazji 3. rocznicy urodzin i w intencji Dominiki z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla chrzestnych i całej rodziny.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Franciszka CHOLEWA o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Wiktora i Martę, ich rodziców i rodzeństwo, męża Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Martyny WYSOCKIEJ o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Małgorzatę i Izydora MACZUGA, ++ z rodziny i pokrewieństwo obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mateusza CAPAŁA z prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, jego rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny.
7. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marii WOJDYŁA o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + żonę Renatę OZIMEK (21).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Kamili z okazji 18. rocznicy urodzin.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą
o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny i Marka z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Karolinę KARAŚ w kolejna rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
6. Za ++: ojca Władysława SIEMIENIEWSKIEGO w 100. rocznicę urodzin oraz mamę Ritę – o radość życia wiecznego.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14421848
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5842
10017
56074
14313701
231663
249293
14421848

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-28 19:09:34