Intencje Mszy św. w dniach od 29 czerwca do 5 lipca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 29 CZERWCA DO 5 LIPCA 2020

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA):
6.30    Za ++ Edwarda, Zdzisławę, Józefa, Bronisławę i Stanisława GULAN, ++ z rodzin MAJKUT, CZYSZCZOŃ, MROZEK i ZARYCHTA, Krystynę TEREGA, Jolantę LACH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za ++: teściów Martę i Alfonsa BDZIONEK, rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Piotra i Agnieszkę KRAWCZUK, dziadków KRAWCZUK-DOMEREDZKI, siostrę Józefę i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Piotra z okazji 80. rocznicy urodzin i ++ z pokrewieństwa.
9.00    1. Za ++: ojca Pawła WITOŃ z okazji urodzin i imienin, mamę Elżbietę, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze opuszczone.
2. Za ++: Eugenię RURA w 11. rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę i Łukasza RURA, Marię i Mieczysława KAPŁON, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.00    O radość życia wiecznego dla ++: ojca Paula w rocznicę urodzin, mamy Gertrud oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. W intencji dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, ich bliskich i gości.
2. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Mieczysława i Stanisławę KIWKA, Józefa BASTA, dziadków, ++ z pokrewieństwa KIWKA-IWANIÓW-BASTA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Mariannę i Aleksego GÓRSKICH, brata Wacława GÓRSKIEGO, siostrę Barbarę, teściów Mariannę i Władysława KORJAT, Mariannę i Bolesława SZUSTKA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + żonę Renatę OZIMEK (29).
6. Za ++: Franciszka i Stefanię LECHOWICZ oraz wszystkich ++ z rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 CZERWCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: męża Andrzeja KRAWIEC, rodziców obu stron, brata i bratową, szwagra, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Za + ks. Radosława CHAŁUPNIAKA.
18.00    1. Za + żonę Renatę OZIMEK (30).
2. Za + Elfrydę BIENIEK o radość życia wiecznego.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (1 LIPCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++: Edeltraudę LIPOK w rocznicę śmierci, rodziców Jana i Agnieszkę, 4 braci i 3 siostry, bratową Ma-rię, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: matkę Gertrudę KRAKA w rocznicę śmierci, ojca Jana, 3 siostry, 2 szwagrów, zięcia Zygfryda, bratową Annę, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: mamę Ewę SZCZYKUTOWICZ, ojca Ludwika, brata Antoniego, rodziców Józefa i Ewę, Małgorzatę i Emila, szwagrów Franciszka i Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + męża i ojca Jerzego GRUSZKA – o radość życia wiecznego.
3. Za + Adriana PSZOWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (2 LIPCA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego kleryka.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: siostry zakonne Wenancję i Paschalisę, męża Władysława, rodziców Mariannę i Józefa, Julię i Jana, rodzeństwo Genowefę, Juliana i Franciszka, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w końcu maja i w czerwcu 2020: Beniamina BEDNARKA, Władysławę RYGORCZUK, Zygfryda BARONA, Kazimierza WRONA, Wandę SZCZĘSNĄ, Tadeusza MIELCARZA, Marię RYGOŁ, Karola KRUPA.
2. Za ++: rodziców Edwarda i Genowefę POLAK, siostrę Bożenę, dziadków obu stron, Bronisława i Genowefę LECHOWICZ, ciocie Helenę i Anielę, Gotfryda STAROSCZYK, teścia Lucjana, Eugeniusza CZINGON, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Bolesława JANCZYK w 5. rocznicę śmierci, jego siostrę Marię, jego rodziców Gertrudę i Leopolda – o radość życia wiecznego.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (3 LIPCA)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: męża Adama KAZAN, rodziców Franciszkę i Michała, rodziców Marię i Andrzeja GÓRAL, siostry i braci, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + mamę Ritę KOKOT (od Gabrieli i Piotra).

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (4 LIPCA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
18.00    1. Za ++: syna Dariusza GIEMZA, rodziców obu stron, 3 braci i 2 bratowe, wszystkich ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Joannę CYGANEK w 16. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Alfonsa ŻUKOWSKIEGO, rodziców Janinę i Adama KOCHAŃSKICH, teściów Wandę i Stanisława ŻUKOWSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Edwarda ISKRA, Lidię SLOWIK, Jakuba ŚWITLIŃSKIEGO, Janinę DYGDALEWICZ, Marię NOWAKOWSKĄ, Wilhelma FOGEL, Andrzeja NOREK, Janusza JASKÓŁA, Beatę PAWLAK, Amelię KOPIEC, Barbarę BUDZIANOWSKĄ, Grzegorza LEWANDOWSKIEGO, Józefa GAWRON.
2. Za ++: żonę i matkę Anielę BIEGA w 15. rocznicę śmierci, ojca Mariana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Pawła, rodziców Dorotę i Rudolfa, teściów Gertrudę i Huberta, ++ z rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. a ++: rodziców Zofię i Tadeusza DOMAGAŁA, Teresę i Kazimierza KOSIKÓW, siostrę Elżbietę, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny z okazji 40. rocznicy urodzin, Grażyny z okazji 60. rocznicy urodzin i Lidii z okazji 79. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Katarzynę i Jana CZOK i 3 braci.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata w intencji Małgorzaty z okazji 80. rocznicy urodzin i Marii z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: Annę GOLEC z okazji urodzin, męża Teodora, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża i ojca Józefa KOKOT, rodziców Teofila i Marię, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców Józefa i Anastazję, 3 szwagrów, Janinę i Annę, dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: rodziców Marię i Karola PANIC, 2 synów i bratowe, ++z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Annę i Huberta TARLIŃSKI, Gerarda PIERUCH, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Adama z okazji 13. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Dominika i Elżbietę, brata Jana KAŁUŻA, ojca Pawła, siostrę Łucję PIONTEK, ++ z pokrewieństwa PIONTEK-KAŁUŻA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Patrycji i Tomasza BISKUP z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Edwarda PLEŚNIAKÓW z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Reginy z okazji 60. rocznicy urodzin, córki Magdaleny z okazji 30. rocznicy urodzin, o potrzebne łaski dla całej rodziny oraz za ++ z rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Annę i Gerharda SZYNOL, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14422028
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6022
10017
56254
14313701
231843
249293
14422028

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-28 19:49:38