Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 lipca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 13 DO 19 LIPCA 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA. WSPOMNIENIE DOWOLNE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z FATIMY (13 LIPCA):
6.30    W intencji Ojczyzny.
7.00    1. Za ++ dziadków Annę i Antoniego ŚWIĘTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
12.00    Pogrzeb Śp. Krystyny PINKAWA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za zdrowie, opiekę i otrzymane łaski w intencji Panu Bogu wiadomej oraz z prośbą o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Justyny i Romualda KUBIK.
3. Za ++: synów Waldemara i Jerzego PTASZEK, ich ojca Jana, ++ z rodziny – o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w intencji wnuków: Franciszka z okazji 6. rocznicy urodzin i Ignacego z okazji 2. rocznicy urodzin.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (14 LIPCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Jadwigę ORDYNIEC w 4. rocznicę śmierci.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfreda.
2. Za ++: męża i ojca Kazimierza SKWARA w 6. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PARKITNY i SKWARA, szwagra Edmunda i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. W intencji Ojczyzny.
18.00    1. O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla wnuczki.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośbą o całkowity powrót do zdrowia oraz dobre rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 LIPCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. W intencji Ojczyzny.
7.00    1. Za ++: męża i ojca Józefa JASKÓŁA, rodziców obu stron, siostrę Marię, braci, szwagierki i szwagrów, ++ z pokrewieństwa JASKÓŁA-PLUCIK.
2. O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w rodzinach: CZAJA, PALUS i MROZEK.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: córkę Krystynę SZAFRANIEC w rocznicę urodzin, męża Eugeniusza WANAT oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Gerarda, teściów Genowefę i Alfonsa, kuzyna Bronka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Henryka STUDZIŃSKIEGO w dniu imienin, siostrę i 2 szwagrów, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. O radość życia wiecznego dla + ojca Henryka CZAPLA w 2. rocznicę śmierci oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL (16 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Tomasza ŻELACHOWSKIEGO, Janinę i Jana MAJEWSKICH.
2. Za + Marię NOWAKOWSKĄ w 1. rocznicę śmierci.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (17 LIPCA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuczki Magdaleny i wnuczki Moniki z okazji urodzin (od babci)
7.00    1. Za ++ Irenę i Bronisława KORNAFEL (od Janeczki z rodziną).
2. Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
18.00    1. Za ++: rodziców Elżbietę i Sylwestra, córkę Elwirę, teściów i dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Edwarda MORAWSKIEGO w 5. rocznicę śmierci, mamę Rutę, brata Henryka, bratową Halinę, ++ z rodzin MORAWSKI, RATAJ, MATYSIAK i CIEŃCIAŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (18 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: Anielę KACZMARCZYK, męża Pawła, rodziców Agnieszkę i Ludwika, dziadków Józefę i Rufina PATEROK, Helenę, Michała i Floriana PATEROK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++: Marię HAYN w 1. rocznicę śmierci, Edwarda HAYN w 50. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++: wujka Wilhelma PIONTEK w kolejna rocznicę śmierci, mamę Marię PIONTEK, dziadków, ++ z całego pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry i Marcina z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny WALOSZEK z okazji 50. rocznicy urodzin.
5. Za ++: męża i ojca Jana HABURA, rodziców i teściów, siostrę Annę, brata Piotra, szwagra Andrzeja, ++ z pokrewieństwa HABURA-TOMCZYK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (19 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ Irenę i Bronisława KORNAFEL (od rodziny NIKODEM).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: brata Zbigniewa PRZYSUCHA w 4. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Bronisława PRZYSUCHA, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++ rodziców Marię i Józefa MIECZNIK, zięcia Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą miłość, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Żanety i Marka z okazji 16. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: teściów Franciszkę i Jana KRAWCZUK, męża Zbigniewa, rodziców Felicję i Adama MARGOL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Marcina w kolejną rocznicę śmierci, rodziców i dziadków, krewnych i dusze potrzebujące pomocy.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Kazimierza WIERZBIŃSKICH, Bolesława DOBROWOLSKIEGO, jego rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii i Piotra z okazji 15. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Józefa WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława i Eugeniusza, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
2. Za ++: ojca Henryka WAWRZYŃCZYK w 4. rocznicę śmierci, mamę Teresę, ich rodziców, wujka ks. Krystiana i ciocię Gabi, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Zebinę TRZEPIETOWSKĄ w 2. rocznicę śmierci, ojca Zygmunta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra z okazji 80. rocznicy urodzin i Ewy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Do Serca Jezusowego, św. Ojca Pio i św. Faustyny o praktykowanie wiary i zdrowie w intencji pewnej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403752
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3522
5806
37978
14313701
213567
249293
14403752

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 15:54:11