Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 lipca 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 20 DO 26 LIPCA 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA):
6.30    Za + wnuczkę Joannę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny WACŁAWCZYK.
7.00    1. Za + męża Ignacego WIDAŃSKIEGO w kolejna rocznicę urodzin oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Czesława WELTROWSKIEGO.
10.00    Pogrzeb Śp. Agnieszki MIELNICKIEJ zd. KRZYŻAŃSKIEJ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra KRAIK z okazji 80. rocznicy urodzin (od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
2. Za ++: brata ks. Ernesta, rodziców i rodzeństwo, ++ z rodziny DOMBROWSKI, siostrę Elżbietę, rodzeństwo, kuzynkę Marię SZCZENDZINA oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla tych rodzin.
3. Za ++: mamę Monikę KRĄPIEC i ojca Andrzeja NICIŃSKIEGO – o radość życia wiecznego.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (21 LIPCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty MAJEWSKIEJ z okazji urodzin.
2. Za ++: męża Emanuela SLADEK w 10. rocznicę śmierci, rodziców Różę i Wilhelma PYKA, ++ z rodzin obu stron.
18.00    1. Za ++: rodziców Helmuta i Martę WÓJCIK, dziadków Wilhelma i Klarę WÓJCIK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kamili i Marka z okazji 2. rocznicy ślubu, w intencji Marka z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Jana JURKIEWICZ w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
7.00    1. Za ++: ojca Gerarda MUSZKIET w 2. rocznicę śmierci, mamę Elżbietę, brata Joachima – o radość życia wiecznego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: mężów Józefa i Franciszka, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30    Kościół Bożego Ciała: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego MOCZYGEMBA w 6. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, ++ z pokrewień-stwa MOCZYGEMBA-DZIEMBA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Helenę DŁUTOWSKĄ  w kolejną rocznicę śmierci, jej męża Czesława, syna Stanisława, rodziców Zofię i Władysława BIRECKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Franciszka KACZMARCZYK, jego rodziców Stanisława i Franciszkę, teściów Wiktora i Annę, siostrę Jadwigę i jej męża Oskara, brata Maksymiliana i jego żonę Adelę, brata Pawła i jego żonę Anielę, dziadków Anastazję i Jakuba KRZYŻOK, Teresę i Tomasza KACZMARCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY (23 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, brata Reinholda, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa MICHALSKI.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, brata Reinholda MATAUSZEK, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MICHALSKI.
2. Za ++: męża i ojca Horsta KASPERCZYK w rocznicę urodzin, rodziców i teściów, braci i siostry – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Piotra DOMEREDZKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Michała i Marię, Katarzynę i Józefa KOZOŁUP, brata Mariana, Bronisławę DZIĘCINA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Ewę KUCHAJEWICZ w rocznicę urodzin, wszystkich ++ z rodziny KUCHAJEWICZ.
5. Za ++: męża i ojca Tadeusza GAŁUSZKA, rodziców i teściów, braci i bratową, szwagrów i szwagierki, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY (24 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: rodziców Józefę i Władysława, brata Stanisława KASPRZYK i siostrę Władysławę KĄDZIELA.
18.00    1. Za + mamę Krystynę PIERŚCIONEK w 1. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + mamę Annę JURETKO w 85. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Józefa z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i łaskę zdrowia w intencji Janusza i całej rodziny.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA. WSPOMNIENIE DOWOLNE ŚW. KRZYSZTOFA(25 LIPCA)
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++: męża Alfreda, córkę, siostrę i brata.
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
13.00    ŚLUB RZYMSKI: Mateusz i Anna WILCZEK.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach PAWLICZEK-SDZUJ-GWÓŹDŹ-MUSZKIET oraz w intencji Roberta z okazji urodzin.
18.00    1. Za ++: Agnieszkę i Alfonsa BIOŁY, córkę Brygidę, syna Joachima, synowa Urszulę – o radość życia wiecznego.
2. Za + Wandę SZCZĘSNĄ (od szwagra Kazimierza z rodziną).
3. Za ++: Pawła i Krystynę GAWLIK, syna Huberta – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla całej rodziny.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA)
6.45Niemiecka    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny w intencji mieszkańców Gromady Mokre Łany.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Annę i Franciszka SOBONKIEWICZ, męża Mieczysława,  bratową Renatę, Ma-riannę i Stanisława KALWAT, Bronisława WRÓBEL, braci Jana i Kazimierza SOBONKIEWICZ.
2. Za ++: Reginę MISZKIEL w 20. rocznicę śmierci, dziadków Witolda i Marię, Amelię i Piotra.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, ++ z rodzin URBAŃCZYK, STEINDOR, KALKA i SIODLACZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Reginę i Pawła GRALKA, syna Jana, szwagra Wiktora, Marię i Augustyna DZIUROŃ, Elfrydę i Franciszka KRZEWICA, syna Jerzego, ++ z pokrewieństwa DZIUROŃ-KRZEWICA, zięciów Norberta FLOREK i Roberta RANGE oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach GRALKA-RANGE.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny SZNURA z okazji kolejnej rocznicy urodzin, za ++ męża Józefa i brata Jana.
4. Za ++: rodziców Teresę i Andrzeja CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny WIĘCKOWSKIEJ z okazji 40. rocznicy urodzin.
10.15    1. Za ++: rodziców Teresę i Franciszka MANIA, syna Jerzego, siostrę Hildegardę, 3 szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Xaviera BOROWSKIEGO  z prośbą o zdrowie i błogo-sławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: Annę SUCHANEK, jej rodziców, braci i siostry, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki z okazji urodzin oraz o szczęśliwe rozwiązanie, a także o Boże błogosławieństwo w intencji męża Arkadiusza i syna Filipa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30Suma     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Czesława KOZUB w 19. rocznicę śmierci, rodziców Jakuba i Marię SKRZYSZEWSKICH, szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny ŚWIECA z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata i otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę św. Anny, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia w intencji Alicji i Henryka z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Bernarda z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski w rodzinach córek.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej w intencji rocznego dziecka Kingi Magdaleny SZLAGA oraz w intencji Hanny SZLAGA z okazji 5. rocznicy urodzin - z prośbą o zdrowie  i błogosławieństwo Boże dla dzieci, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny].
17.30     Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
3. Za + mamę Annę HAMRYSZAK w 10. rocznicę śmierci i z okazji imienin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: Marię KOMENDERA w 12. rocznicę śmierci, Beatę PAWLAK w 1. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stanisławy PAWLAK, Marceliny i Leny.
5. Za ++ z rodzin SZYBIAK-PRIMUS-SUWART oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla tych rodzin.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403819
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3589
5806
38045
14313701
213634
249293
14403819

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 16:05:22