Intencje Mszy św. w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 27 LIPCA DO 2 SIERPNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA, OJCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (27 LIPCA):
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: Annę i Gintra ORDON, wnuka Michaela, brata Jana PATEROK, ich rodziców i rodzeństwo Jadwigę, Marię i Franciszka PATEROK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE w rocznicę śmierci, syna Manfreda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + mamę Urszulę PILAWA o radość życia wiecznego.
3. Za ++: dziadków Natalię i Mieczysława, Annę i Antoniego, ich rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
4. Za ++: Jerzego MIŁOSZEWSKIEGO w rocznicę urodzin, siostrę Janinę, siostrzenicę Barbarę – o radość życia wiecznego.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. SZARBELA MAKHLUFA, PREZBITERA (28 LIPCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Marię LOREK.
3. Za ++: męża Stanisława, rodziców obu stron, siostrę, ++ z pokrewieństwa i + Antoniego.
7.00    1. Za ++: brata Georga, bratową Elisabeth KOROLL, rodziców i ++ z pokrewieństwa MOSLER.
2. Za ++: rodziców Andrzeja i Martę STALA, teściów Franciszka i Teresę KAPICA, szwagrów Jana, Konrada, Edwarda, Alfonsa i Mieczysława, szwagierki Hildegardę, Monikę i Elfrydę, ciocię Agnieszkę i chrześniaka Jacka.
18.00    1. Za ++: syna Andrzeja, męża Ewalda BEM, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci, bratowe, szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Urszulę SOJKA w rocznicę urodzin, ojca Eryka, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Franciszka JASKOLA w 20. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Gertrudę, bratową Anneliese, ciotkę Teresę, ++ z pokrewieństwa JASKOLA-SIWIEC-PIONTEK – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z prośba o dobra pogodę i szczęśliwe zebranie zbóż z pola.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. MARTY (29 LIPCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Konrada i Klarę SZYDŁO, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kornela z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
16.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego SZNURA z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji Małgorzaty i Jana z okazji 25. rocznicy ślubu a także o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Wojciecha z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Józefa SCHLAPPA, rodziców Martę i Ernesta, siostry Gerdę i Urszulę, szwagra Jacka, Roswithę KALUZA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Marty z okazji imienin i za + tatę Albina.
4. Za + Agnieszkę MIELNICKĄ zd. KRZYŻAŃSKĄ w 30. dzień po śmierci.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (30 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: Stefanię i Zygmunta oraz ich syna Janusza POCHRZĘST – o radość życia wiecznego.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: mamę Cecylię KOŹLIK w rocznicę urodzin, ojca Pawła, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: syna Zygfryda PRZYBYŁA. męża Waltra, ++ z pokrewieństwa STEBEL-KLIBER-BRONDER-PRZYBYŁA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + w Niemczech Hannę CZAJA (od rodziny Wiktora MASSELI)
4. Za ++: Mirosława WOŹNIAKA, brata Tomasza, ojca Stanisława, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI, PREZBITERA (31 LIPCA)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie dla Łucji.
2. Za ++: mamę Ritę i ojca Jana oraz wszystkich ++ z rodziny.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary KRAWCZYK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Dawida SZYMCZAKA  9. rocznicę śmierci i jego przyjaciela Patryka BARTOSIK oraz ojca Władysława SZYMCZAKA.
3. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.
4. Za + Władysława WRONA w 25. rocznicę śmierci, ++ z rodzin WRONA-FARACIK-BRATEK-CZEKAJ, szwagra Stanisława, szwagierkę Barbarę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + Leona WALOSZEK w 5. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA(1 SIERPNIA)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za ++: Alojzego KICIŃSKIEGO w 21. rocznicę śmierci, Zofię KICIŃSKĄ, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki POLOK z okazji 20. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Annę LOREK.
18.00    1. O radość życia wiecznego dla + Anieli BĄK w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Alfonsa i Agnieszkę RZEŹNICZEK, Wiktora i Klarę KOCEM oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: ojca Bolesława TYBURCZY, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Konrada BIOŁY, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
5. Za ++: rodziców Wandę i Józefa PINOCY, siostrę Marię, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: rodziców Emilię i Waltera ZYLKA, ++ z rodzin ZYLKA-MALEK-IZYDORCZYK.
7. Za + Reginę STAROSCZYK (1).
8. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (1).
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bożeny i Benedykta z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 SIERPNIA)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Jana GAŁGAŃSKIEGO, Józefa KAŁA, Małgorzatę ILUCHIN, Bernarda CZAJA, Henryka SOLGA, Zofię DEMBIŃSKĄ, Erwina KOPA, Annę KUBASIK, Irenę FUDALI, Dominika ZIENTEK.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji syna Piotra z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Tadeusza, jego rodziców i teściów, ++ z rodzin GAŁUSZKA-CHWALIŃSKI, dobroczyńców Józefa i Gertrudę KAŁKA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia w intencji Teresy i Edwarda MAGIERA z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Jana i Marię MUSKAŁA, braci i siostry.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Klaudiusza z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10.15    1. Za ++: Elżbietę KASZTAN, męża Pawła, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, zięciów Helmuta GUZ i Huberta PIETRZYŃSKIEGO, ++ z rodzin KASZTAN-GUZ oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Bolesława WACHTL  w kolejną rocznicę śmierci, syna Marka, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Tymona SOBEK  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (2).
11.30Suma     1. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Wiktorii Pauliny PANDEL z okazji przyjęcia Chrztu Świętego, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
2. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Hanny GAWLIK  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Reginę STAROSCZYK (2).
4. Za ++: Piotra SKRZYPCZYK, ++ z rodzin PALEJCZYK-SKRZYPCZYK, ciocię Annę SKRZYPCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Leny SZUMIŃSKIEJ z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego i w intencji Hanny SZUMIŃSKIEJ  z okazji 3. rocznicy urodzin, a także w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej w intencji rocznego dziecka Mai JOKIEL z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny].
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30     Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + żonę Magdalenę BANASZ, ++ z rodzin BANASZ-GROBOSZ-MIKOLASCHEK-KRUPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Wandę SZCZĘSNĄ (od szwagierki Teresy z rodziną)

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14398885
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4461
8381
33111
14313701
208700
249293
14398885

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-09-25 17:55:17