Intencje Mszy św. w dniach od 10 do 16 sierpnia 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 10 DO 16 SIERPNIA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA (10 SIERPNIA)
6.30    Za + męża i ojca Gerharda GAWLIK.
7.00    1. Za ++: rodziców Gertrud i Paula, dziadków Klarę i Alojzego, Marię i Karola, kuzyna Norberta, ciocię Różę, 2 wujków Hubertów, wujków Wilhelma i Reinholda, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Roberta z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    W intencji żyjących i ++ Parafian i Gości.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: Henryka SOLGA w 1. rocznicę śmierci, Agnieszkę SOLGA, ++ z rodzin obu stron.
2. Za ++: rodziców Janinę i Wojciecha, Anielę i Ottona, synów Stanisława, Henryka i Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Reginę STAROSCZYK (10).
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (10).
5. Za ++: małżonków Annę i Wiktora DONAT, rodzeństwo Józefa i Bertę DONAT, rodziców Henryka i Annę DONAT, ++ z pokrewieństwa.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZIEWICY (11 SIERPNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++: Teresę SZYMOSZ, męża i dzieci, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (11).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha  Świętego, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia w pewnej intencji oraz dar Nieba dla ++ z rodziny.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zuzanny i Bernarda z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji Daniela.
3. Za ++: rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa oraz córkę Małgosię.
4. Za + Reginę STAROSCZYK (11).

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (12 SIERPNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (12).
7.00    1. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę WILK, brata Pawła, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Józefa PIGUŁA w kolejną rocznicę śmierci, matki Klarę i Gertrudę, ++ z pokrewieństwa PIGUŁA-IZBICKI-NIEŚWIEC-GRINER.
3. Za + Kazimierza KRUKIEWICZA w 31. rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin obu stron KRUKIEWICZ-SKRZYPCZYK.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: Jana GAWLIK, jego 2 żony, rodziców Waleskę i Albina BLASZCZYK, ++ z pokrewieństwa obu stron, Huberta i Rolanda SZNURA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: matkę Klarę TACICA w rocznicę urodzin, ojca Nikodema, 3 braci, teścia Alfonsa RASZKA, teściową Jadwigę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Jerzego w 10. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Romana, brata Andrzeja, babcię Katarzynę oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + Reginę STAROSCZYK (12).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej w intencji wnuczki Emilii z okazji przyjęcia I Komunii Świętej, o Boże błogosławieństwo i dar wierności Panu Jezusowi oraz w intencji rodziców, brata Jacka i rodziców chrzestnych.
    
CZWARTEK – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ (13 SIERPNIA)
6.30    1. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (13).
2. Za + Marcjannę KACZMARCZYK.
7.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i całej rodziny oraz o rozwiązanie trudnych spraw.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Mateusz WIECZOREK – Ewa KUCZYŃSKA.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Panu Bogu wiadomej i o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Reginę STAROSCZYK (13).
3. Za ++: ojca i dziadka Reinholda LIZON oraz do Boskiej Opatrzności o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo w rodzinach LIZON – PISARSKI – GLÜCK.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Justyny GAWLAS z okazji 25. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (14 SIERPNIA)
6.30    1. Do Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w intencji Krystyny GAWLIK z okazji 80. rocznicy urodzin, za + męża Wiktora oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny GAWLIK.
2. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (14).
7.00    Za + Reginę STAROSCZYK (14).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Bogusława MAJEWSKIEGO, rodziców Aleksandrę i Walentego BARTUSIK, babcię Katarzynę, teściów Irenę i Adama MAJEWSKICH oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Franciszkę KOPREK w 1. rocznicę śmierci, męża Waltra i syna Norberta.
3. Za ++: męża i ojca Jana TKOCZ, rodziców obu stron, ++ z rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Stanisławę MŁYNARCZYK, babcię Katarzynę, Ignasia, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. O Boże błogosławieństwo w rodzinach Krzysia i Jagody oraz Arka i Oli.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (15 SIERPNIA)
6.45Niemiecka Za ++ Parafian.

7.00  Msza św. w szpitalu

7.45    1. Za ++: mamę Stanisławę SEREDYNIECKĄ w 11. rocznicę śmierci, ojca Jakuba, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    1. Za ++: brata Norberta GAWLIK, rodziców Agnieszkę i Gerarda, dziadków NOWAK-MIEDNER, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Jadwigę ŁAKUS w 20. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego, ++ z rodziny oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++ rodziców Gertrudę i Jana PISKOŃ oraz ++ z rodzin PISKOŃ-MALCHEREK-GAWLIK.
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (15).
[do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej w intencji rocznego dziecka Magdaleny CEBULA  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny].
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Za ++: rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, męża Karola MATERLA, jego rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Ritę SIEMIENIEWSKĄ, ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Weroniki z okazji 18. rocznicy urodzin.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny i Łukasza DRELICH z okazji 1. rocznicy ślubu.
2. Za ++: siostrę Marzenę TRZASK w dniu urodzin, ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii i Pawła z okazji 1. rocznicy ślubu.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Przemysław DZIEKOŃSKI – Anna MALEWSKA.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Janinę i Józefa, Zofię i Zenobiusza oraz córkę Małgosię.
2. Za + Gotfryda KOSUBEK  kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Bernarda FOIK w kolejną rocznicę śmierci, mamę Łucję, brata Klaudiusza, teściów Zofię i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo rodzinie.
4. Za + Reginę STAROSCZYK (15).
5. Przez wstawiennictwo św. Rity z Cascii w intencji Marysi z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
6. Za ++: rodziców Adelajdę w 90. rocznicę urodzin i Jerzego w 100. rocznicę urodzin, braci Edmunda, Alojzego i Józefa GAWLIK, męża Zygfryda, szwagra Alfreda, teścia Piotra STRÓŻYK, ++ z pokrewieństwa GAWLIK-BARTECZKO-STRÓŻYK-POLACZEK-LASOŃCZYK-MALINOWSKI.
7. Za ++: matkę Klarę GAWLIK, rodziców Gertrudę i Ewalda HAMPEL, siostrę Elżbietę z mężem oraz ++ z pokrewieństwa GAWLIK-HAMPEL,
8. Za ++: męża Huberta PIETRUSZKA, synową Marię, rodziców Alojzego i Rozalię MAREK, Stefana i Jadwigę PIETRUSZKA, ++ z pokrewieństwa.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (16 SIERPNIA)
6.45Niemiecka    Za ++ z rodzin JONTZA-DONAT.
7.00    Msza św. w szpitalu: Za + doktora Jacka KLEISTA o radość Nieba.
7.45    Za + Mieczysława PENCKO, ++ z rodziny i pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Konrada, rodziców Pawła i Weronikę FUHL, dziadków obu stron, siostry Klarę i Elżbietę, szwagra Hermanna, ich syna Jana, jego żonę Aleksandrę, brata Pawła, bratową Katarzynę, ++ z pokrewieństwa FUHL-LISEK-LEBEK-SCHOT oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Marię i Albina TOMAN, teściów Zofię i Henryka POPIELA, Jadwigę MILER.
10.15    1. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Andrzeja FORYT  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Helenę BRÓG w 5. rocznicę śmierci, Stanisława BRÓG w 10. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin FORYT-BRÓG-ZIELONKA-PACZKOWSKICH.
3. Za ++ Annę i Seweryna MRÓZ w 15. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
4. Za + Rozalię PSZOWSKĄ (16).
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 84. rocznicy urodzin.
2. Za + Reginę STAROSCZYK (16).
3. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej w intencji rocznego dziecka Jakuba PASIONEK  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża i Matki Boskiej Śnieżnej w intencji rocznego dziecka Jakuba KABATA z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, ro-dziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża I Matki Boskiej Śnieżnej  w intencji Marcela SKUBALLA z okazji przyjęcia Chrztu Świętego, w intencji rodziców, chrzestnych
i całej rodziny.
17.30     NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ pracowników Zakładu Elektroinstalacyjnego SIWIEC-KOKOSZKA: Rajmunda KACHEL, Manfreda PIELA, Zbigniewa KANIAKA, Władysława DRUŻ i Bernarda CZAJA.
3. Za ++: Mirosława WOŹNIAKA, brata Tomasza, ojca Stanisława i ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14403792
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3562
5806
38018
14313701
213607
249293
14403792

Twoje IP: 75.101.220.230
Czas: 2020-09-26 16:00:35