Intencje Mszy św. w dniach od 9 do 15 listopada 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 9 DO 15 LISTOPADA 2020

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 LISTOPADA)
6.30    1. Za + Celinę PAPROCKĄ (9).
2. Za + Andrzeja.
7.00    1. Za ++: matkę Martę w rocznicę śmierci, męża Teodora, zięcia Waldemara, teściów Marię i Franciszka, rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Damiana MALORNY (9).
3. Za + Urszulę SOJKA (7).
4. Za + Eryka SOJKA (7).
11.00    Pogrzeb Śp. Józefa MALCHERKA.
13.30    Pogrzeb Śp. Arnolda KRYSZTALIKA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za  + Jana SNADNY, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Adriana MAJEWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci, syna Jacka i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ninę SOŁTYSEK (25).
5. Za + Jana CHROBAK.
6. Za + Monikę PACYNA o radość życia wiecznego.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA (10 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Celinę PAPROCKĄ (10).
3. Za + Andrzeja.
4. Za + Alinę NIEBIAŃSKĄ o radość przebywania w Domu Ojca Niebieskiego.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji męża Alberta z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Damiana MALORNY (10).
3. Za + Urszulę SOJKA (8).
4. Za + Eryka SOJKA (8).
18.00    1. Za ++: męża Juliana DĄBROWSKIEGO, rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKICH-KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrę Halinę, siostrzenicę Mariolę, 3 szwagrów, babcię Marię, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
 2. Za ++: rodziców Jadwigę i Franciszka GASZ, ich syna Bernarda z żoną, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ninę SOŁTYSEK (26).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny HADASIK oraz za ++ z rodzin KUREK-HADASIK.
6. Za ++: rodziców Matyldę i Jana GIEMZA, Katarzynę i Gerarda SZOLC, bratanka Dariusza, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA (11 LISTOPADA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Celinę PAPROCKĄ (11).
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Wiktora KULIK, teściów Mariannę i Tadeusza SZYMANEK, dziadków obu stron oraz
o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (11).
2. Za + Urszulę SOJKA (9).
3. Za + Eryka SOJKA (9).
9.00    MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY.
12.00    Pogrzeb Śp. Franciszka SWADŹBA.
14.00    Pogrzeb Śp. Ireny KAZAN.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: mamę Łucję GŁOWANIA, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: Walerię i Franciszka BARTODZIEJ, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Pauliny z okazji 18. rocznicy urodzin.
5. Za + Ninę SOŁTYSEK (27).

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LISTOPADA)
6.30    1. Za + Celinę PAPROCKĄ (12).
2. Za ++: męża Józefa MARAS, ++ z rodzin KOZUB-SKRZYSZEWSKICH-NAHAJCZUK-KINKA – o radość życia wiecznego  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Heleny, Danusi i Anny, a także w intencji ks. prałata Jana KOZIECZKO
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (12).
2. Za + Urszulę SOJKA (10).
3. Za + Eryka SOJKA (10).
11.00    Pogrzeb Śp. Cecylii BIENIEK.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ Ignacego i Wiktorię KULIK, syna Alfreda, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Matki Boskiej Fatimskiej z okazji 60. rocznicy urodzin Barbary o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ninę SOŁTYSEK (28).
5. Za ++: Mariana i Marię BUCHTA-ROMANIEC, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za ++ rodziców Zebinę i Zygmunta TRZEPIETOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI (13 LISTOPADA)
6.30    1. Za + Celinę PAPROCKĄ (13).
2. Za ++: Antoniego i Aleksandra, ich rodziców Marię i Karola GAŁUSZKA, braci Tadeusza, Stanisława, Franciszka, siostry Emilię i Jadwigę oraz szwagrów Bronisława i Franciszka – o radość życia wiecznego.
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (13).
2. Za + Urszulę SOJKA (11).
3. Za + Eryka SOJKA (11).
18.00    1. Za ++: Janinę REWERSKĄ i Agatkę TARASIUK, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Ninę SOŁTYSEK (29).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesławy i Tadeusza  z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.30    Różaniec Fatimski.

SOBOTA – WSPOMNIENIE BŁ. MARII LUIZY MERKERT, DZIEWICY (14 LISTOPADA)
6.30    1. Za + Celinę PAPROCKĄ (14).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Antoniego z podziękowaniem i prośbą o całkowity powrót do zdrowia oraz dobre rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.
7.00    1. Za ++: Emilię DATKO, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. O radość życia wiecznego dla ojca Kazimierza WASZCZUKA, mamy Cecylii, wujka Kazimierza JURKOWSKIEGO, dziadków obu stron, ++ z rodzin WASZCZUKÓW-JURKOWSKICH-LIPKÓW-RATYŃSKICH.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny z okazji 76. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla dzieci, a także za ++ rodziców SKÓRA-PIETRUSZKA.
4. Za ++: brata Grzegorza, rodziców Wincentego i Weronikę, brata Jana, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
10.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty i Jerzego SZNURA z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Przez wstawiennictwo Bł. Marii Luizy Merkert w intencji żyjących i ++ Sióstr Elżbietanek, które posługiwały w naszej parafii.
2. Za ++: Stanisława i Katarzynę PAWŁOWSKICH, Wandę i Michała MIKUŁÓW, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Ninę SOŁTYSEK (30).
4. Za + Damiana MALORNY (14).
5. Za + Urszulę SOJKA (12).
6. Za + Eryka SOJKA (12).
7. Za ++: żonę Agnes LASONCZYK w 5. rocznicę śmierci, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Za + męża Zygmunta ZDOBYLAK w 2. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13 LISTOPADA)
6.45NIEMIECKA    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Mieczysława ZAMBRZYCKIEGO, jego rodziców Stanisławę i Stanisława, braci Kazimierza i Henryka, bratowe Renatę i Lucynę, szwagrów Władysława i Bronisława WRÓBEL, Kazimierza SOBONKIEWICZA.
2. Za ++: z rodzin STĘPIEŃ-ADASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Teresę w 4. rocznicę śmierci, ojca Jana, teściów, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Marię i Michała LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: mamę Ludwikę BRUDNOWSKĄ, ojca Stanisława, ++ z rodzin ZNAJEWSKICH-SZOKALSKICH-MAJOR-BRUDNOWSKICH-MIKSTAL, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marianny i Edwarda KUNACH z okazji 50. rocznicy ślubu, w intencji córki Katarzyny z okazji kolejnej rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: Reinholda LIZON, rodziców Marię i Wiktora PISARSKI, 2 braci, bratową, szwagra, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KAWUREK-PISARSKI-LIZON-KULIG, teściów Annę i Pawła LIZON, 2 szwa-grów, szwagierki Bertę i Gertrudę, dziadka Edwarda ŁOZIŃSKIEGO, dusze czyśćcu cierpiące.
6. Za + Celinę PAPROCKĄ (15).
10.15RODZINNA    1. Za ++: Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ, rodziców Józefa i Marię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfreda z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
11.30SUMA    1. Msza św. z okazji Światowego Dnia Ubogich.
2. Za ++: żonę Różę SCHULZ w kolejną rocznicę śmierci, syna Waldemara, rodziców Bronisławę i Stanisława RYGOL, Marię i Ignacego SCHULZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Piotra, Stefanię i Józefa, rodzeństwo, krewnych, znajomych, przyjaciół, księży, którzy nas prowadzili do wieczności.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimierza CHUDY z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej, św. Józefa i św. Rity w intencji Michała GĄSTOŁ z okazji urodzin – o zdrowie, Bożą opiekę, Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego, szczęście, pokój serca oraz inne potrzebne łaski.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: rodziców Adolfa i Władysławę JANOWSKICH, braci Jana, Wacława, Kazimierza i Stanisława, teściów Elżbietę i Józefa SZOLC, szwagra Henryka, dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. za ++ Gabrielę i Aleksandrę BUCHTA i dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za + Damiana MALORNY (15).
5. Za + Urszulę SOJKA (13).
6. Za + Eryka SOJKA (13).
7. Za Agnieszkę w pewnej intencji.
  

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15787117
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4642
25898
49748
15703239
112888
221070
15787117

Twoje IP: 3.235.41.241
Czas: 2021-04-16 08:23:47