Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 listopada 2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 23 DO 29 LISTOPADA 2020

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LISTOPADA)
6.30    Za + Celinę PAPROCKĄ (23).
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (23).
2. Za + Urszulę SOJKA (21).
3. Za + Eryka SOJKA (21).
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (8).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Emilię SZNURA w kolejną rocznice śmierci, ojca Antoniego SZNURA, bratową Małgorzatę SZNURA, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: syna Jana RASZKA, córkę Irenę, rodziców, teściów i dziadków, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Rozalię GUZ, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: matkę Wandę JACKOWSKĄ w 2. rocznice śmierci, ojca Bolesława, brata Tadeusza, ++ z rodzin JACKOWSKICH i TYRCHNIEWICZ.
6. Za + w Niemczech dawną mieszkankę ul Sienkiewicza Łucję PLUDER.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Barbary z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC, PREZBITERA I TOWARZYSZY (24 LISTOPADA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Celinę PAPROCKĄ (24).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Herberta z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (24).
2. Za + Urszulę SOJKA (22).
3. Za + Eryka SOJKA (22).
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (9).
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, braci ks. Krystiana i Henryka, siostrę Gabrielę, bratową Teresę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Marię i Józefa GOLEC, rodziców i teściów, Mariana LABISZ, ++ z rodzin GOLEC-DEKERT-CZOK, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Ryszarda GOSPODARCZYK, rodziców Józefa i Antoninę, teściów Antoniego i Annę, Kazimierę i Zdzisława KRZYŻANOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Józefę PIWKO w kolejną rocznicę śmierci, jej męża Tadeusza PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: męża, ojca i dziadka Ernesta CHWAŁEK w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Marię i Michała, szwagra Karola, ++ z pokrewieństwa CHWAŁEK-GOŁĄBEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Za + Antoniego BURCEK w kolejną rocznicę urodzin i kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (25 LISTOPADA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Celinę PAPROCKĄ (25).
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (25).
2. Za + Urszulę SOJKA (23).
3. Za + Eryka SOJKA (23).
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (10).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za + Barbarę CZUBAK w kolejną rocznicę urodzin ++ z rodzin MYKETYŃSKICH i CZUBAK.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła POPANDA z okazji 80. rocznicy urodzin, w intencji Łucji i Heleny POPANDA  z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za + męża Władysława JANCZURA  w 1. rocznicę śmierci.
5. Za ++: Marię i Henryka KAMPCZYK i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za + Otylię GRYSKO – o radość życia wiecznego (od koleżanek i kolegów z DFK).
19.00     Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 LISTOPADA)
6.30    1. Za ++: męża i ojca Stanisława KITA, rodziców obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Celinę PAPROCKĄ (26).
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (26).
2. Za + Urszulę SOJKA (24).
3. Za + Eryka SOJKA (24).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za córki Nicole i Natalię o Światło Ducha Świętego oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla całej rodziny NIEŚWIEC.
2. Za + Anielę PIEKARCZYK (11).
3. Za ++: Teklę i Mariana WANAT, Marię i Kazimierza NOWICKICH, brata Andrzeja, Janinę i Bronisława CIPURA, ++ z rodzin BAT-PECHYTIAK, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++ Marię i Kazimierza BUCHTA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
6. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Wandy w rocznicę urodzin, jej męża Gerharda KANDZIORA, dziadków Jadwigę i Makarego PRUS, męża Stefana ZALEJSKIEGO, Zofię i Fryderyka SCHEJA, Dariusza PIĄTEK, teściów Mariannę i Aleksandra ZALEJSKICH, Agatę i Marka, dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Za + Bernarda GIZA o radość życia wiecznego.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LISTOPADA)
6.30    Za + Celinę PAPROCKĄ (27).
7.00    1. Za + męża Józefa SZNURA w dniu urodzin.
2. Za + Damiana MALORNY (27).
3. Za + Urszulę SOJKA (25).
4. Za + Eryka SOJKA (25).
18.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Władysława LABOCHA, siostrę Stanisławę ++ z rodzin LABOCHA-LECHOWICZ-SINIAWSKI-OLEJNIK-POPANDA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. W intencji właścicieli oraz pracowników Firmy KAPICA z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego dla żyjących, a dla ++ - o łaskę życia wiecznego.
4. Za + Anielę PIEKARCZYK (12).
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji urodzin.
6. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (28 LISTOPADA)
6.30    Za + Celinę PAPROCKĄ (28).
7.00    1. Za + Damiana MALORNY (28).
2. Za + Annę LISEK w 100. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. W intencji Radia Maryja i TV Trwam o błogosławieństwo w pracy ewangelizacyjnej i informacyjnej.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: mamę Lidię BRYSZ, ojca Waltra, brata Winfryda,  teściów i dziadków obu stron oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Annę i Władysława MUCHA, dziadków obu stron, Kingę PATER,  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Zdzisława SZWEJ w kolejną rocznicę śmierci, brata Ryśka, ++ z rodziny SZWEJ,  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4.  Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Tadeusza z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za ++: rodziców Annę i Stanisława MUSIOLIK, Julię i Alojzego KOZOŁUP, brata Henryka MUSIOLIK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. O radość życia wiecznego dla ++ Mechtyldy i Romana JURECZKO, ++ z pokrewieństwa JURECZKO-NIEDWOROK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Za + Urszulę SOJKA (26).
8. Za + Eryka SOJKA (26).
9. Za + Anielę PIEKARCZYK (13).
10. Za ++: mamę Stanisławę w 30. rocznicę śmierci, rodziców Antoniego i Katarzynę ZDOBYLAK, brata Tadeusza, brata Zygmunta w 2. rocznicę śmierci, siostrzeńca Jarosława, szwagra Józefa, dziadków, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Za ++: rodziców Pawła i Jadwigę DAMASZEK, dziadków obu stron, Agnieszkę KUNCE, ++ z pokrewieństwa.

I NIEDZIELA ADWENTU (29 LISTOPADA)
6.45NIEMIECKA    Za + Anielę PIEKARCZYK (14).
7.45    1. Za + Irenę KAZAN (od Anny i Krzysztofa SACHA z Pleśnej).
2. Za ++: rodziców Teresę i Franciszka MACHA, teścia Alberta SZYRMOCH, dziadków, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za + Celinę PAPROCKĄ (29).
2. Za + Annę POPANDA w rocznicę urodzin (od męża i córek z rodzinami).
3. Za ++: rodziców Gertrudę i Jana KOLANOWSKICH, Gertrudę i Tomasza SUS, siostry Adelę i Marię, 3 szwagrów, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
10.15RODZINNA    Za + Danutę JERUZALEM w 5. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
11.30SUMA    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary GAWLIK z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Grażyny z okazji 50. rocznicy urodzin i dla Damiana z okazji 30. rocznicy urodzin, za ++: męża Huberta, rodziców, teściów, babcie, szwagra i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo Adwentowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++ rodziców Urszulę i Józefa DRAGA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Barbarę i Krystynę BUCHTA, ich rodziców i ++ z pokrewieństwa.
4. Za + Damiana MALORNY (29).
5. Za + Urszulę SOJKA (27).
6. Za + Eryka SOJKA (27).
  

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15787147
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4672
25898
49778
15703239
112918
221070
15787147

Twoje IP: 3.235.41.241
Czas: 2021-04-16 08:33:33