Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 lutego 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 8 DO 14 LUTEGO 2021

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (8 LUTEGO)
6.30    1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. Józefa.
2. Za + Tomasza ŻUK (8).
7.00    1. Za + Jana PSZOWSKIEGO (15).
2. Za + Adolfa SZOPA (15).
3. Za + Tomasza BOCHEŃSKIEGO.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Piotra PIECHA (8).
2. Za + Janusza WALCZAKA (22).
3. Za ++: Walentego GRUSZKA, żonę Elżbietę, córki Amalię, Klarę, Waleskę i jej męża Albina, Huberta i Rolanda SZNURA ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + męża  Mirosława WOŹNIAKA, ++ z rodzin WOŹNIAK-LIPIŃSKI-MAZUR-KORPALSKICH.
5. Za ++: ojca Antoniego ZDOBYLAK  w 40. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, syna, 2 braci, szwagra Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 LUTEGO)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. Józefa.
3. Za + Tomasza ŻUK (9).
7.00    1. O radość życia wiecznego dla ++: mamy Cecylii WASZCZUK, ojca Kazimierza, sióstr Jadwigi i Henryki, brata Kazimierza, ++ z rodzin WASZCZUKÓW i JURKOWSKICH.
2. Za + Jana PSZOWSKIEGO (16).
3. Za + Piotra PIECHA (9).
4. Za + Adolfa SZOPA (16).
18.00    1. Za ++: mamę i babcię Apolonię w 13. rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo, ojca Stefana – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców i teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: Józefa WILK, Danutę WILK, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Henryka z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Janusza WALCZAKA (23).
6. Za + Jana CHROBAKA.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY (10 LUTEGO)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. Józefa.
3. Za + Tomasza ŻUK (10).
7.00    1. Za ++: siostrę Teresę w 90. rocznicę urodzin, rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Jana PSZOWSKIEGO (17).
3. Za + Adolfa SZOPA (17).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Rodzina bł. E. Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: syna Jerzego BIDERMAN, męża Jerzego, teściów Teresę i Ignacego, szwagierki Adelę i Amalię, szwagra Reinharda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Piotra PIECHA (10).
3. Za + Janusza WALCZAKA (24).
4. Za ++: mamę Jadwigę w kolejną rocznicę śmierci, ojca Józefa, teściów Annę i Ewalda BULA, Adolfa PIETRUSZKA, wszystkich ++ z pokrewieństwa MAKSELON-PANEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Janiny i Magdy z okazji urodzin (od babci).

CZWARTEK – WSPOMNIENIE NMP Z LOURDES. ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO (11 LUTEGO)
6.30    1. Za + Jana PSZOWSKIEGO (18).
2. Za + Tomasza ŻUK (11).
7.00    1. Za + Piotra PIECHA (11).
2. Za + Adolfa SZOPA (18).
10.00    Msza św. za chorych i starszych z okazji Światowego Dnia Chorego.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Huberta JOKIEL w rocznicę urodzin, zięcia Romana NICKEL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Janusza WALCZAKA (25).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej z Lourdes z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Członków Róży Różańcowej Matki Boskiej z Lourdes i ich rodzin oraz za ++ z tej Róży.
4. Za ++: rodziców Adelajdę i Teodora RZEPKA w 3. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Józefa w 3. rocznicę śmierci.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 LUTEGO)
6.30    1. Za + Jana PSZOWSKIEGO (19).
2. Za + T0masza ŻUK (12).
7.00    Za + Adolfa SZOPA (19).
18.00    1. Za + S. M. Konsolatę SOSNA o radość życia wiecznego.
2. Za ++: mamę Teresę MACHA w 20. rocznicę śmierci, ojca Franciszka MACHA oraz ++ dziadków.
3. Za + Piotra PIECHA (12).
4. Za + Janusza WALCZAKA (26).
5. Za ++: rodziców Marię i Augusta NOWAK, ich syna Jana - o radość życia wiecznego.
6. Za ++: ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, mamę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA – WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 LUTEGO):
6.30    1. Za + Jana PSZOWSKIEGO (20).
2. Za + Józefa BIENIEK o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z prośbą o zdrowie duszy i ciała, Dary Ducha Świętego dla Klaudiusza MRÓZ z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Za + Piotra PIECHA (13).
2. Za + Adolfa SZOPA (20).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Zofię i Czesława KUTEK, ich córkę Jadwigę, ++ z rodzin KUTEK-KOZŁOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Krystynę BARTKOWSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata Klemensa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + żonę Magdalenę BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin BANASZ-JURANEK-KRUPA.
4. Za + T0masza ŻUK (13).
5. Za ++: ojca i dziadka Rajnholda LIZON oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach LIZOŃ-PISARSKI-GLÜCK.
6. Za + Janusza WALCZAKA (27).
7. Za ++: mamę Barbarę, ojca Jana i dziadków obu stron.
8. Za ++: męża i ojca Kazimierza MOŃKĘ, rodziców obu stron, siostrę Annę, szwagra Pawła, brata Jerzego i bratową Barbarę, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9. Za + Władysława WRÓBLEWSKIEGO w 30. rocznicę po śmierci.
10. Za ++: Romana, Elżbietę, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. O radość życia wiecznego dla + Marka CAŁA (od przyjaciół z pielgrzymich szlaków).
18.45    RÓŻANIEC FATIMSKI.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci Franciszka, Henryka, Jana i Antoniego, bratowe Jadwigę, Annę, Elżbietę, Hildegardę i Magdalenę, szwagra Ewalda, bratanka Henryka, siostrzeńca Andrzeja, ++ z pokrewieństwa KUCHARCZYK-TWARDOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.45    1. Za ++: Martę PECKA w 90. rocznicę urodzin, męża Ericha, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Annę DONAT, rodziców Annę i Pawła, braci Henryka i Jana, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy GAWLIK z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++ rodziców Urszulę i Eryka SOJKA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALA - o radośc życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy MAJZNER z okazji 100. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Elżbietę WITOŃ w kolejną rocznicę urodzin, ojca Pawła, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa i dusze opuszczone.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny z okazji 28. rocznicy urodzin.
5. Za ++: rodziców Teresę i Marcina, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za + Krystynę CIENIAWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin CIENIAWSKICH i MEISSNER.
10.15Rodzinna    1. Za ++: ojca i męża Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Jana PSZOWSKIEGO (21).
3. Za + Piotra PIECHA (14).
4. Za + matkę Zofię ŁOPUSKĄ w 30. dzień po śmierci - o radość życia wiecznego.
5. Za + Adolfa SZOPA (21).
11.30Suma    1. Za ++: rodziców Józefa i Wiktorię JASEK, siostrę Genowefę, brata Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Reginy i Andrzeja WOJTASIK  z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: matkę Agnes GACKA, ojca Ernesta, siostrę Renatę, męża Wincentego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Karoliny Anny KUBIK z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego oraz o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Janusza WALCZAKA (28).
3. Za + T0masza ŻUK (14).
4. Za ++: rodziców Irenę i Józefa GOTTWALD, ++ z rodzin FUHL-KRAWCZYK, syna Karola oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach KRAWCZYK-MILEK.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: W okresie wakacyjnym (28 VI-31 VIII) zasadniczo okazja do spowiedzi jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30 oraz w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-9.300. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

16621355
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4301
6281
25979
16563703
118194
217069
16621355

Twoje IP: 3.95.131.146
Czas: 2021-07-23 15:57:03