Intencje Mszy św. w dniach od 22 do 28 lutego 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 22 DO 28 LUTEGO 2021

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA, APOSTOŁA (22 LUTEGO)
6.30    1. Za + Jana PSZOWSKIEGO (29).
2. Za + T0masza ŻUK (22).
7.00    1. Za + Adolfa SZOPA (29).
2. Za + tatę Henryka CZAPLA, ciocię Hildegardę i wujka Alfreda LAZAR, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji.
8.30    Pogrzeb Śp. Grzegorza WIECZORKA.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Piotra WOLNY w 6. rocznicę śmierci, jego rodziców Jadwigę i Rudolfa, braci Henryka i Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Halinę MARUT-KUCZYKOWSKĄ w kolejną rocznicę urodzin.
3. Za + Agnieszkę BIAŁY w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + Piotra PIECHA (22).
5. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO (od rodziny SŁUSZNIAKÓW z miejscowości Irządze).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LUTEGO)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Adolfa SZOPA (30).
3. Za + T0masza ŻUK (23).
7.00    1. Za ++: rodziców Piotra, Annę i Gertrudę JOKIEL, męża Wernera PYKA, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PLACHETKA-KRAICZYCZEK-KRUCZEK-PYKA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Jana PSZOWSKIEGO (30).
3. Za + Piotra PIECHA (23).
4. Za + Jerzego KRZYSZTONIA.
11.00    Pogrzeb Śp. Marii SŁODKOWSKIEJ.
18.00    1. Za ++: córkę Elwirę, rodziców, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa KLABISZ-GUZ-WOJS, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Ireneusza MALINOWSKIEGO, brata Jana i bratową Elżbietę, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: mamę Martę JAWORSKĄ w 5. rocznicę śmierci, ojca Stefana, brata Mirosława, ++ z rodzin JAWORSKICH-BONARSKICH-ZAWARTKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Anielę i Władysława DUDEK, syna Mariusza, ++ z pokrewieństwa DUDEK-LECHOWICZ – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Walentego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Norberta RIKERT z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla rodzin dzieci, a także za ++ rodziców obu stron.
6. Za + S. M. Konsolatę o radość życia wiecznego.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (24 LUTEGO)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + T0masza ŻUK (24).
7.00    1. Za + ks. prał. Stefana BALDEGO.
2. Za ++: ojca Jana CIOŁEK, matkę Elżbietę, teściów Teresę i Gisberta, Urszulę CZAJA, ++ z pokrewień-stwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. W intencji Radia MARYJA i Telewizji TRWAM o błogosławieństwo Boże i dalszy ich rozwój.
4. Za + Grażynę TOMCZYK o radość życia wiecznego (od Sąsiadów z klatki)
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Wspólnota Błogosławieństw).
18.00    1. Za + Piotra PIECHA (24).
2. Za + Irenę ŻWIR w 30. dzień po śmierci.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Patrycji z okazji 10. rocznicy urodzin.
4. W intencji Stasia i Zuzi o dobry rozwój fizyczny i duchowy oraz o Dary Ducha Świętego.
6. Za + Elżbietankę S. M. Konsolatę o radość życia wiecznego (od byłych Uczennic).

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 LUTEGO)
6.30    Za + T0masza ŻUK (25).
7.00    1. Za ++: Janusza PAWŁOWIEC w 3. rocznicę śmierci oraz mamę Marię PAWŁOWIEC - o radość życia wiecznego.
2. Za + ks. Czesława GACA.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA w 10. rocznicę śmierci, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK, teściów i dziadków Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z rodzin KMIECIK, KANAS i CHMURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: teściów Michała i Marię SOSNOWSKICH w rocznice śmierci, męża Michała, tatę Michała, ++ z rodzin obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Piotra PIECHA (25).
4. Za ++: Joachima MATUSZEK, jego rodziców Elfrydę i Jana, Bartłomieja MAKULIK, Renatę i Ryszarda PACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Ducha Świętego o uzdrowienie i uwolnienie syna od nałogów.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 LUTEGO)
6.30    Za + T0masza ŻUK (26).
7.00    1. Za + Annę JONTZA.
2.W intencji mamy Heleny z okazji urodzin w podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w rodzinach ZIAJA-KUCZERA-DITTRICH-KUREK.
17.15    Droga Krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++: ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron, Hu-berta i Rolanda SZNURA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Piotra PIECHA (26).
3. Za + Karola KRUPA w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Za ++: rodziców Jana i Annę CHROBAK, braci Jana i Alojzego CHROBAK, ++ z rodziny MIGA, Wiesława HAJNBERGER oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą do Miłosierdzia Bożego o zdrowie dla całej rodziny.
5. Za + Marię SZAJDAK (od bratanka Władka WINIARCZYK z żoną Wiesławą z Jaworzna).
6. Za + Krystynę ROGALĘ w 2. rocznicę śmierci.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LUTEGO):
6.30    Za + T0masza ŻUK (27).
7.00    Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie duszy i ciała dla Rafała SOWA z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny i życie wieczne dla ++ rodziców.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Annę i Feliksa HARAF, ich córkę Zofię, jej męża Antoniego, Edwarda SUSKIEGO, Leopolda HARAF, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: Emila URBANCZYK, Annę i Reinholda KAMINSKI, Annę i Antoniego URBANCZYK, Annę i Henryka GIZA, Jana KLYSZCZ, Jerzego GAWLIK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie
i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Piotra PIECHA (27).
4. Za + Krystynę STAROSCZYK, rodziców Gertrudę i Jana, siostry Reginę i Gertrudę, braci Henryka i Gotfryda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Reginę PALICH w 1. rocznice śmierci – o radość życia wiecznego.
6. Za ++: mamę Marię WIECZOREK w 3. rocznicę śmierci, rodzeństwo Annelisę, Pawła i Joachima, rodziców Rosę i Wilhelma GUTTMAN, teściów Małgorzatę i Franciszka WIECZOREK, ++ z pokrewieństwa WIECZOREK-GUTTMAN-DWORACZEK – o radość życia wiecznego.
7. Za ++: ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę śmierci, mamę Hildegardę, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego.
8. Za ++: męża i ojca Tomasza OBRUSZNIK, rodziców Franciszkę i Tomasza, Marię i Teofila, braci i bratowe, szwagrów i szwagierki, Joachima POLOK, Annę MAŁYSEK, ++ z rodzin OBRUSZNIK-LIPOK-ROCHNIA-PAKOSZ oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
9. Za + babcię Helenę w 1. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin MEHLICH-PIEKARCZYK i dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Za ++: mamę Mieczysławę w rocznicę urodzin, ojca Władysława, dziadków i pokrewieństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
11. Za ++ z rodzin NIEPALA i GUZ oraz o potrzebne łaski dla rodziny GUZ.
12. Za + brata Mariana FABIAN w 30. dzień po śmierci oraz z prośbą w pewnej intencji (od brata Jarka z rodziną).
13. Za ++ rodziców Gertrudę i Jana KOLANOWSKICH, Gertrudę i Tomasza SUS, siostry Adelę, Marię, Elżbietę , 3 szwagrów, Dorotę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosławień-stwo w rodzinie.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28 LUTEGO)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.45    Za ++: matkę Kornelę GAZDA w 3. rocznicę śmierci, ojca Józefa, brata Andrzeja, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: mamę Antoninę KOŁODZIEJCZYK w 10. rocznicę śmierci, ojca Bronisława, męża Mariana, teściów Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, siostrzeńca Andrzeja, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Alfreda BRYŚ, żonę Cecylię, Annę i Jerzego JANOCHA, wszystkich ++ z po-krewieństwa BRYŚ-SKÓRA-JANOCHA-BISKUP-STELMACH oraz o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla żyjących członków rodziny.
3. Za + Marię SZAJDAK (od Joli i Jacka MICHALSKICH).
10.15Rodzinna    1. Za + Piotra PIECHA (28).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z prośbą o zdrowie duszy i ciała, Dary Ducha Świętego dla Marii z okazji urodzin.
3. Za + w Niemczech Roberta ZIELONKA - o spokój duszy.
11.30Suma    1. Za + ks. Krystiana JURCZYK w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + T0masza ŻUK (28).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej, zdrowie i Dary Ducha Świętego dla rocznego dziecka Blanki LEŚ, rodziców i chrzestnych.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na dalsze lata w intencji Agnieszki z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.15    Gorzkie Żale.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: Andrzeja SIERGIEJEW w 15. rocznicę śmierci, rodziców Stanisławę i Franciszka KACZMAR-CZYK, brata Włodzimierza.
3. Za + męża i ojca Roberta OSADNIKA w 46. rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Za ++: męża i ojca Zygmunta PIOSEK, jego rodziców i rodziców Marię i Franciszka MRÓZ, Konrada KANSY, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: W okresie wakacyjnym (28 VI-31 VIII) zasadniczo okazja do spowiedzi jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30 oraz w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-9.300. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

16621266
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4212
6281
25890
16563703
118105
217069
16621266

Twoje IP: 3.95.131.146
Czas: 2021-07-23 15:38:30