Intencje Mszy św. w dniach od 5 do 11 kwietnia 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 5 DO 11 KWIETNIA 2021

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (5 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za + s. M. Konsolatę SOSNA (2).
7.45    1. Za ++: ojca Huberta MAZUREK w 8. rocznicę śmierci, mamę Renatę i brata Jerzego, syna Marcina, ++ z rodzin MAZUREK-WYSZKOWSKI-BARTCZAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Alberta i Agnieszkę PALUS, ojca Józefa CZAJA, Franciszkę i Teodora KANIA, Gertrudę i Józefa BIENIEK, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców Annę i Jerzego GAWLIK w kolejną rocznicę urodzin, rodziców, teściów, dziadków, siostrę, szwagrów i szwagierki, ++ z rodzin GAWLIK-SZLAPPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (1).
2. Za + Marka GOŁOFIT (1).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra URBAŃCZYK z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Za + brata Józefa z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny PSZOWSKICH.
3. Za + Katarzynę PACZKOWSKĄ (od koleżanek i kolegów ze studiów z Krakowa)
11.30    1. Za ++: mamę Lidię, ojca Ryszarda i bratową Irinę, oraz za wszystkich ++ z rodzin WYSPIAŃSKICH i KOSZAŁKOWSKICH.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Filipa SUCHTA, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
3. za ++: ojca Pawła JURETKO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach SUCHTA-JURETKO-KLYSZCZ-PATOŁA.
18.00    1. Za ++: Bronisława i Janinę CIPURA, Teklę i Mariana WANAT, Julię i Józefa CIPURA, ++ z rodzin NOWICKICH-WANAT-PECHYTIAK-GOLISZEWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Piotra PAŹDZIOR (2).
3. Za + męża Edwarda ZAWIŚLAK, ++ z rodzin ZAWIŚLAK-SWACHA-DEREWECKICH.
4. W intencji Moniki z rodziną.

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY (6 KWIETNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + s. M. Konsolatę SOSNA (3).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny.
2. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (2).
3. Za + Marka GOŁOFIT (2).
4. Za ++: Wiktora PAJDIOWSKIEGO, rodziców i rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
10.00    Pogrzeb Śp. Anny GAWLIK.
12.00    Pogrzeb Śp. Zofii SWADŹBA.
18.00    1. Za ++: Annę i Czesława CAPIGA, rodziców obu stron, ++ z rodzin CAPIGA-KAŁKA oraz + Wiktorię POWRÓSŁO.
2. Za ++: Barbarę i Jana MUSIOŁ, rodziców obu stron, ++ z rodziny GÓRSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Piotra PAŹDZIOR (3).
4. Za ++: Ryszarda PACH, jego żonę Renatę, Bartłomieja MAKULIK, Joachima, Elfrydę i Jana MATUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji ks. prof. Andrzeja ANDERWALDA z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY (7  KWIETNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + s. M. Konsolatę SOSNA (4).
7.00    1. Za + babcię Helenę MRÓZ, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (3).
3. Za + Marka GOŁOFIT (3).
4. W intencji Franciszka z rodziną.
12.00    Pogrzeb Śp. Piotra CIWIS.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    MSZA ŚW. WOTYWNA KU CZCI ŚW. JÓZEFA
1. Za ++: brata Henryka, bratowa Halinę, ++ z rodzin MORAWSKICH-SZATANIK – o radość życia wiecznego.
2. Za + Piotra PAŹDZIOR (4).
3. Za + męża Antoniego BURCEK, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności w intencji członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” przy naszej parafii i ich rodzin.
5. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Józefa o powrót do zdrowie i rozwiązanie trudnych spraw w pewnej intencji.

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (8 KWIETNIA)
6.30    Za + s. M. Konsolatę SOSNA (5).
7.00    1. Za dusze w czyśćcu cierpiącej.
2. O świętość i wytrwałość w powołaniu dla kapłanów.
3. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (4).
4. Za + Marka GOŁOFIT (4).
10.00    Pogrzeb Śp. Zygmunta STANIA.
12.00    Pogrzeb Śp. Norberta STACH.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża i św. Wawrzyńca w intencji rocznego dziecka Filipa WÓJCIKA, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
2. Za ++: mamę Kazimierę CZARNECKĄ w kolejną rocznicę śmierci, ojca Tadeusza, brata Czesława, jego żonę Marię, teściów Stefanię i Antoniego, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: córeczkę Małgosię, rodziców Zofię, Zenobiusza, Janinę i Józefa.
4. Za + Piotra PAŹDZIOR (5).
5. Za + Aleksandra PATOŁA o radość życia wiecznego (od siostry Stefanii z rodziną).

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (9 KWIETNIA)
6.30    Za + s. M. Konsolatę SOSNA (6).
7.00    1. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (5).
2. Za + Marka GOŁOFIT (5).
18.00    1. Za + Piotra PAŹDZIOR (6).
2. Za + Jana CHROBAKA.
3. Za + mamę Halinę SAFIAN w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
4. Za ++: męża Dionizego, jego rodziców i brata Wojciecha, rodziców Klarę i Romana WYRĘBAK, Piotra GAWLITĘ, ++ z rodzin WIECZOREK-GUZOWSKICH-PIETRAS-BĄK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (10 KWIETNIA)
6.30    Za + s. M. Konsolatę SOSNA (7).
7.00    1. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (6).
2. Za + Marka GOŁOFIT (6).
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Leonarda MROZEK w dniu urodzin.
2. Za ++: męża, ojca, dziadka i pradziadka Franciszka PAWLUS w 15. rocznicę śmierci, syna Mieczysława, ++ z rodzin PAWLUS-SROKA-TREPISOR, Antoniego HUCULAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++ rodziców Urszulę i Henryka URBAŃCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + przyjaciółkę Wiktorię w 1. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego (od Weroniki z rodzicami).
5. Za + Piotra PAŹDZIOR (7).
6. Za + Barbarę CZUBAK w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin MYKIETYŃSKICH-CZUBAK.
7. Za ++: męża i ojca Bronisława JANEK, rodziców Łucję i Józefa WILCZEK, siostrę Teresę, teściową Bertę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Za ++: Jana GRUSZKA, żonę Adelajdę, rodziców Agnieszkę SZLISZ, męża Jana, wszystkich ++ z rodzin GRUSZKA-SZLISZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego MATEJA z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
10. Za ++: rodziców Monikę i Waltra JENDRYKA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11. Za + ciocię Lidię ŁUPINA o radość życia wiecznego (od chrześniaka).
12. Za ++: męża, ojca, teścia i dziadka Stanisława MOSUR, rodziców obu stron, siostry Stanisławę i Grażynę, szwagrów Kazimierza i Waldemara, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
13. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
14. Za + Zofię GAJOWIECKĄ w 1. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15. Za ++: męża i ojca Alfreda BURCZEK, jego brata Józefa, rodziców Wincentę i Alojzego, Franciszka i Marię JOŃCA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
16. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. S. Faustyny, bł. ks. Michała SOPOĆKO i wszystkich świętych Karmelu o Światło Ducha świętego, pełnienie woli Bożej i wytrwanie w powołaniu w intencji Diany.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (11 KWIETNIA)
6.45Niemiecka    Za + Dorotę KAŁUŻA o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Do Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane błogosławieństwo i z prośbą o dalsze zdrowie i potrzebne łaski dla Róży BEM z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + s. M. Konsolatę SOSNA (8).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w intencji wnuka Michała.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Konrada KALKA, rodziców Tomasza i Albinę MILER, 2 siostry i 2 braci, szwagra, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża Józefa SZNURA, brata Jana, jego rodziców Annę i Alojzego SZNURA, ++ z pokre-wieństwa, teściów Henryka i Marię BIAŁEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Michała PRUS w 9. rocznicę śmierci, ++ z rodzin PRUS i SOLAR, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Elizę MOSTOWSKĄ (7).
5. Za + Marka GOŁOFIT (7).
10.15    1. za ++: Genowefę GUZ, męża Alfonsa, syna Helmuta, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z rodzin GUZ-LISON oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, siostry Teresę, Dorotę i Reginę, szwagra Zygfryda, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za + ojca Antoniego o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża i św. Wawrzyńca w intencji rocznego dziecka Józefa KLOS, w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: żonę Genowefę IWANIÓW w 6. rocznicę śmierci, jej brata Józefa, rodziców obu stron, braci Zbigniewa i Bronisława, wnuka Sławomira oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin IWANIÓW-CHROBAK-RADZIEJ-KORBEL-DORCZAK.
2. Za ++: Marię i Rudolfa WAWRZYŃCZYK, Teresę i Henryka WAWRZYŃCZYK, ks. Krystiana JURCZYK, Gabrielę SKROBOCZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki i Witolda ŚWITAŁA z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach dzieci i wnuków.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry i Gerarda SOŁTYSEK z okazji 35. rocznicy ślubu, w intencji Gerarda z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory Wielkanocne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Piotra PAŹDZIOR (8).
3. Za + ojca Wincentego PIONTEK w 31. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15786990
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4515
25898
49621
15703239
112761
221070
15786990

Twoje IP: 3.235.41.241
Czas: 2021-04-16 07:48:09