Intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 lipca 2021

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 19 DO 25 LIPCA 2021

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LIPCA)
6.30    Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
7.00    1. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (19).
2. Za ++: ciocię Zelmę BARTHODZIEJ w 2. rocznicę śmierci, jej brata Józefa i jego żonę Elfrydę.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Annę JURETKO (19).
2. Za + Oswalda OBLONCZEK (19).
3. Za + Gabrielę SKROBOCZ (19).
4. O potrzebne łaski  w rodzinie Teresy.

WTOREK – WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + wnuczkę Joannę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny WACŁAWCZYK.
7.00    1. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (20).
2. Za + Jerzego WRÓBLEWSKIEGO o radość życia wiecznego.
18.00    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Józefa WANAT, siostrę Stanisławę, braci Władysława, Stanisława, Eugeniusza i Józefa, męża Mieczysła-wa LECHOWICZ, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesławy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Annę JURETKO (20).
4. Za + Oswalda OBLONCZEK (20).
5. Za + Gabrielę SKROBOCZ (20).
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (21 LIPCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (21).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty MAJEWSKIEJ z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za pomyślnie zdane egzaminy w pewnej intencji.
3. Za + Marię CYGANEK-CZOK w 30. dzień po śmierci – o radość życia wiecznego.
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta.
18.00    1. Za ++: rodziców Helmuta i Martę WÓJCIK, dziadków Wilhelma i Klarę WÓJCIK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Annę JURETKO (21).
3. Za + Oswalda OBLONCZEK (21).
4. Za + Gabrielę SKROBOCZ (21).
5. Za ++: rodziców Jana i Ritę BEM, męża Arnolda – o radość życia wiecznego.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA)
6.30    1. Za + Jana JURKIEWICZ w 4. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (22).
7.00    1. Za + Annę JURETKO (22).
2. Za + Gabrielę SKROBOCZ (22).
3. Za ++: mężów Józefa GLIK i Franciszka KOZIOŁ, Annę i Józefa SIKORA, ich córkę Krystynę, Elżbietę i Pawła KOZIOŁ, 6 synów i 3 córki – o radość życia wiecznego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: Franciszka KACZMARCZYK, jego rodziców Stanisława i Franciszkę, teściów Wiktora i Annę, siostrę Jadwigę i jej męża Oskara, brata Maksymiliana i jego żonę Adelę, brata Pawła i jego żonę Anielę, dziadków Anastazję i Jakuba KRZYŻOK, Teresę i Tomasza KACZMARCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Antoniego MOCZYGEMBA w 7. rocznicę śmierci, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa MOCZYGEM-DZIEMBA, Damiana MALORNY oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: teściów Helenę i Czesława DŁUTOWSKICH, ich syna Stanisława, rodziców Zofię i Władysława BIRECKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa BABIROWSKIEGO z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Oswalda OBLONCZEK (22).

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY (23 LIPCA)
6.30    1. Za + Gabrielę SKROBOCZ (23).
2. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (23).
7.00    1. Za ++: córkę Ewę KUCHAJEWICZ, rodziców Anielę i Rudolfa KUCHAJEWICZ, siostrę Bronisławę DYMEK, braci Tadeusza i Edwarda, ++ z pokrewieństwa KUCHAJEWICZ-MAKSELON.
2. Za + Annę JURETKO (23).
3. Za + Oswalda OBLONCZEK (23).
18.00    1. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, brata Reinholda MATAUSZEK, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MICHALSKI.
2. O radość życia wiecznego dla ++: męża Tadeusza, rodziców Jana i Helenę CHWALIŃSKICH, Karola i Marii GAŁUSZKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Piotra DOMEREDZKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Michała i Marię, Katarzynę i Józefa KOZOŁUP, brata Mariana, Bronisławę DZIĘCINA oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Horsta KASPERCZYK w rocznicę urodzin, rodziców i teściów, braci i siostry – o radość życia wiecznego oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + mamę Krystynę w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Przemysława z okazji urodzin.
6. Za ++: męża i ojca Karola, matkę Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Bernarda z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY (24 LIPCA)
6.30    1. Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (24).
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji całej rodziny oraz za ++: męża Alfreda, córkę, siostrę i brata – o radość życia wiecznego.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Gabrielę SKROBOCZ (24).
2. Za + Lucynę PAWŁOWIEC – o radość życia wiecznego.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Michał RADLAK – Natalia SZEMICZEK.
16.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jan ISKRA – Angelika SADZA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00.     MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Annę JURETKO (24).
2. Za + Oswalda OBLONCZEK (24).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Za ++: mamę Stanisławę HRUBY, jej męża Bolesława, córkę Jarosławę, rodziców Franciszka, Annę i Zofię NIEDŹWIECKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++: Różę LYSKO, Waltraudę i Jana WYLEZOL i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waldemara PRUS z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Za ++: żonę Agnes LASSONCZYK, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
8. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, św. Walentego i św. Rity z prośbą o  zdrowie dla Otylii oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 LIPCA)
6.45Niemiecka    Za ++ Małgorzatę ILUCHIN i Henryka MAINCZYK (25).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny WLOKA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: ojca Huberta URBAŃCZYK w kolejną rocznicę urodzin, mamę Urszulę, ojca Joachima SIODLACZEK, brata Alfreda URBAŃCZYK, ++ z rodzin URBAŃCZYK, STEINDOR, KALKA i SIODLACZEK oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Józefa i Marię MIECZNIK, zięcia Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz za ++ męża Józefa i brata Jana.
4. Za + mamę Annę LEPICH w 1. rocznicę śmierci i wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
10.15    1. Za ++: rodziców Teresę i Franciszka MANIA, syna Jerzego, siostrę Hildegardę, 3 szwagrów oraz o potrzebne łaski dla całej rodzi-ny.
2. Za ++: Reginę i Pawła GRALKA, syna Jana, szwagra Wiktora, Marię i Augustyna DZIUROŃ, Elfrydę i Franciszka KRZEWICA, syna Jerzego, ++ z pokrewieństwa DZIUROŃ-KRZEWICA, zięciów Norberta FLOREK i Roberta RANGE oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w rodzinie GIEMZA oraz za + Manfreda GIEMZA i wszystkich ++ z po-krewieństwa GIEMZA-URBAŃCZYK.
4. Do Trójcy Przenajświętszej przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji tante Anni SLADEK z okazji 100. rocznicy urodzin, w intencji Marii Anny z okazji 18. rocznicy urodzin  oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Za + Oswalda OBLONCZEK (25).
11.30Suma    1. Za + Annę JURETKO (25).
2. Za + Gabrielę SKROBOCZ (25).
3. Za ++: Józefa OLECHNOWICZA w 2. rocznicę śmierci, rodziców Janinę i Kazimierza OLECHNOWICZÓW, ++ z rodzin OLECHNOWICZ-KORBUT-BARAN-BIELAWSKICH-SUCHOCKICH.
4. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jakuba NOWAK z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Ewy JARZYNY z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mileny NIEWIADOMSKIEJ  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
3. Za ++ z rodzin SZYBIAK-PRIMUS-SUWERT.
4. Za + Grzegorza MATROS o radość życia wiecznego.
5. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w intencji Róży GASZ z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od sióstr).
6. Za ++: męża i ojca Czesława KOZUB w 20. rocznicę śmierci, rodziców Jakuba i Marię SKRZYSZEWSKICH, szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: W okresie wakacyjnym (28 VI-31 VIII) zasadniczo okazja do spowiedzi jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30 oraz w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-9.300. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

16987042
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
958
4780
35758
16916336
124594
186671
16987042

Twoje IP: 3.236.212.116
Czas: 2021-09-26 05:58:11