Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 maja 2022

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 2 DO 8 MAJA 2022

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. ATANAZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (2 MAJA)
6.30    1. Za ++: rodziców Kaspra i Lidię ROMANOWICZ, dziadków, wujków Mieczysława, Ryszarda i Wiesława, kuzynów Beatę i Marka, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Anastazję i Pała SOLGA, Bertę i Pawła DUDA, braci Józefa i Emila, siostrę Adelę z mężem Ewaldem, szwagierkę Łucję DUDA, szwagra Herberta SKÓRA i za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (2).
2. Za + Wernera PYKA (15).
3. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (2).
4. Za ++: mamę Łucję ADAMIK, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji rodzin (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Walerię i Ludwika JANIKA w 15. i 10. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Urszulę GABRIEL (13).
3. Za + Jadwigę PORADA (2).
4. Za ++: męża i ojca Karola, rodziców, ++ z  pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Bożej Opatrzności z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla kuzynki Łucji.
18.30    Nabożeństwo majowe.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI (3 MAJA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (3).
3. Za ++: rodziców Elżbietę i Pawła KAWUREK, teściów Antoninę i Bolesława NEMŚ, ++ z pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z prośbą o nawrócenie dzieci oraz w intencji całej rodziny.
7.00    1. Za ++: męża Pawła KOZIOŁ, teściów Marię i Teofila KOZIOŁ, rodziców Marię i Piotra PANEK, ++ z pokrewieństwa KOZIOŁ, PANEK, brata Waltra, poległego brata Wilhelma oraz w intencji całej rodziny.
2. Za + Wernera PYKA (16).
3. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (3).
4. Za ++: Marię GLAZA, jej męża Stanisława, rodziców i pokrewieństwa GLAZA, MACIEJEWSKI.
9.00    Msza św. za Ojczyznę.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za + Urszulę GABRIEL (14).
2. Za ++: Józefa WYSADA, rodziców Katarzynę i Wilhelma RUDNER, Anastazję i Piotra oraz w intencji całej rodziny.
3. Za ++: męża Eligiusza STAŃCZAK, rodziców Wiktorię i Kazimierza, teściów Helenę i Antoniego, siostrę Genowefę, brata Józefa, dziadków obu stron, szwagra Tomasza oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Jadwigę PORADA (3).
5. Do Bożej Opatrzności z prośbą o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych dla syna Bernarda.
18.30    Nabożeństwo majowe.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, MĘCZENNIKA (4 MAJA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (4).
3. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (4).
7.00    1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej o dary Ducha Świętego dla maturzystów.
2. Za + Wernera PYKA (17)
3. Za ++: męża i ojca Pawła ZWIOR w rocznicę urodzin.
4. Za + Urszulę GABRIEL (15).
5. Za + Jadwigę PORADA (4).
6. Za ++: rodziców Hildegardę i Teodora SZYMIK, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
17.45    Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (Rodziny Szensztackie).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem św. Floriana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Suche Łany.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Floriana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji strzeleckich strażaków i ich rodzin oraz w intencji zmarłych.
3. Za ++: Paulinę i Wiktora BIGAŃSKICH, synów Helmuta i Heinza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, zdro-wie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniego SZŁAPA z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego NIESZWIEC z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marioli z okazji imienin oraz w intencji całej rodziny.
18.30    Nabożeństwo majowe.

CZWARTEK MIESIĄCA (5 MAJA)
6.30    1. O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszego diakona Andrzeja.
2. Za + Wernera PYKA (18).
7.00    1. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (5).
2. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (5).
3. Za ++: Marię i Józefa PIECYK, Bernarda i Krzysztofa, ++ rodzin PIECYK i ŻYŁKA.
4. Za ++ z rodzin OFFIARA, TANWIC, NOCOŃ, PANDEL, PAŹDZIOR.
5. Za + Urszulę GABRIEL (16).
18.00    Msza św. szkolna.
1. Za ++ w końcu marca i w kwietniu br.: Ginter GREIPEL, Halina GLÜCK, Krzysztof SIKORA, Krystyna ZAMIRSKA, Tadeusz KOZOŁUP, Irena SMAŻOCH, Kurt JENCZMIONKA, Konrad WIECZOREK, Krystyna SCHLAPA, Elżbieta RZEPKA, Zdzisława DURMA, Tadeusz KALICIAK, Siegfried WARZECHA, Grażyna BROL, Grzegorz GURGUL, Krystyna CHWOŁKA.
2. Za ++: rodziców Józefa i Martę PAWLICZEK, ich dzieci, dziadków obu stron, ++ z rodzin JOCHEM, PAWLICZEK oraz w intencji całej rodziny.
3. Za ++: męża i ojca Jerzego WAWRZYŃCZAK, jego rodziców, siostrę Różę, brata Alfreda i jego żonę, 2 szwagrów i ks. Rolanda KLOSE.
4. Za + Jadwigę PORADA (5).
5. Za ++: rodziców Anastazję i Juliusza KAPICA, Gertrudę i Jana POLOK, brata Antoniego, Ryszarda i jego żonę Łucję, Dietra MROCHON, ++ z pokre-wieństwa POLOK, KAPICA, NAMYSŁO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: mamę Annę JURETKO w 2. rocznicę śmierci, dziadków Marcjannę i Izydora JURETKO oraz ++ z pokrewieństwa.
18.30    Nabożeństwo majowe.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA. I PIĄTEK MIESIĄCA (6 MAJA)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za ++: Stefanię, Zygmunta i ich syna Janusza POCHRZĘST.
7.00    1. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (6).
2. Za + Wernera PYKA (19).
3. Za ++: rodziców Annę i Alfreda TIL, teścia Józefa GARDAS, siostrę i brata, ++ z pokrewieństwa TIL, MOJ, GARDAS, GERUS.
18.00    1. Za ++: Piotra PISZNIOKA, jego ojca Bernarda, ++ z rodzin PAZURÓW i PISZNIOKÓW oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Urszulę GABRIEL (17).
3. Za + Jadwigę PORADA (6).
4. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (6).
5. Za ++: męża i ojca Ernesta OPIOŁKA w 1. rocznicę śmierci, jego rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa.
18.30    Nabożeństwo majowe.

I SOBOTA MIESIĄCA (7 MAJA)
6.30    1. W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
2. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (7).
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (7).
3. Za + Urszulę GABRIEL (18).
4. Za + Wernera PYKA (20).
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli, Tomasza i Asi z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w DPS.
15.00    Spowiedź dziewczynek przed I Komunią św. oraz rodziców.
16.00    Spowiedź chłopców przed I Komunią św. oraz rodziców.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    1. Za ++: żonę Annę WALASEK, rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Waltra i Lidię BRYSZ, brata Winfryda, teściów Piotra i Marię, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
3. Za + Jadwigę PORADA (7).
4. Za ++: Zbigniewa MAŁECKIEGO, jego rodziców Katarzynę i Józefa, rodziców Marię i Stanisława BIELECKICH, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
5. Za ++: Katarzynę BUDZANOWSKĄ, ojca Jana, braci Stanisława i Mieczysława, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, szwagra Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej za ++ męża i ojca Józefa GIENDAŻ w rocznicę urodzin, rodziców Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, Annę i Pawła PAWLIK, Paulinę i Franciszka POPANDA, ++ z pokre-wieństwa GIENDAŻ, PAWLIK, SOJKA, DOMBROWSKI, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + brata Franciszka HAZA (od brata Władysława z żoną Annę i siostrą Krystyną).
8. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski
z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Piotra z okazji 15. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
9. Za + Tadeusza KOZOŁUP w rocznicę urodzin, rodziców Julię i Alojzego KOZOŁUP, Annę i Stanisława MUSIOLIK, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa KOZOŁUP i MUSIOLIK.
10. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mai z okazji 18. rocznicy urodzin oraz w intencji rodzin BULA, GIEC, MAKSELON.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (8 MAJA)
6.45j. niemiecki    Za ++: rodziców Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, siostry Mariannę, Krystynę, szwagra Wiktora, Ludwinę ULBRICH, ++ z pokrewieństwa OLBRICH, URBAŃCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Tadeusza SZUBER, rodziców Ewę i Marcina, teściów Józefę i Wawrzyńca, brata Antoniego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ Martę i Teofila FIOŁKA (8).
3. Za + Wernera PYKA (21).
4. Za + Jadwigę TUREWICZ.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominika z okazji 9. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny SIODLACZEK.
2. Za + Urszulę GABRIEL (19).
3. Za ++: Jana CHROBAK w 2. rocznicę śmierci, Józefę i Piotra, Rocha oraz ++ z pokrewieństwa CHROBAK.
4. Za ++: męża, ojca i dziadka Józefa DRABIK w 20. rocznicę śmierci, zięcia Rolanda w 5. rocznicę śmierci, ++ z rodzin CIUPEK i DRABIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15rodzinna     1. Za ++: Martę i Alfonsa PANEK, Jana i Anielę MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogo-sławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, siostrę Marzenę TRZASK, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
3. Za + mamę Genowefę WYROZUMSKĄ w 95. rocznicę urodzin oraz ++ z pokrewieństwa.
11.30suma    1. Za + Czesława KUCHAJEWICZ (8).
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i świętych Wawrzyńca i Stanisława z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji imienin oraz 85. rocznicy urodzin, w intencji całej rodziny oraz za + żonę w 7 rocznicę śmierci.
3. Za + Mieczysława POPIELA w 1. rocznicę śmierci.
13.00    Uroczystość I Komunii św.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za ++: męża Franciszka HAZA w 3. rocznicę śmierci (od żony Teresy, córek Magdaleny, Anny, Jolanty, Elżbiety, Łucji i syna Grzegorza).
3. Za ++: rodziców SNADNY, MALCHEREK, męża Jana SNADNY, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Jadwigę PORADA (8).
5. Za + męża Huberta GAWLIK, jego rodziców Pawła i Krystynę, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa SOWA i PIECYK oraz w intencji całej rodziny.
6. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z prośbą o dary Ducha Świętego dla Krzysztofa prosząc o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

18492010
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2750
7496
10246
18448932
86827
196708
18492010

Twoje IP: 3.238.180.255
Czas: 2022-05-17 13:10:31