Intencje Mszy św. w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2022

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 27 CZERWCA DO 3 LIPCA 2022

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. CYRYLA ALEKSANDRYJSKIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (27 CZERWCA)
6.30    1. Za + Jana ŻMINKOWSKIEGO (27).
2. Za + Romana LABISZ (27).
7.00    1. Za + ojca Jana CYBULSKIEGO (27).
2. Za + Henryka HOTTGENROTH (27).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Ireny i Krzysztofa z okazji 30. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: Marię KACZMARCZYK w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Jolanty z okazji 42. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: męża i ojca Piotra BIAŁAS, brata Konrada BIAŁAS oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, DOKTORA KOŚCIOŁA (28 CZERWCA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za + Jana ŻMINKOWSKIEGO (28).
3. Za + Joannę BĄK (od wnuczki Agnieszki z prawnukami Szymonem i Bartoszem).
7.00    1. Za + ojca Jana CYBULSKIEGO (28).
2. Za + Romana LABISZ (28).
3. Za + Henryka HOTTGENROTH (28).
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Tatiany i Macieja z okazji 19. rocznicy ślubu oraz w intencji córek.
2. Za ++: Pawła KOPREK, rodziców i braci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Władysława JANCZYKA, syna Sylwestra, rodziców Julię i Władysława ROWIŃSKICH, siostrę Celinę ŚWIERCZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Martę KUCHARCZYK w rocznicę urodzin, męża Alojzego, rodziców Gertrudę i Wilhelma SKOPP, teściów Barbarę i Stefana KUCHARCZYK oraz ++ z pokrewieństwa SKOPP, KUCHARCZYK.
5. Za ++ z pokrewieństwa KALLA, BRAJER oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za ++: mamę Stefanię LECHOWICZ w 6. rocznicę śmierci, ojca Franciszka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Jana ŻMINKOWSKIEGO (29).
7.00    1. Za + ojca Jana CYBULSKIEGO (29).
2. Za ++: teściów Marię i Alfonsa BDZIONEK oraz ++ rodzeństwo.
3. Za ++: Edwarda, Zdzisławę, Józefa, Bronisławę i Stanisława GULAN, ++ z pokrewieństwa MAJKUT, CZYSZCZOŃ, ZARYCHTA, Krystynę TELEGA i Jolantę LACH oraz o zdrowie i Boże bło-gosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: rodziców Piotra i Agnieszkę KRAWCZUK, dziadków KRAWCZUK, DOMEREDZKI, siostrę Józefę i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: ojca Pawła WITOŃ w rocznicę urodzin i imienin, mamę Elżbietę, ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: ojca Paula w rocznicę urodzin, mamę Gertrud oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.00    1. Za + Romana LABISZ (29).
2. Za + Henryka HOTTGENROTH (29).
12.00    Ślub konkordatowy: Sandra CYBULSKA – Dawid KOTYRBA.
17.45    Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++: rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, siostrę Wiktorię, brata Pawła, teścia Helmuta MORAWIEC, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: rodziców Mariannę i Aleksego GÓRSKICH, brata Wacława, siostrę Barbarę, teściów Mariannę i Władysława KORJAT, Mariannę i Bolesława SZUSTKA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Mieczysława i Stanisławę KIWKA, Józefa BASTA, dziadków, ++ z pokrewień-stwa KIWKA, IWANIÓW i BASTA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Piotra TULSKIEGO, ++ z pokrewieństwa TULSKICH, AMBROZIAKÓW i PRZYBYŁKÓW.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO (30 CZERWCA)
6.30    1. Za + Jana ŻMINKOWSKIEGO (23).
2. Za + Romana LABISZ (23).
7.00    1. Za + ojca Jana CYBULSKIEGO (30).
2. Za + Henryka HOTTGENROTH (30).
3. Za + Lecha MARTYNIAKA w rocznicę urodzin oraz o rozwiązanie trudnej sprawy.
4. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podzięko-waniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Karoliny z okazji 15. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Lucyny oraz w intencji rodziny.
3. Za ++: rodziców Różę i Wacława, brata Mirosława, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: Andrzeja ROPIŃSKIEGO, rodziców Marię i Józefa, siostrę Krystynę i ++ z pokrewieństwa.

I PIĄTEK MIESIĄCA (1 LIPCA)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++: Marię i Stanisława STELMASIŃSKICH, Zbyszka DADEJ i ++ z pokrewieństwa.
18.00    1. Za + Adriana PSZOWSKIEGO w 3. rocznicę śmierci.
2. Za ++: Maximiliana GLOMB, rodziców, rodzeństwo i synów.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Kornelii z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
4. Za ++: ojca Stanisława PORZĄDNEGO, dziadków WOJDYŁA, PORZĄDNY, STĘPIEŃ, GLAPIAK, córkę Henrykę WOJDYŁA.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji wnuczek Julii i Micheli z okazji 15. rocznicy urodzin oraz za + mamę Halinę w rocznicę imienin.

I SOBOTA MIESIĄCA (2 LIPCA)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej Parafii pochodzących i pracujących.
7.00    W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
13.00    Ślub konkordatowy: Adam TWOREK – Patrycja FIJAŁKOWSKA.
15.00 Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Teresy i Józefa KUNERT z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: syna Dariusza GIEMZA, rodziców obu stron, braci i bratowe, ++ z pokre-wieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Bolesława JANCZYK, syna Grzegorza, teściów Gertrudę i Leopolda oraz Marię.
3. Za ++: rodziców Edwarda i Genowefę POLAK, siostrę Bożenę, teścia Lucjana, Eugeniusza CZINGON, ++ z pokrewieństwa LECHOWICZ, POLAK, KOWALSKI, MAZUR, STAROSCZYK, ZBOINA oraz w intencji rodziny.
4. Za ++ rodziców Marię i Tomasza OBRUSZNIK, Renatę i Bernarda ROCHNIA i ++ z pokrewieństwa.
5. Za ++ męża Huberta PIETRUSZKA, syna Stefana, synową Marię PIETRUSZKA oraz rodziców Alojzego i Rozalię MAREK, Jadwigę i Stefana PIETRUSZKA oraz ++ z pokrewieństwa.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (3 LIPCA)
6.45j. niemiecki    Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Halinę OSTRZOŁEK, Krystynę PACZUŁA, Jana FELISIAKA, Artura SZEN-DZIELORZA, Mieczysława KOHLMANA, Anielę KURIATA, Zofię JELONEK, Józefę KINASZ, Józefa KAWUREK, Urszulę KRAWCZYK, Barbarę SZYMAŃSKĄ.
2. Za ++: rodziców Anielę i Mariana BIEGA, synową Magdę, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.
3. Za + Dytmara STAROSZCZYK.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: rodziców Zofię i Tadeusza DOMAGAŁÓW, rodziców Teresę i Kazimierza KOSIKÓW, siostrę Elżbietę, ++ z  pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji syna Marcina z okazji 3. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
3. Za ++: rodziców Jana i Katarzynę CZOK, braci, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
10.15rodzinna     1. Za ++: rodziców Marię i Karola PANIC, 2 synów, bratowe, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: Jadwigę i Jana MUSZALA, ++ z pokrewieństwa MUSZALA, KOZIOŁ, SOJKA.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Renaty FAJER z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
4. Za ++: rodziców Jana i Elżbietę KLIMEK, siostrę Lidię, szwagrów Norberta, Stefana i Józefa oraz ++ z pokrewieństwa.
 11.30suma    1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty w 70. rocznicę urodzin, w intencji całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Joanny i Adama z okazji 15. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci Antoniego, Matyldy i Ignacego, a także za całą rodzinę.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji rocznego dziecka Nikodema PRZOWSKIEGO oraz w intencji rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Janiny WINIARZ z okazji 90. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny (od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Małgorzaty i Jarosława GAJOS z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Marii JOKIEL z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: Wandę i Gerharda KANDZIORA, Jadwigę i Makarego PRUS, Stefana ZALEJSKIEGO, Mariannę i Aleksandra ZALEJSKICH, Sofie i Fryderyka SCHEJA, Dariusza PIĄTEK, Helenę i Stanisława, Władysława i Jana NIECKULA.
2. Za ++: rodziców Jarosława i Gabrielę RZEŹNIK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Joannę CYGANEK w 18. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, ciocie Werę RZEPKA i Gizelę CZOK oraz ++ z pokrewieństwa.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19125991
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4
5717
23044
19068258
98315
251906
19125991

Twoje IP: 44.197.230.180
Czas: 2022-08-19 00:01:55