Intencje Mszy Św. w dniach od 18 do 24 marca 2013

Intencje Mszy św.
w dniach od 18 do 24 marca 2013 roku

Poniedziałek (18 marca) – REKOLEKCJE PARAFIALNE. Dzień powszedni
6.30
1. Za + Urszulę Oblonczek (22).
2. Za ++ rodziców Annę i Hieronima Frajer, + męża Ignacego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej o Moc i Światło Ducha Świętego, o pomyślne zdanie egzaminów dla Tomasza.
9.00
Intencja wolna.
18.00
1. Za ++ z rodzin Sokolickich i Fabiańskich – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ rodziców Agnieszkę i Jerzego, ++ teściów Martę i Konrada, + męża Michała, + brata Jana, wszystkich ++ z rodzin: Stelmach, Mróz, Janocha, + Gertrudę Sołtysek, jej ++ rodziców i rodzeństwo oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Małgorzaty z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
19.00
Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek (19 marca) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. - REKOLEKCJE PARAFIALNE
6.30
1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji rodzin Andrzeja, Piotra i Pawła.
2. Za + Józefa Wolaka, ++ rodziców, ++ rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Józefa z okazji urodzin Katarzyny o Dary Ducha Świętego, zdrowie i błogosławieństwo Boże.
9.00
1. Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Knapik, ++ Antoniego i Jadwigę Pieschkalla, ++ szwagierki Adelakdę i Krytsynę, + szwagra Gintera, + siostrę Waltraudę Steinert, ++ Agnieszkę i Ryszarda Ledwoń, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + Marię Paździor, ++ rodziców obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
9.30
Dzwony naszych kościołów oznajmią rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka.
18.00
1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki  Boskiej, wstawiennictwo św. Wawrzyńca i św. Józefa w intencji wszystkich Rzemieślników i Przedsiębiorców w Strzelcach, ich rodzin, pracowników  z rodzinami, uczniów, emerytów, rencistów oraz za wszystkich zmarłych Rzemieślników i Przedsiębiorców.
2. Za + mamę, żonę i babcię Jadwigę Sagańską w 2. Rocznicę Śmierci o radość życia wiecznego.
3. Za + Urszulę Oblonczek (23).
4. Za + męża Edwarda Sadowskiego w Pierwszą Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
19.00
Nauka stanowa dla młodzieży

Środa (20 marca) – REKOLEKCJE PARAFIALNE. Dzień powszedni
W czasie każdej Mszy św. będzie zbierana kolekta – wyraz naszej wdzięczności wobec Księdza Rekolekcjonisty
6.30
1. Za + Urszulę Oblonczek (24).
2. Za ++ rodziców Józefę i Władysława Kasprzyk, + męża Wiktora Pajdiowskiego.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Anioła Stróża i Patronów naszej rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej naszej rodziny – w pewnej intencji.
9.00
Intencja wolna.  
18.00
MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PRZYJĘCIA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Błogosławieństwo modlitewników i wręczenie ich dzieciom. ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.
1. Za + męża Waltera Muszkiet, ++ rodziców Marię i Teodora Kruczek, + siostrę Marię Kozok, ++ teściów Florentynę i Jana Muszkiet, + zięcia Herberta Szopa, + szwagierkę Barbarę Pol oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Michała Żminkowskich, ++ Stefana i Marię Jaskóła, ++ dziadków, ++ rodzeństwo i szwagrostwo oraz o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinach Żminkowski i Jaskóła.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą z okazji 80. Rocznicy Urodzin Matyldy oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w całej rodzinie.
4. W intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin.

Czwartek (21 marca) – Dzień powszedni
6.30
Za + Urszulę Oblonczek (25).
7.00
1. Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Kraka, ++ 3 siostry, ++ 2 szwagrów, + bratową Annę, ++ z pokrewieństwa Kraka-Guzik oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + syna Mirosława, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
16.30
MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + mamę Zofię Przysucha, + ojca Bronisława, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie. DROGA KRZYŻOWA.
18.00
1. Za ++ rodziców Jakuba i Marię, + brata Eugeniusza, ++ dziadków Bieńkiewicz i Lechowicz, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Emila Urbańczyk, ++ rodziców obu stron, + siostrę Annę, jej + męża Henryka, + szwagierkę Urszulę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + Mieczysława Budzanowskiego w rocznicę śmierci, ++ Jana, Katarzynę, Stanisława, Barbarę oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Piątek (22 marca) – Dzień powszedni
6.30
Za + Urszulę Oblonczek (26).
7.00
1. Za + Stefanię Oblicką.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 60. Rocznicy Urodzin Łucji oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
[Do Modlitwy Wiernych: O zdrowie i szczęśliwy przebieg operacji].  
17.15
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.
18.00
1. Za + ojca Albina Blaszczyk, jego + żonę Waleskę, jej ++ siostry Klarę i Amalię, ++ dziadków obu stron, + Jana Gawlik, 2 + żony Marię i Annę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + matkę Annę w rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + męża Eugeniusza Drozd, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Sobota (23 marca) – Dzień powszedni
6.30
Za + Urszulę Oblonczek (27).
7.00
1. Za ++ rodziców Małgorzatę i Edwarda Świętek, + wnuka Bartosza, ich ++ rodziców i krewnych, ++ teściów Emilię i Nikodema Ferstera oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 80. Rocznicy Urodzin Władysława oraz o opiekę Bożą dla całej rodziny.
18.00
MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ rodziców Reginę i Floriana Nogalskich, ++ teściów Irenę i Mariana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + Józefę Szyłobryt, jej ++ rodziców Marię i Kazimierza, ++ rodzeństwo oraz o spokój dusz wszystkich zmarłych.
3. Za + matkę Annę Suchanek, ++ jej rodziców Jana i Marię Suchanek, ++ 2 braci Józefa i Albina, ++ 2 siostry Elżbietę i Otylię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Krystynę Berek w 30. Dzień po Śmierci, + męża Gerharda, ++ rodziców Marię i Piotra Malcherek i ++ z pokrewieństwa.
5. Za + Krystynę Lewandowską - od kuzyna Mariusza z rodziną.
6. Za ++ rodziców i teściów, + brata Wiktora oraz wszystkich ++ z rodzin Muskała i Burcek.
20.30
KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA PALMOWA (MĘKI PAŃSKIEJ) (24 marca) - POCZĄTEK WIELKIERGO TYGODNIA
6.45
Niem.
Für verstorbene Ernst und Katharina Szopa, verstorbene Eltern und Geschwister, beiderseits Verwandtschaft und für die Armen Seelen im Fegefeuer.
7.45
Za ++ rodziców Janinę i Bronisława Stebnickich, + Eugeniusza Bolechawa, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
9.00
Młodzież.
1. Za + Urszulę Oblonczek (28).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże okazji 60. Rocznicy Urodzin Łucji oraz za ++ rodziców i + teściową.
3. Za + matkę i teściową Krystynę Greb w kolejną rocznicę śmierci, za wszystkich ++ z rodzin Greb i Tadrzyński.
10.15
Rodzinna
1. Za + żonę Agnieszkę, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża Feliksa Górniaka, + syna Romana, + brata Ericha, ++ rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie.
[Do Modlitwy Wiernych: W intencji Kevina, Kariny i Elżbiety z okazji kolejnych rocznic urodzin].
11.30
Suma
PROCESJA
1. Za + męża Stanisława Kowalczykiewicza, ++ krewnych, ++ z rodzin Kowalczykiewicz i Wróblewski oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla dzieci z zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21.03).
3. Za + Katarzynę Burzyńską w 13. Rocznicę Śmierci, + Józefa Chrobak, ++ Helenę i Wacława Karlak, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
17.15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
18.00
MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ Franciszkę i Antoniego Najuch, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża, ojca i dziadka Witolda Niechciał, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 50. Rocznicy Urodzin Krzysztofa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niego i całej rodziny.
4. Za ++ rodziców Joannę i Pawła Radziej, + syna Sławomira, ++ z rodziny: Gintera, Walentego, Edwarda, Jerzego i Iwonę.
19.00
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA.
7.00
/Szpital/  Za Parafian
7.45
/Dom opieki/
9.00
/Księży Las/ Za + Mariana Łazińskiego.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829360
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3233
14686
29665
10772476
78276
112735
10829360

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 20:05:04