Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 sierpnia 2022

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 sierpnia 2022

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera (8 sierpnia)

6.30 Za + Pawła MRACZNY (od Klubu Seniora).

7.00 1. Za ++: męża, ojca i dziadka Alfonsa MUC, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa MUC, SOLGA.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w intencji Marii.

17.30 Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).

18.00 1. Za ++: córkę Beatę, siostrzeńca Marka, rodziców obu stron, 2 braci, siostrę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2. Za + Engelberta PILAWA.

3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Waldemara z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.

4. Za ++: żonę i mamę Irenę ŻWIR w rocznicę urodzin, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

5. Za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy (9 sierpnia)

6.30 W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).

7.00 1. Za + Irenę CYKOWSKĄ (od Ewy i Bogdana Szymin z rodziną).

2. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego, dziadków obu stron, brata Krzysztofa, bratową Małgorzatę, teścia Stanisława, kuzynki Danutę, Halinę, Brygidę i Zofię, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK, WINIARZ, LECHOWICZ, SZATKOWSKI oraz w intencji rodziny.

17.30 Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).

18.00 1. Za + Mariannę POL (od sąsiadki Stefanii).

2. Za + Michała SKOWRONEK (od Klubu Seniora).

3. Za ++: ojca Gintera BIENIEK w 25. rocznicę śmierci, matkę Cecylię, brata Marka, teścia Franciszka, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.

Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (10 sierpnia)

6.30 W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.

7.00 1. Gerarda GAWLIK w rocznicę urodzin.

2. Za ++: Antoniego i Jadwigę PRZYBYŁA, Ryszarda HOWOŃ, 2 żony, 4 synów, 2 córki, Joachima HAJDUK, Emilię i Pawła oraz ++ z pokrewieństwa.

3. Za ++: rodziców Gertrud i Paula, dziadków Klarę i Alojzego, Marię i Karola, kuzynkę Barbarę, kuzyna Norberta, ciocię Różę, wujów Huberta, Wilhelma, Huberta i Reinholda, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

9.00 Za ++ Parafian i Gości.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (III Zakon św. Franciszka).

18.00 Za + Jadwigę GÓRSKĄ (od Klubu Seniora).

Czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy (11 sierpnia)

6.30 Za + Teresę SZYMOSZ w rocznicę śmierci, męża, dzieci oraz ++ z pokrewieństwa.

7.00 Za ++: Józefa PIGUŁA w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa IZBICKI, PIGUŁA, NIEŚWIEC i GRINER.

17.30 Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).

18.00 1. Za ++: Jana GAWLIK, 2 żony, rodziców Waleskę i Amalię BLASZCZYK, Huberta i Rolanda SZNURA oraz w intencji całej rodziny.

2. Za ++: rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa, córeczkę Małgosię.

3. Za + Lesława STASZCZYSZYNA w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.

Piątek – dzień powszedni (12 sierpnia)

6.30 Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę WILK, brata Pawła, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji całej rodziny.

7.00 Za + Kazimierza KRUKIEWICZA w 33. rocznicę śmierci.

18.00 1. Za ++: matkę Klarę TACICA w rocznicę urodzin, ojca Nikodema, siostrę Magdalenę, 3 braci, teściów Alfonsa i Jadwigę RASZKA, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

2. Za ++: Grzegorza WILCZKA w rocznicę urodzin, rodziców, teściów, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.

3. Za + męża Jerzego w 12. rocznicę śmieci, rodziców Marię i Romana, brata Andrzeja i babcię Katarzynę oraz w intencji rodziny.

4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Lucyny z okazji 40. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.

Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy (13 sierpnia)

6.30 Za + ciocię Irenę CYKOWSKĄ (od Piotra i Agnieszki Cykowskich).

7.00 Za + Janinę BIAŁOSKÓRSKĄ w 30. dzień po śmierci.

12.00 Ślub rzymski: Jennifer KALICIAK – Adrian BIAŁOBOKI.

14.00 Ślub konkordatowy: Anna TYRAŁA – Tomasz RADZIEJ.

15.00 Msza św. w DPS.

18.00 Msza św. zbiorowa

1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Justyny z okazji 25. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.

2. Za + Gertrudę KOSUBEK w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

3. Za ++: Franciszkę i Waltera KOPREK, syna Norberta, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w Bogu wiadomej oraz w intencji rodziny.

5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu i św. Archaniołów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Lidii i Leszka z okazji 44. rocznicy ślubu  (od córki Diany).

6. Za ++: męża i ojca Jana, rodziców obu stron, prawnuka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

7. Za ++: mamę Stanisławę, babcię Katarzynę, wnuka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

8. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Urszuli z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.

9. Za ++: rodziców Elżbietę i Ryszarda DĄBROWSKICH, brata Zygmunta, bratową Beatę, teściów Annę i Jerzego GAWLIKÓW, dziadków i ++ z pokrewieństwa.

10. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Janiny i Józefa z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji dzieci i o dary Ducha Świętego dla wnuków i prawnuków.

XX niedziela zwykła (14 sierpnia)

6.45 j. niemiecki Za żyjących i ++ Parafian i Gości.

7.00 Msza św. w szpitalu.

7.45 1. Za ++: rodziców Erwina i Anielę KOPA, Agnieszkę i Walentego WYCISŁO, ++ z rodzin KOPA, WYCISŁO.

2. Za ++: Reinholda LIZOŃ, rodziców Marię i Wiktora PISARSKICH, 2 braci, bratową, szwagra, dziadków obu stron, pokrewieństwo KAWUREK, PISARSKICH, LIZOŃ i KULIG, teściów Annę i Pawła LIZOŃ, 2 szwagrów i szwagierki Bertę i Gertrudę, dziadka Edwarda ŁOZIŃSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

3. Za ++: męża i ojca Andrzeja KOŁODZIEJCZYKA, jego rodziców, dziadków, siostrę Weronikę KASZUBA i ++ z pokrewieństwa.

4. Za + brata Norberta SLANY  w 1. rocznicę śmierci oraz ++ z pokrewieństwa SLANY, BUCHTA, BREWKA oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach.

9.00 Msza św. w Księżym Lesie.

9.00 1. Za ++: rodziców Michała i Marię LECHOWICZÓW, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

2. Za ++: dziadków Marię i Jana WANAT, syna Henryka WANAT i Helenę ZDOBYLAK, teściów Anielę i Alojzego ZDOBYLAK, Jana ZDOBYLAK, bratowe Janinę i Emilię, Andrzeja WILDE, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

3. Za ++: brata Bernarda STACH, ojca Joachima, dziadków STACH, ZYLKA, Franciszkę i Stefana LUKOSSEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

4. Za ++: rodziców i teściów, pokrewieństwo CHWALIŃSKI, GAŁUSZKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji wnuczki Aleksandry z okazji urodzin i o potrzebne łaski dla całej rodziny.

5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Jakuba PASIONEK z okazji 3. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.

10.15 rodzinna 1. Za ++: rodziców Bronisławę i Bogusława BANEK, brata Edwarda, teściów Agnieszkę i Czesława WELTROWSKICH, szwagra Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

2. Za ++: Marię JURECZKO w rocznicę urodzin, męża Józefa, rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

3. Za + Gustawa BINIA.

4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji rocznego dziecka Zuzanny KOWALSKIEJ oraz jej rodziców, chrzestnych i rodzin PIETRUSZKA, KOWALSKI.

 11.30 suma 1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w intencji Jakuba w 18. rocznicę urodzin oraz w intencji całej rodziny.

2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji rocznego dziecka Fabiana JOKIEL oraz w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.

3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji rocznego dziecka Stanisława KAŁUŻYŃSKIEGO oraz w intencji rodziców, chrzestnych i całej rodziny.

4. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Ryszarda z okazji 60. rocznicy urodzin oraz za ++ mamę Genowefę w 7. rocznicę śmierci, teściów Joannę i Pawła oraz syna Sławomira.

17.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 Msza św. zbiorowa

1. Za ++: męża i ojca Bogusława MAJEWSKIEGO, rodziców Walentego i Aleksandrę BARTUSIK, babcię Katarynę KANIUKA, teściów Irenę i Adama MAJEWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Mirelli i Janusza z okazji 10. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19405348
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3948
4545
38520
19306858
197844
179828
19405348

Twoje IP: 44.201.97.26
Czas: 2022-09-25 16:34:04