Intencje Mszy św. w dniach od 15 do 21 sierpnia 2022

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 15 DO 21 SIERPNIA 2022

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (15 SIERPNIA)
6.45j. niemiecki    Za + Jadwigę GÓRSKĄ (od Klubu Seniora).
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + mamę Stanisławę SEREDYNIECKĄ w 13. rocznicę śmierci, ojca Jakuba, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji rodziny.
2. Za + Mieczysława PENCKO w 6. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa PENCKO, BIGAS, ŁUPAK, HABDAS oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++ rodziców Wiktorię i Walentego SOŁGA, ++ z pokrewieństwa SOŁGA i KAŁUŻA.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: brata Norberta GAWLIKA, rodziców Agnieszkę i Gerarda, dziadków NOWAK, MIEDNER, oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Piotra z okazji 18. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
3. Za ++: Jana i Gertrudę PISKOŃ w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Za ++: rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, męża Karola MATERLA, jego rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji całej rodziny.
2. Za + mamę Ritę SIEMIENIEWSKĄ, ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz w intencji rodziny.
3. Przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Matkę Bożą Wniebowziętą za + Artura MORAWIEC.
11.30suma    1. Za + ojca Stanisława GAWROŃSKIEGO, + siostrę Marzenę TRZASK, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji członków Róży Różańcowej p.w. Wniebowzięcia Matki Bożej, ich rodzin i za ++ z tych rodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Marii i Waldemara LICHWAŁA z okazji 3. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.
17.30    Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Bernarda FOIK w rocznicę śmierci, mamę Łucję, brata Klaudiusza, teściów Zofię i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji rodziny.
2. Za ++ rodziców Janinę i Józefa, Zofię i Zenobiusza oraz córeczkę Małgosię.
3. Za + Bronisławę ROSŁĄ.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 SIERPNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za ++: rodziców Annę i Wilhelma JONTZA oraz siostrę Urszulę.
7.00    Za ++: rodziców Marię i Henryka LYKA, teściów Magdalenę i Jacka GRABELUS, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny i Joachima z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 86. rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Małgorzaty i Waldemara PIECHA z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.
3. Za + żonę Stanisławę GRODZKĄ w 1. rocznicę śmierci oraz ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA, GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (17 SIERPNIA)
6.30    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
7.00    1. Za ++: męża Józefa SIKORA, braci Mirosława i Eugeniusza, rodziców i dziadków, ++ z rodzin GRZYBALSKI, BIŁOBRAM, KRZYWOSZYJA, KUSZYK, SUS, ĆWIELĄG, Stefana FIRUTA i Elżbietę GODAN.
2. Za ++: Lucjana BARTOSZEWICZA, Genowefę, Leona i Henryka WOŁOCHOWICZ oraz Kazimierę ŁUĆ.
3. Za + Helenę ZIAJA w 1. rocznicę śmierci.
10.30    Msza św. w intencji pielgrzymów.
17.45    Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (III Zakon św. Franciszka).
18.00    1. Za ++: Różę i Emila URBANCZYK, Annę i Reinholda KAMINSKI, Annę i Antoniego URBANCZYK, Annę i Henryka GIZA, Jana KLYSZCZ, Annę i Jerzego GAWLIK, za ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: sąsiadów Klarę i Hermana PLOCH, córki Matyldę i Irenę, wnuka Mariusza (od rodziny Siwiec).
3. Za + siostrę Jadwigę w rocznicę śmierci, siostry Teresę i Łucję, brata Antona, rodziców i dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji rodziny.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (18 SIERPNIA)
6.30   1. Za naszych pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Beaty z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
7.00    O zdrowie dla Bernadety NOCOŃ.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Józefa i Stefanię POŁAĆ, siostrę Wiesławę HOŁOBUT z mężem Mieczysławem, ++ z po-krewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Wincentego KOPTON, syna Zygmunta rodziców Józefa i Annę JAGUSZ, teściów Jana i Emilię KOPTON, siostrę Ernę, szwagierkę Magdę, szwagrów Edwarda, Jana, Gerharda i Ewalda z żoną Kariną oraz w intencji rodziny.
3. Za ++: Renatę i Ryszarda PACH, Bartłomieja MAKULIK, Joachima, Elfrydę, Jana i Michała MATUSZEK oraz w intencji rodziny.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 SIERPNIA)
6.30    Za naszych pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
7.00    Za naszych pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
18.00    1. Za ++: Edwarda WILK, rodziców Klarę i Wiktora, siostrę Anielę, jej męża Zdzisława, rodziców Katarzynę i Wojciecha DOLIPSKICH, Józefa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: rodziców Stefana i Marię JASKÓŁA, Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, dziadków, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, a także o opiekę Matki Najświętszej.
3. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla właścicieli i pracowników Grupy ADAMIETZ oraz ich rodzin.
4. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla właścicieli i pracowników firmy KAPICA oraz ich rodzin.
5. Za + męża Mariana MIJALNY, teściów Józefinę i Wacława, rodziców Klarę i Ryszarda DŁUGOSZ, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. BERNARDA, OPATA I DOKTORA KOŚCIOŁA (20 SIERPNIA)
6.30    Za naszych pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
7.00    Za ++: Bernarda PYSIK, brata Jana, ++ rodziców Marię i Marcina, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
11.00    Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Pawła i Aleksandry MORAWSKICH oraz w intencji rodziny.
13.00    Ślub konkordatowy: Michalina TRZASK – Szymon BASIURA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Anny i Michała w rocznicę ślubu oraz w intencji synów Wojciecha i Macieja.
2. O Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Haliny GIBICZ z okazji 80. rocznicy urodzin (od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich).
3. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w życiu w intencji Ewy i Pawła z okazji 5. rocznicy ślubu oraz w intencji rodziny.
4. Za ++: matkę Łucję, rodziców Franciszkę i Alojzego TARLIŃSKICH, rodzeństwo, szwagierki i szwagra, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: Zdzisława BANASZAK, Katarzynę GALAN w kolejne rocznice śmierci oraz ++ z pokrewieństwa BANASZAK, GALAN.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 SIERPNIA)
6.45j. niemiecki    Za ++: rodziców Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, siostry Mariannę, Krystynę, szwagra Wiktora, Ludwinię ULBRICH, ++ z pokrewieństwa OLBRICH, URBAŃCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Za ++: męża Józefa KOWALCZYK w 10. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: matkę Urszulę w rocznicę śmierci, ojca Huberta URBAŃCZYK, ojca Joachima SIODLACZEK, brata Alfreda Urbańczyk ++ z pokrewieństwa URBAŃCZYK, STEINDOR, KALKA, SIODLACZEK oraz o potrzebne łaski w rodzinach.
2. Za ++: rodziców Józefa i Gertrudę ZMUDA, brata Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę i żonę Alicję KAŁA, syna i brata Tomasza oraz ++ z pokrewieństwa.
10.15rodzinna 1. Za ++: męża i ojca Ryszarda KRUT w 75. rocznicę śmierci, rodziców Anielę i Stefana OKULIŃSKICH, te-ściów, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za +: mamę Irenę PAWEŁCZYK-CENA, w 10. rocznicę śmierci oraz ++ z pokrewieństwa JAKUBAS, CENA.
3. Za + tatę Wojciecha KUCZYŃSKIEGO.
 11.30suma    1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej, świętych brata Alberta i Wawrzyńca z podziękowaniem za odbytą pielgrzymkę na Jasną Górę i otrzymane łaski oraz w intencji wszystkich pielgrzymów z grupy 2 niebieskiej, ich krewnych oraz ich zmarłych.
2. Za ++: rodziców Annę i Stanisława KUBASIK, teściów Mariannę i Antoniego MAKOWSKICH, rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa i w intencji rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. W intencji powołań kapłańskich.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19405889
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4489
4545
39061
19306858
198385
179828
19405889

Twoje IP: 44.201.97.26
Czas: 2022-09-25 18:23:34