Intencje Mszy św. w dniach od 5 do 11 września 2022

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 5 DO 11 WRZEŚNIA 2022

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (5 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Helenę ZDOBYLAK (5).
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (5).
2. Za + Wandę WACHTL (5).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. Pawła LISONIA z okazji 30. rocznicy urodzin.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię STALICKICH, braci Jerzego i Ryszarda, bratową Krystynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie ŁOPUSZAŃSKICH i STALICKICH.
3. Za ++ brata Romana w 1. rocznicę śmierci, zmarłych rodziców Marię i Teofila SZŁAPA oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Liliany z okazji 30. rocznicy urodzin.
5. Za + Stanisława TUBKA (5).
6. Za + żonę Renatę.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. Pawła LISONIA z okazji 30. rocznicy urodzin (od pewnej rodziny).

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (6 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za ++: ojca Henryka w rocznicę urodzin, mamę Elfrydę, dziadków obu stron oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (6).
2. Za Radio Maryja oraz TV Trwam o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za ++: Annę SUCHANEK w 11. rocznicę śmierci, jej 3 braci i 2 siostry, rodziców, kuzyna Henryka oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Stanisława TUBKA (6).
3. Za + Różę KASPERCZYK (6).
4. Za + Wandę WACHTL (6).
5. Za ++: rodziców Antoninę i Pawła MOSZEK, Krystynę i Rudolfa MRÓZ, brata Józefa PALICA, dziadków obu stron, Jana MOSZEK, zaginionego ojca Alojzego PALICA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (7 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Helenę ZDOBYLAK (7).
3. Za + Zbigniewa KUKUCZKA (od bratanicy Haliny Panek z rodziną).
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (7).
2. Za + Tadeusza SZYMAŃSKIEGO oraz ++ z pokrewieństwa SZYMAŃSKI, KORT, KOCHANEK.
3. Za + Józefę CHROBAK (od współpracowników z działu księgowości Zakładów Wapienniczych w Tarnowie Opolskim).
17.45    Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (Caritas i Koło Przyjaciół Radia Maryja).
18.00    1. Za + Stanisława TUBKA (7).
2. Za + Wandę WACHTL (7).
3. Za + mamę Łucję SUCHY oraz ++ z pokrewieństwa.
4. Za + Barbarę SZYMAŃSKA w rocznicę urodzin oraz ++ z pokrewieństwa.

CZWARTEK – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8 WRZEŚNIA)
6.30    Za ++: rodziców Stefana i Władysławę, teściów Jana i Mariannę, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla rodziny.
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (8).
2. Za + Helenę ZDOBYLAK (8).
3. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego, dziadków obu stron, brata Krzysztofa, bratową Małgorzatę, teścia Stanisława, ++ z pokrewieństwa SZYDŁAK, WINIARZ, LECHOWICZ i SZATKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie i w intencji dzieci rozpoczynających rok szkolny: Zofii, Kaliny, Adama i Ignacego.
9.00    W intencji czcicieli Matki Bożej i w intencji żyjących i ++ Sióstr Służebniczek, które pracowały w naszej parafii.
10.30    Ślub rzymski: Monika KRZEMIEŃ – Szymon KRZEMIEŃ.
12.00    Ślub konkordatowy: Dominika MASELI – Krystian SYCH.
17.30    Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
18.00    Msza św. szkolna:
1. Za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię KUCHARCZYK, ich rodziców KUCHARCZYK i HILSZER oraz ++ z pokrewieństwa.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogumiły i Jarosława z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Stanisława TUBKA (8).
5. Za + Wandę WACHTL (8).
6. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiktorii WIŚNIOWSKIEJ z okazji 25. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
7. Za + Adriana PSZOWSKIEGO w rocznicę urodzin.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (9 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Różę KASPERCZYK (9).
7.00    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (9).
2. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy o Bożą opiekę i pomyślny przebieg operacji dla Łucji.
11.00    Ślub rzymski: Marcin SKÓRA – Sonia BURCHARDT.
18.00    1. Za ++: Ryszarda i Agnieszkę WILK, Józefa i Klarę WILK, Danutę WILK, Jana, Łucję i Bernarda POLACZEK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: żonę i mamę Barbarę WÓJCIK w 15. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Stanisława TUBKA (9).
4. Za + Wandę WACHTL (9).
5. Za ++: męża Franciszka, rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI  (10 WRZEŚNIA)
6.30    Za + Agnieszkę PALUS w kolejną rocznicę śmierci o radość Nieba.
7.00    1. Za ++: brata Władysława, jego żonę Renatę, brata Kazimierza SOBONKIEWICZA, szwagrów Mieczysława i Bronisława WRÓBEL.
2. Za + Różę KASPERCZYK (10).
13.00    Ślub konkordatowy: Norbert JOŃCA – Anna SZOPA.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: Elżbietę, Romana, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Bronisława PRZYSUCHA, mamę Zofię, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Stanisława TUBKA (10).
4. Za ++: mamę Jadwigę w kolejną rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Wandę WACHTL (10).
6.  Za ++: dziadków Jadwigę i Jakuba PIETRASZ, ciocie Monikę i Zofię KAMPCZYK – o radość życia wiecznego.
7. Za + Helenę ZDOBYLAK (10).
8. Za ++: męża, ojca i dziadka Eugeniusza KOTELUK, rodzeństwo Stefanię, Michała i Wacława, ++ z rodzin KOTELUK i GAWROŃSKI.
9. Za ++: Wiesława SAPA w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Za ++: mamę Eugenię, teściów Annę i Jerzego, dziadków Józefę i Antoniego, ++ z rodzin SAWKA i JANOCHA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców.
11. Za + mamę Anielę KURIATA w 1. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
12. Za ++: mamę Zofię KOŁODZIEJCZYK, ojca Józefa, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (11 WRZEŚNIA)
6.45j. niemiecki    Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za ++: rodziców Erykę i Emila GAJDA, wnuka Pawełka, rodziców  Jana i Barbarę KIEŁBASA, Jadwigę i Brunona GRABIEC, ++ z rodzin GAJDA, GRABIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: rodziców Annę i Jerzego KOZIOŁEK, Różę i Wilhelma NIESMAK, wszystkich ++ z pokrewieństwa KOZIOŁEK, NIESMAK, PLOCH, GROCHLA, Anielę i Grzegorza FRĄTCZAK i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Helenę ZDOBYLAK (11).
4. Za ++: Emanuela SLADEK, rodziców Wilhelma i Różę PYKA, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo, Światło i Moc Ducha Świętego w intencji Tomasza z okazji 40. rocznicy urodzin.
2. Za ++: męża Bernarda ROTHER w 11. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Norberta BYTOMSKIEGO w rocznicę śmierci, mamę Jadwigę, teścia Waltra, ojca Alfreda, Jadwigę i Wilhelma KLEMAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MORAWIEC.
10.15rodzinna     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hildegardy i Piotra z okazji 60. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
2. Za + Różę KASPERCZYK (11).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji rocznego dziecka Marii BOMBA, jej rodziców, chrzestnych i całej.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w intencji Wojciecha ROCHECKIEGO z okazji 10. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za + Mariannę POPIELA w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodzin POPIELA, GOŁĘBIEWSKI, KOŁODZIEJ.
11.30suma    1. Za + Stanisława TUBKA (11).
2. Za + Wandę WACHTL (11).
3. Za ++: rodziców Tadeusza i Janinę, męża Karola, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za ++: Huberta PIETRZYŃSKIEGO, rodziców Ludwinę i Ignacego PIETRZYŃSKICH, siostry i brata, Helenę i Helmuta GUZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Boskiej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji córki Martyny z okazji 17. rocznicy urodzin oraz w intencji rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Bernarda SZOTKA z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: syna Józefa DOMERECKIEGO w 31. rocznicę śmierci, męża Michała, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK, ++ z rodziny KASPRZAK.
2. Za ++: męża Huberta PIETRZYŃSKIEGO, teściów Ludwinę i Ignacego, rodziców Elżbietę i Pawła KASZTAN, siostry Emilię i Elżbietę, szwagrów Helmuta i Jana, braci Henryka i Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19816397
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1387
3474
9151
19770025
182794
218977
19816397

Twoje IP: 44.201.99.222
Czas: 2022-11-30 07:10:36