Intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 września 2022

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 19 DO 25 WRZEŚNIA 2022

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (19).
2. Za + Zbigniewa KUKUCZKA (od bratanicy Urszuli z rodziny z Kamienicy).
3. Do Bożej Opatrzności przez Najświętsze Serce Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (19).
2. Za + Wandę WACHTL (19).
3. Za + żonę Helenę w rocznicę urodzin.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej, świętych Antoniego i Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji 34. rocznicy urodzin.
2. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, siostrę Irenę, dziadków PLOCH, SOTOR, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności w intencji Róży Różańcowej NMP z La Salette, ich rodzin oraz ++ z tej Róży.
4. Za + Stanisława TUBKA (19).
5. Za ++: męża, ojca i dziadka Artura CELES w 6. miesiąc po śmierci oraz ++ z pokrewieństwa.
6. Za ++: mamę Annę GAWLIK w rocznicę urodzin, ojca Jerzego GAWLIK, teściów Monikę i Walentego JENDRYKA, ++ z pokrewieństwa GAWLIK, SZLAPPA, JENDRYKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY (20 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za + męża i ojca Stanisława KITA, rodziców z obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz w intencji rodziny.
3. Za + Zbigniewa KUKUCZKA (od bratowej Zofii z rodziną ze Szczawy)
7.00    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (20).
2. Za + Wandę WACHTL (20).
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Jerzego SKÓRA z okazji 57. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za ++: rodziców Różę i Władysława MAŚLANKA, dziadków obu stron oraz w intencji rodziny.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty z okazji 70. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny
3. Za + Stanisława TUBKA (20).
4. Za + Różę KASPERCZYK (20).
5. Za ++: rodziców Magdalenę i Jerzego NOWARA, męża Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (21 WRZEŚNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. O szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (21).
2. Za + Helenę ZDOBYLAK (21).
3. Za + Wandę WACHTL (21).
4. Za ++: mamę Stefanię MUFINA w rocznicę śmierci, ojca Władysława, braci Stanisława, Jana i Henryka, siostrę Helenę z mężem, synów Waldemara i Jerzego, mężów Jana i Mariana oraz ++ z pokrewieństwa.
17.45    Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Miasta (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego za ++ brata Józefa, ojca Alojzego, męża i ojca Aleksandra PATOŁA, jego rodziców i ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: ojca Tadeusza CZARNECKIEGO w rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, rodzeństwo, teściów, dziadków, Joachima i Edytę, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
4. Za + Stanisława TUBKA (21).
5. Za ++: rodziców Annę i Antoniego SIWIEC, brata Ericha, ++ z pokrewieństwa JÓZEFOWSKI, szwagierki Annelise i Małgorzatę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (22 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (22).
2. Za + Różę KASPERCZYK (22).
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Wandę WACHTL (22).
2. Za + Andrzeja HORABIK (od rodziny Ploskowków).
12.00    Ślub konkordatowy: Dominika LIPOK – Sebastian SZUBERT.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    Msza św. szkolna
1. Za +: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, syna Jana, kuzyna Edwarda, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL, PYKA, PLACHETKA, KRUCZEK, KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: rodziców Zebinę i Zygmunta TRZEPIETOWSKICH, ciocię Teresę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz w intencji rodziny.
3. Za + Stanisława TUBKA (22).
4. Za ++: mamę Hildegardę HALEK w 6. rocznicę śmierci, ojca Alfreda HALEK, dziadków obu stron, teścia Edwarda BALAWENDER, ++ z pokrewieństwa HALEK, KOJ, BALAWENDER oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karoliny z okazji 18. rocznicy urodzin oraz o dokonywanie dobrych wyborów w dorosłym życiu.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY, PREZBITERA (23 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Różę KASPERCZYK (23).
2. Za ++ mamę Hildegardę ZIENTEK w rocznicę śmierci, ojca Ryszarda oraz ++ z pokrewieństwa.
7.00    1. Za ++ Martę i Herberta BODINKA, ++ rodziców SMOLORZ, BODINKA oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Helenę ZDOBYLAK (23).
3. Za + Stanisława TUBKA (23).
4. Za ++: męża Stanisława, rodziców Małgorzatę i Franciszka, teściów Annę i Stefana, + z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za + Wandę WACHTL (23).
13.00    Ślub konkordatowy: Ewa JENDRYKA – Bartłomiej KARPIŃSKI.
18.00    1. Za ++: dziadków Tomasza i Weronikę PILAWA, ich synów i córki, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: męża, ojca i dziadka Stanisława, rodziców Franciszka i Małgorzatę, teściów Annę i Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Kornela z okazji 5. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, córkę Małgorzatę, Helenę, Augustyna, Łucję i Antoniego.
5. Za ++: rodziców Zebinę i Zygmunta TRZEPIETOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. O Boże błogosławieństwo dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA, ich rodzin oraz za zmarłych.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI  (24 WRZEŚNIA)
6.30    1. Za + Helenę ZDOBYLAK (24).
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Różę KASPERCZYK (24).
2. Za ++: Hildegardę SUCHAN, jej wnuka Marcina, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
11.00    Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej śnieżnej, dary Ducha Świętego w intencji Adama PETRUS w 1. rocznicę urodzin oraz w intencji rodzin PETRUS, SZABLEWSKI.
15.00    Ślub konkordatowy: Aneta SOŁTYSIAK – Piotr JEDNASZEWSKI.
15.00    Msza św. w DPS.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za ++: Wandę i Michała MIKUŁA, ich syna Tadeusza, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
2. Za ++: męża i ojca Jana POPANDA, rodziców Jerzego i Janinę SINIAWSKICH, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa LABOCHA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Zdzisława KRAWIEC, ojca Juliana, Józefa i Agnieszkę KALICIAK oraz rodziców MAŁYCHA.
4. Za + Stanisława TUBKA (24).
5. Za + Wandę WACHTL (24).
6.  Za ++: rodziców Annę i Józefa CEDZICH, syna Tomasza, siostrę Cecylię, teściów i dziadków, ++ z rodzin CEDZICH, PAŹDZIOR, GABRYSIAK i MIERZWA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: Emilię SOŁGA, rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa.
8. Za + rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, żonę Helenę, teściów Janinę i Stanisława WAWRZYNIAK, córkę Danutę, brata Tadeusza, jego syna Mirosława oraz w intencji rodziny.
9. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci, bratowe oraz w intencji rodziny.
10. Za ++: męża Konrada GRUSZKA, rodziców Pawła i Weronikę FUL, dziadków obu stron, siostry Elżbietę i Klarę, szwagra Hermana, Jana i Aleksandrę, brata Pawła, bratową Katarzynę, ++ z pokrewieństwa FUL, LISEK, LEBOK, SZOT oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za ++: Józefę CHROBAK (od współpracowników z działu księgowości Zakładów Wapienniczych w Strzelcach Op.)
12. Za ++: rodziców Genowefę i Eugeniusza PLUTA, braci Ryszarda, Wiesława i Bogdana, teściów Janinę i Bolesława WALASEK, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alicji z okazji 80. rocznicy urodzin oraz Stanisława z okazji 85. rocznicy urodzin, a także w intencji całej rodziny.
14. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wandy z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
15. Za ++: syna Artura, męża Huberta KAŁKA, ++ z pokrewieństwa KAŁKA, MRÓZ, Ewę KOJ, Zofię WALKOWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16. Za + mamę Luzię GRABIEC w 1. rocznicę śmierci i w 70. rocznicę urodzin oraz ++ dziadków Różę i Teodora.
17. Za ++: rodziców Marię i Franciszka LEPSZY, siostrę Lidię ŁUPINA, teścia i ojca Romana LABISZ, ++ dziadków i pokrewieństwo oraz o zdrowie i Bożę błogosławieństwo w rodzinie.
18. Za ++: Felicję i Władysława KOGUTÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (25 WRZEŚNIA)
6.45j. niemiecki    Za + Gertrudę WATTOLA w 3. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa WATTOLA i GRUSZKA.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Różę KASPERCZYK (25).
2. Za + Helenę ZDOBYLAK (25).
3. Za + chrzestną Marię WĄCHAŁA (od Dariusza).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża i ojca Tadeusza, jego rodziców, rodzeństwo, teściów i pokrewieństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Jerzego SZAFORZ, rodziców, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo, siostrę Janinę, jej syna Marka i męża Jana, brata Tadeusza, ciocię Anielę, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Stefanii z okazji kolejnej rocznicy urodzin, córki Julii w 16. rocznicę urodzin oraz w intencji całej rodziny.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Dawida na nowej drodze życia.
10.15rodzinna      1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Szymona oraz Olgi i Adama w kolejne rocznice ślubu.
2. Za + Wandę WACHTL (25).
3. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego KAŁA, brata Henryka, chrzestną Hildegardę, Annę i Waltera SZOTKA oraz w intencji rodziny.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki i Janusza z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
 11.30suma    1. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bronisławy SAMÓL w 80. rocznicę urodzin oraz w intencji rodziny.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa IZYDORCZYK z okazji 95. rocznicy urodzin i Ireny IZYDORCZYK z okazji 65. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Stanisława TUBKA (25).
5. Za + Barbarę WIECZOREK.
6. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Wiktora JONTZA z okazji 50. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Za + Erwina BIAŁY w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz w intencji rodziny.
3. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, córkę Małgorzatę, żonę Krystynę oraz Helenę, Augustynę, Łucję i Antoniego.
4. Za ++ Teresę i Eugeniusza CHŁONDZYŃSKICH i ++ z pokrewieństwa.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

19816560
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1550
3474
9314
19770025
182957
218977
19816560

Twoje IP: 44.201.99.222
Czas: 2022-11-30 08:06:10