Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 stycznia 2023

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 16 DO 22 STYCZNIA 2023

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (16 STYCZNIA)
6.30    1. Za + Józefa OLESIAKA (16).
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (16).
7.00    1. Za + męża Huberta, rodziców, teściów i rodzeństwo, Tadeusza i Hildegardę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej, św. Wawrzyńca i św. Antoniego z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniego z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Czesława BARAN (16).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Gotfryda STAROSCZYK, rodziców Gertrudę i Jana, rodzeństwo, szwagierkę i szwagra, rodziców Stanisława i Teresę LECHOWICZ, 3 siostry, brata i bratową, szwagra, siostrzenicę Bożenę, Eugeniusza CZINGON, Ninę SOŁTYSEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Mariana KOPACKIEGO w 2. rocznicę śmierci, synów Waldemara i Jerzego, rodziców Stefanię i Władysława, braci, siostrę, szwagra, zięcia Stanisława, ++ z pokrewieństwa.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO, OPATA (17 STYCZNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. 1. Za ++: mamę Elfrydę, ojca Henryka, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Czesława BARAN (17).
2. Za + Józefa OLESIAKA (17).
3. Za + Gizelę BARTOSZEK (17).
4. Za + Marię JURKIEWICZ w 11. rocznicę śmierci, ++ z rodzin JURKIEWICZ-FRANK-KARA-ŚLEDŹ.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za ++: Helenę ZDOBYLAK w 1. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Jana WANAT, brata Henryka, teściów Alojzego i Anielę ZDOBYLAK, szwagra Janusza, szwagierki Janinę i Emilię, Andrzeja WILDE.
2. Za ++: Jadwigę KLEMAN, męża Wilhelma – o radość życia wiecznego

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (18 STYCZNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Józefa OLESIAKA (18).
7.00    1. Za + brata Adama KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Jana LABUSA, rodziców, siostrę Ilzę KRONER, szwagra Krystiana POGODĘ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gizelę BARTOSZEK (18).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Marianki).
18.00    1. Za ++: Stefana HUNDER, rodziców, dziadków, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Czesława BARAN (18).
3. W intencji Teresy SOŁTYSEK z prośbą o łaski Boże i zdrowie.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, BISKUPA (19 STYCZNIA)
6.30    Za + Czesława BARAN (19).
7.00    1. Za ++: mamę Stefanię BODZĘTA w kolejną rocznicę śmierci, ojca Piotra, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (19).
3. Za ++: Klarę GRUSZKA, Amalię, Elżbietę i Walentego GRUSZKA, Waleskę, Albina i Bernarda BLASZCZYK, Huberta i Rolanda SZNURA, dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Józefa OLESIAKA (19).
2. Za ++: męża Henryka PAWŁOWSKIEGO w 2. rocznicę śmierci, rodziców Annę i Franciszka MUZYKA, teściów Jadwigę i Pawła PAWŁOWSKICH.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (20 STYCZNIA)
6.30    1. Za + Józefa OLESIAKA (20).
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (20).
7.00    1. Za ++ Klarę i Konrad SZYDŁO, ++ rodziców i rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Czesława BARAN (20).
17.30    Różaniec w intencji rodzin (Róże Różańcowe).
18.00    1. Za ++: męża Juliana DĄBROWSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, rodziców Jana i Zofię KASIOREK, teściów i dziadków, siostrę Halinę, 3 szwagierki, siostrzenicę Mariolę, bratanka Artura i babcię Marię.
2. Za ++: syna Marcina BARTCZAKA w 12. rocznicę śmierci, rodziców Renatę i Huberta MAZUREK, brata Jerzego, ++ z rodzin BARTCZAK-WYSZKOWSKICH-MAZUREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O Boże błogosławieństwo dla Właścicieli i Pracowników Grupy ADAMIETZ oraz ich rodzin.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY. DZIEŃ BABCI (21 STYCZNIA)
6.30    Za + Czesława BARAN (21).
7.00    1. Za + Józefa OLESIAKA (21).
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (21).
3. Z podziękowaniem za łaskę Chrztu Św. i z prośbą o Dary Ducha Św. w intencji Benedykta.
15.00    Msza św. w DPS
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za nasze żyjące i ++ Babcie.
2. Za ++: rodziców Agnieszkę i Piotra KRAWCZUK, dziadków z obu stron, siostrę Józefę, syna Andrzeja, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Agnieszkę SITNIK w dniu imienin, ojca Michała, córkę Bogusławę, ++ z rodziny i pokrewieństwa SITNIK-STRYCHACZ oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: ojca i dziadka Engelharda WALOSZEK, rodziców, siostrę Elżbietę i szwagra Wilhelma, ++ z rodzin URBANCZYK-HYTREK-SZCZĘDZINA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: syna Tomasza, babcie Annę i Janinę, dziadków Józefa i Tadeusza, ciocię Cecylię, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: Jerzego JANOCHĘ w rocznicę śmierci, żonę Annę, Cecylię i Alfreda BRYŚ, ++ z pokrewieństwa JANOCHA-BRYŚ-BISKUP-SKÓRA-STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Ewę JUCHNIEWICZ w 5. rocznicę śmierci.
8. Za + kuzynkę Sabinę KRET w 1. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + Dariusza BIZAN w 30. dzień po śmierci (od żony i dzieci z rodzinami).
10. Za ++: babcie Annę i Marię, dziadków Reinholda i Jana – o radość życia wiecznego.
11. Za ++: rodziców i teściów Agnieszkę i Michała MARCJASZ w kolejne rocznice urodzin, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za ++: Jolantę KOWALSKĄ w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Jadwigę i Edwarda KOWALSKICH, Stanisławę SŁABOSZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za + babcię Elżbietę KUBICA (od wnuka Grzegorza).
14. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15. Za ++: ojca Franciszka LEPSZY w kolejną rocznicę śmierci, matkę Marię, męża i ojca Henryka SZMIDT, siostrę Lidię, dziadków i rodziców chrzestnych, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, + Romana LABISZ.

III NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA POKOLĘDOWA. DZIEŃ DZIADKA  (22 STYCZNIA)
6.45j. niemiecki    1. Um Freude des Ewigen Leben für die Opfer der Oberschlesischen Tragödie darunter Erzpriester Karl LANGE.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 83. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Czesława BARAN (22).
2. Za ++: męża Emila WRĘCZYŃSKIEGO w 2. rocznicę śmierci, rodziców Helenę i Józefa, brata Bernarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gizelę BARTOSZEK (22).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: dziadków Annę i Henryka DONAT, Dorotę i Alojzego URBANIEC, Jadwigę i Franciszka SZENDZIELORZ, Jadwigę i Stefana NIEŚWIEC.
2. Za + Józefa OLESIAKA (22).
3. Za ++: dziadków Martę i Alojzego KUCHARCZYK, Klarę i Jana FLOREK, Annę i Jerzego GAWLIK, Monikę i Walentego JENDRYKA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Agnieszkę SCHNURA, męża Jana, Huberta i Rolanda SZNURA oraz ++ z pokrewieństwa.
10.15rodzinna    1. Za ++: syna Adriana PANEK, rodziców Alfonsa i Martę PANEK, Jana i Anielę MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Antoniego BALICKIEGO w 50. rocznicę śmierci, mamę Józefę, siostry Joannę i Kazimierę, męża Józefa, szwagra Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Gertrudę i Wawrzyńca CZOK, córkę Brygidę, syna Herberta, synową Gizelę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++: rodziców Bronisławę i Stanisława DEMBIŃSKICH, Marię i Jana WRÓBEL, dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: męża, ojca i dziadka Ryszarda KARPICKIEGO w 1. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Wandę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
 11.30suma    1. Za naszych żyjących i ++ Dziadków.
2. Za ++: ojca Karola MUSKAŁA w 1. rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mamy Klary.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki i Władysława CHUCHLA z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej, św. Wawrzyńca i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandra KROPIELNICKIEGO z okazji kolejnych urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny (od przyjaciół).
6. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja KALICIAKA z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
7. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej, św. Wawrzyńca i św. Rity z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. O dar Nieba dla ++: brata Romana MIOZGA w 1. rocznicę śmierci, rodziców Czesławę i Gintra MIOZGA, syna Patryka, dusze w czyśćcu cierpiące, ++ z pokrewieństwa MIOZGA-STACH.
3. Za ++: Czesława KOWALSKIEGO, Krystynę NOWAK, ++ z rodzin JASICA-NOWAK-KOWALSKI-MOROŃ – o dar życia wiecznego.
4. Za + dziadka Norberta RIKERT (od wnuka Alexa).
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Faustyny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2023

02.01.2023 (poniedziałek), godz. 16.00
ul. Świerzego, ul. Łąkowa, ul. Toszecka

03.01.2023 (wtorek), godz.16.00
ul. Dębowa, ul. Parkowa, ul. Miodowa

04.01.2023 (środa), godz.16.00
ul. Ujazdowska, ul. Brzezińska, ul. Cicha, ul. Gruszecka, ul. Miła

05.01.2023 (czwartek), godz.16.00
ul. Kupiecka, ul. Zielona, ul. Asnyka

07.01.2023 (sobota), godz.14.00
ul. Krakowska /numery nieparzyste/

09.01.2023 (poniedziałek), godz.16.00
ul. Rychla 1, 2, 4, 6, 12,

10.01.2023 (wtorek), godz.16.00
ul. Moniuszki 1, 2, 3, 4, 5, 5a, 6, 6a, 8, 10,


11.01.2023 (środa), godz.16.00
ul. Jankowskiego,

12.01.2023 (czwartek), godz.16.00
ul. Kozielska, ul. Przyjazna

13.01.2023 (piątek), godz.16.00
ul. Celna, ul. Graniczna, Księży Las, Brzezina (ul. Lipowa, ul. Górna)

14.01.2023 (sobota), godz.14.00
Rynek

16.01.2023 (poniedziałek), godz.16.00
ul. Krakowska /numery parzyste/, kolęda dodatkowa

17.01.2023 (wtorek), godz.16.00
ul. Mickiewicza, ul. Dolińska, ul. Wrzosowa, ul. Słonecznikowa, ul. Poprzeczna, ul. Mostowa, ul. Floriana, ul. Blokowa, ul. Konopnickiej

22.01.2023 – niedziela pokolędowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20230463
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3521
9191
18282
20181039
39289
188784
20230463

Twoje IP: 3.93.74.25
Czas: 2023-02-08 16:02:32