Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 stycznia 2023

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW. W DNIACH OD 23 DO 29 STYCZNIA 2023

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 STYCZNIA)
6.30    1. Za + Gizelę BARTOSZEK (23).
2. Za + Martę GUZ, rodziców i rodzeństwo.
7.00    1. Za + Czesława BARAN (23).
2. Za Radio MARYJA i Telewizję TRWAM o błogosławieństwo w pracy ewangelizacyjnej i informacyjnej.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Józefa OLESIAKA (23).
2. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Iwony, Klary i Barbary z okazji urodzin i Boże błogosławieństwo dla Sabiny, Mateusza, Nikol, Pauliny i Nadine.
3. Za ++: ojca Józefa i teścia Józefa w kolejne rocznice urodzin, mamę Zofię i teściową Bronisławę, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: ojca Mieczysława WIECZOREK w 14. rocznicę śmierci, mamę Eugenię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (24 STYCZNIA)
6.30    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (intencje ze skarbonki).
2. Za + Józefa OLESIAKA (24).
7.00    1. Za + Gizelę BARTOSZEK (24).
2. Za ++ mamę Otylię MRÓZ i ojca Manfreda.
3. Za + ks. proboszcza i dziekana Karola Lange w 78. rocznicę śmierci.
17.30    Różaniec w intencji pokoju (Franciszkański Zakon Świeckich).
18.00    1. Za + ojca Jana w dniu urodzin.
2. Za ++: żonę i mamę Irenę ŻWIR w 2. rocznicę śmierci, rodziców obu stron ŻWIR-TOMAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Czesława BARAN (24).
4. Do Boskiej Opatrzności i św. Walentego o zdrowie dla Otylii i Zygmunta, wnuków i dzieci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

ŚRODA – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA (25 STYCZNIA)
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała.
2. Za + Czesława BARAN (25).
7.00    1. Za + ojca Kazimierza KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (25).
3. Za + Józefa OLESIAKA (25).
17.45    Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji miasta (Diakonia Wyzwolenia Człowieka).
18.00    1. Za ++: ojca Wilhelma RUDNER w rocznicę urodzin, Katarzynę i Wilhelma RUDNER, Klarę i Augustyna PSZOWSKI oraz za wszystkich ++ z rodzin RUDNER, SOJKA, PSZOWSKI.
2. 1. Za ++: ojca Leona, matkę Magdalenę, siostrę Reginę, brata Bernarda, teściów Janinę i Franciszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Pawła KOŹLIK w rocznicę urodzin, mamę Cecylię, ++ dziadków i chrzestnych, ++ z pokrewieństwa KOŹLIK, JELITO, SZEWCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. w ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BISKUPÓW TYMOTEUSZA I TYTUSA (26 STYCZNIA)
6.30    Za + Gizelę BARTOSZEK (26).
7.00    1. Za + Józefa OLESIAKA (26).
2. Za ++ Stefanię, Zygmunta i Janusza POCHRZĘST o radość wieczną.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    MSZA ŚW. SZKOLNA
1. Za + męża i ojca Pawła WAWRZYNEK w 70. rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Eugeniusza WANAT w rocznicę urodzin, córkę Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Czesława BARAN (26).
4. Za + Józefa IZYDORCZYKA (od klubowiczów z Klubu Seniora).

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 STYCZNIA)
6.30    Za + Czesława BARAN (27).
7.00    1. Za + Gizelę BARTOSZEK (27).
2. Za + Alinę NIEBIAŃSKĄ o radość wieczną.
3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji rodzin (Róże Różańcowe).
18.00    1. Za ++: ojca Stefana WIORA, matkę Magdalenę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Brygidę w dniu urodzin.
3. Za + Józefa OLESIAKA (27).
4. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane dary, z prośbą o ochronę przez Najdroższą Krew Pana Jezusa, Boże prowadzenie i opiekę Matki Najświętszej i św. Józefa o łaskę uzdrowienia i uwolnienia dla Janusza.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (28 STYCZNIA)
6.30    Za + Józefa OLESIAKA (28).
7.00    1. Za + Czesława BARAN (28).
2. Za + Gizelę BARTOSZEK (28).
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z po-dziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii HAJOK z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w DPS
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Z okazji Dnia Handlowca do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji pracowników, emerytów i rencistów, ich rodzin oraz za ++ pracowników Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast”.
2. Za + Władysława BYCH w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodzin BYCH i BUGIEL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Genowefę WYROZUMSKĄ w 1. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
4. Za ++: Helenę CISZEWSKĄ w 2. rocznicę śmierci, Kazimierza, Halinę i Marcina CISZEWSKICH, dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: matkę Janinę MIŁOSZEWSKĄ w 6. rocznicę śmierci, ojca Jerzego, córkę Barbarę, ++ z pokrewieństwa BUDZANOWSKICH-MIŁOSZEWSKICH.
6. Za + Genowefę BUKOWSKĄ w 30. dzień po śmierci – o radość życia wiecznego.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  (29 STYCZNIA)
6.45j. niemiecki    Für Glaube, Hoffnung und Liebe in unseren Familien.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    1. Za + Czesława BARAN (29).
2. Za ++: ojca Jerzego GAWLIK  w 7. rocznicę śmierci, mamę Annę GAWLIK, teściów Monikę i Walentego JENDRYKA, ++ z pokrewieństwa GAWLIK, SZLAPA, JENDRYKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Stanisława OŻAROWSKIEGO w 90. rocznicę urodzin, mamę Janinę, ++ z rodzin OŻAROWSKICH, KROPELNICKICH, BUCHAR, OMAŃSKICH, ANDREASIK, PIETRASZ, KOŁODZIEJCZYK, CHMUROWSKICH, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++: męża Alfreda URBAŃCZYK, rodziców, rodziców Huberta i Martę GOLEC, brata Józefa, ++ z rodzin GOLEC, URBAŃCZYK, RAIN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dawida i Teresy z okazji urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za + Józefa OLESIAKA (29).
4. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza NIEŚWIEC z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji całej rodziny oraz za + rodziców Helenę i Walentego NIEŚWIEC.
10.15rodzinna    1. Za ++: rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków z obu stron, szwagrów Stefana i Edmunda, ++ z pokrewieństwa WENCEL-PIERDOŁA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Annę i Huberta TARLIŃSKI, ojca Gerarda PIERUCH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny z okazji 30. rocznicy urodzin, za ++: rodziców Alfonsa i Agnieszkę, dziadków obu stron, chrzestnych Nikodema i Beti, męża Manfreda, teścia Pawła, jego 2 żony, ++ z pokrewieństwa, + w Niemczech Barbarę DEPTAŁA zd. NOCOŃ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Wojciecha KUCZYŃSKIEGO  w 2. rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
5. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
 11.30suma     1. Za ++: męża Mariana HOROSZCZAK, rodziców Michała i Albinę WODARZ, Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Śnieżnej i św. Wawrzyńca z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Brygidy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
3. Za ++: babcie Agnes GACKA i Teresę SIWIEC w kolejne rocznice śmierci, ++ z rodzin BAWOŁ-SIWIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Małgorzatę KAŁUŻA w rocznicę śmierci, ojca Jana, ++ z pokrewieństwa PIONTEK-KAŁUŻA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Gizelę BARTOSZEK (29).
[do Modlitwy Wiernych: Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Św. w intencji rocznego dziecka Laury Lilianny DYDZIK, w intencji rodziców, chrzestnych i rodzin obu stron].
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    Msza św. zbiorowa
1. Za żyjących i ++ Parafian i Gości.
2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Władysława z okazji 73. rocznicy urodzin, w intencji syna Dariusza z okazji 45. rocznicy urodzin, w intencji wnuka Mateusza oraz o zdrowie i Boże błogosła-wieństwo w rodzinie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20230905
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3963
9191
18724
20181039
39731
188784
20230905

Twoje IP: 3.93.74.25
Czas: 2023-02-08 17:31:36