Intencje Mszy Św. w dniach od 17 do 23 czerwca 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 17 do 23 czerwca 2013 roku

Poniedziałek (17 czerwca) – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
6.30    Za + Pawła Jokiel, + żonę Marię, ++ 3 synów i ++ z pokrewieństwa.
7.00    1. Za + męża i ojca Jana Kokot, ++ z pokrewieństwa Kokot-Ciołek o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Serca pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w pewnej intencji.
3. Za + Kornelię Wieczorek (29).
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + męża Dionizego Derkowskiego, jego ++ rodziców i brata Wojciecha, ++ rodziców Klarę i Romana Wyrębak, + księdza Jana, ++ z rodzin Wieczorek, Gawlita, Guzowski i Pietras, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Juliannę i Franciszka Panek, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + Urszulę Loch (18).

Wtorek (18 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Do Serca Pana Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Elisabeth Kroczek.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Marii.
2. Za + Urszulę Loch (19).
3. Za + Kornelię Wieczorek (30).
18.00    1. Za ++ rodziców Martę i Helmuta Wójcik, + Gertrudę Bedynek, ++ Piotra i Agnieszkę Wieszala i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + matkę Joannę Kopa w 1. Rocznicę Śmierci, jej ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + męża Jana Fudala w rocznicę urodzin, ++ rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Środa (19 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Za + męża i ojca Gerharda Szynol w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    1. Z okazji urodzin ks. proboszcza Wolfganga Jośko o Boże błogosławieństwo i zdrowie od Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane dobro, z prośbą o dalsze zdrowie i potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Joachima Dembonczyka z okazji 53. Rocznicy Święceń Kapłańskich.

3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gizeli Cebula z okazji 56. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Urszulę Loch (20).
[Do Modlitwy Wiernych: za + Herberta Zwała w 30 dzień po Śmierci].
16.30    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: W intencji Ojca Świętego Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane dobro, z prośbą o pełnię zdrowia i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej  w intencji ks. proboszcza Wolfganga Jośko z okazji urodzin.
2. Za + mamę i babcię Katarzynę Pytko, jej + męża Ludwika, + wnuczkę Katarzynę Mrowiec, + zięcia Jerzego Strzyża i ++ z pokrewieństwa.
3. Za + męża Jerzego Szopa, ++ rodziców, rodzeństwo i teściów, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Pawła Gruszka w 30. Dzień po Śmierci.

Czwartek (20 czerwca) – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
6.30    Za + Urszulę Loch (21).
7.00    1. Za + ks. prałata Antoniego Jokiel, jego ++ rodziców, wszystkich ++ z pokrewieństwa Jokiel-Wąsik-Gralka oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + ks. prałata Jerzego Stellmanna w rocznicę święceń kapłańskich, ++ Adelę i Henryka Barłóg, + Marcelę i Jakuba Fudala, ++ z pokrewieństwa i oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + brata i syna Roberta Jasnego w rocznicę urodzin.
16.30    MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA: W intencji Alicji Ptak w 42. Rocznice Urodzin o Boże błogosławieństwo i zdrowie.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    Za ++ rodziców Wiktora i Martę, ich ++ rodziców i rodzeństwo, ++ 2 braci i bratową, ++ 2 bratanków oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża Marcina Majewskiego, + syna Jana, ++ dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. W intencji Genowefy Wojciechowskiej z okazji 82. Rocznicy Urodzin z prośbą o wiele łaski Bożych, o dar zdrowie i  radości na dalsze lata.

Piątek (21 czerwca) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej
6.30    Za + Urszulę Loch (22).
7.00    1. Za ++ Florentynę i Józefa Paterok, Różę i Wiktora Guzdek, + szwagra Gintera Ordon, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ Władysława, Annę, Antoniego, Stanisława i Stanisławę, Katarzynę, Brygidę Winiarzów, + ks. prałata Jakuba Winiarza, + Antoniego Szydłaka, ++ z pokrewieństwa Winiarz-Lechowicz-Szydłak i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Piotra Wieszala, ++ dziadkow obu stron, ++ Martę i Helmuta Wójcik, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + Jana Artel, jego ++ rodziców Jadwigę i Waltera Artel oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + Andrzeja Tarlińskiego w 3. Rocznicę Śmierci, + ojca Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Sobota (22 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Za + Urszulę Loch (23).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 60. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. Rocznicy Urodzin Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niej i całej rodziny a także dla Aleksandry z okazji urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Alfonsa z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + syna Dariusza, ++ rodziców Czesława i Genowefę, ++ braci Stanisława i Wincentego, + teścia Marcina, ++ szwagrów Józefa, Jerzego i Henryka, wszystkich ++ z rodzin Kaniak, Surma, Kołeczek, Dudkiewicz oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Władysławę Żminkowską w 1. Rocznicę Śmierci, ++ z rodzin Żminkowski i Sobstyl oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
5. Za + męża Zenona Marzec, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
6. Za + męża Józefa, + zięcia Jana, ++ rodziców obu stron i ++ z rodziny.
7. Za + ks. prałata Jerzego Stellmanna.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XII ZWYKŁA (23 czerwca)
6.45 Niem.    Za + Urszulę Loch (24).
7.45    1. Za + ojca Lucjana Bartoszewicz, ++ dziadków Józefę i Wincentego Bartoszewicz, ++ Annę i Władysława Tomaszewskich.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 25. Rocznicy Urodzin Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę, Boże błogosławieństwo dla Niej i całej rodziny.
9.00
Młodzież.    1. Za ++ rodziców Jana i Marię Muskała, ++ 4 braci i siostrę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża Stanisława w 7. Rocznicę Śmierci, ++ braci, + Elżbietę i ++ z rodziny Węglińskich.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 80. Rocznicy Urodzin Lidii, z prośbą o zdrowie, siły i błogosławieństwo Boże dla Niej i całej rodziny.
10.15
Rodzinna    1. Za + ojca Piotra Turewicz i ++ z rodziny.
2. Z podziękowaniem za 25 lat Pożycia Małżeńskiego Joanny i Wojciecha oraz o z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze łaski dla całej rodziny.
3. Za + Marię Łoś w 30. Dzień po Śmierci i w 28. rocznicę urodzin.
11.30
Suma    1. W intencji wszystkich Ojców naszej Parafii.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Małgorzaty Polok z okazji 75. Rocznicy Urodzin, o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz o radość życia wiecznego dla + męża Reinholda.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Arnolda z okazji 40. Rocznicy Urodzin..
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji córki Anny z okazji 30. Rocznicy Urodzin i 60. Rocznicy Urodzin męża Kazimierza oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/ O zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 75. Rocznicy Urodzin Eryka Smolorz oraz za ++ rodziców Albinę i Franciszka i ++ z pokrewieństwa.
9.00    /Księży Las/


Złota myśl tygodnia
Bóg większą wartość daje najskromniejszemu stopniowi czystości waszego sumienia
niż wszystkim uczynkom, które możecie spełnić. Św. Jan od  Krzyża


Na wesoło

Kleryk do kleryka:
– Jak napisać rodzicom, że znów nie zdałem egzaminu z prawa kanoniczego?
– Napisz: „Już po egzaminie. Poza tym nic nowego”.

Misjonarz przyjeżdża do swojej rodzinnej parafii, w której ma wygłosie rekolekcje i opowiedzieć o swojej pracy. W trakcie homilii zwraca się do najmłodszych parafian:
– Drogie dzieci, w Afryce są ogromne obszary, na których afrykańskie dzieci nie mają ani jednej szkoły! Czy już wiecie, na co powinniśmy zbierać pieniążki?
– Tak! – odpowiada chór dzieci. – Na bilety, żeby pojechać do Afryki!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316236
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5265
4052
36786
12248766
84894
154542
12316236

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:32:50