Intencje Mszy Św. w dniach od 24 do 30 czerwca 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 24 do 30 czerwca 2013 roku

Poniedziałek (24 czerwca) – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
6.30    Za + Urszulę Loch (25).
7.00    1. Za + Jana Ptaszyńskiego, jego ++ synów Pawła i Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Jana Głuch oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + mamę Łucję w dniu jej urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Jana i Janinę Rewerskich z okazji  imienin, dusze czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + mamę Józefę Pietrzak w 6. Rocznicę Śmierci, + ojca Mariana, ++ dziadków obu stron, + szwagra Edwarda Biernat oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Rozalii.

Wtorek (25 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Za + Urszulę Loch (26).
7.00    1. Dziękczynna za 70. lat życia mieszkającej w Niemczech Czesławy z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Niej i Jej rodziny.
2. Za + Zelmę Ploch o radość życia wiecznego.
18.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Antoniego Lechowicz, + męża Adama Bukowskiego, + syna Janusza, ++ 2 szwagrów, ++ z rodziny, dusze czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + syna Mateusza Sowa w 2. Rocznicę Śmierci, ++ z rodzin Sowa, Paleszyński, Szramowski oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za + Jadwigę Langosz o radość życia wiecznego dusze czyśćcu cierpiące.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

Środa (26 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Za + Elżbietę Wojtala, jej ++ rodziców, ++ brata, siostrę i córkę.
7.00    1. Za + Stanisława Przeszowskiego o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + Urszulę Loch (27).
18.00    1. Za + męża i ojca Karola Dąbrowskiego w 14. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców, ++ rodzeństwo obu stron, ++ z rodzin Dąbrowski i Basałyga oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Otylię i Józefa Palach, Marię i Władysława Wawrzyńczak, + Piotra Dybał, + Jerzego Pisarskiego ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny Gala z okazji 82. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
19.00    Msza św. w intencji młodzieży gimnazjalnej I i II klas na zakończenie roku szkolnego i roku formacyjnego przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Czwartek (27 czerwca) – Dzień powszedni
6.30    Za + Urszulę Loch (28).
7.00    1. Za + Paulinę Cedzich w rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. W intencji Dla Gabi Korthi.
13.00    ŚLUB RZYMSKI: Kamila Idzikowska – Dawid Schatton.
16.30    MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA:
1. W intencji nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.
2. W 7. Rocznicę Urodzin w intencji Piotrusia Grzeszczuka z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Bożą, zdrowie i Boże błogosławieństwo w całej rodzinie.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Klausa Ranocha, jego + żonę Dorotę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ Urszulę i Eryka Sojka o radość życia wiecznego – od koleżanek.
3. Za + ojca Michała Sękowskiego w 23. Rocznicę Śmierci, + mamę Katarzynę Sękowską, + szwagra Trewora Sykes oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Piątek (28 czerwca) – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
6.30    Za + Urszulę Loch (29).
7.00    1. Za + męża Jerzego Kołodziejczyka, ++ teściów, ++ rodziców Martę i Franciszka Lika, ++ z rodzin Kołodziejczyk – Lika oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 85. Rocznicy Urodzin Marii Mądry, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata.
16.30    Początek Dekanalnej Młodzieżowej Pieszej Pielgrzymki na Górę św. Anny.
18.00    1. Za + Agnieszkę Piętka, ++ rodzeństwo Rozalię i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża Władysława Janczyk, jego + syna Sylwestra, ++ rodziców Julię i Władysława Rowińskich, + siostrę Celinę Świerczek oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++ dziadków Bronisławę i Stefana Ryży w rocznicę śmierci, mamę Jadwigę

Sobota (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
6.30    Za ++ rodziców Rozalię i Eugeniusza Jaworskich, Waleskę i Romana Polańskich, ich + syna Stefana, jego + żonę Annę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    1. Za + męża Piotra, ++ rodziców obu stron, ++ synowe Małgorzatę i Lidię, + wnuczkę Anetę, jej + męża Zygmunta, ++ 2 siostry, ++ 6 braci i ++ z rodzin Ułanowicz i Ropelewskich.
2. Za + męża i ojca Pawła z okazji urodzin, ++ rodziców obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marii z okazji 75. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

9.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 50. Rocznicy Urodzin Lillii z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niej i całej rodziny.
10.00    Za ++ rodziców Piotra i Agnieszkę Krawczuk, ++ dziadków Krawczuk – Domerecki, dusze czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Ilona Biechowiak – Radosław Michala.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża i ojca Pawła Wawrzynek, ++ rodziców Pawła i Wiktorię Wawrzynek, Teofila i Marię Stach oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Mieczysława i Stanisławę Kiwka, ich ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa Kiwka – Iwaniów oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Salomeę i Tomasza Jacheć, ich + syna Władysława, + zięcia Franciszka, + Jadwigę, ++ 2 wnuków, ++ z pokrewieństwa, dusze czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
4. Za + Urszulę Loch (30).
5. Za + męża Andrzeja Krawiec, ++ z rodzin Krawiec – Wojtynek, + szwagra Stanisława oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
6. Za + męża i ojca Czesława Kawałko w 10. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron, + brata Romana, + bratową Danutę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7. Za ++ z rodzin Gulan, Majkut, Mrozek, Czyszczon i Artwich.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XIII ZWYKŁA (30 czerwca)
6.45 Niem.    Für Verstorbene Maria Offermann und Verstorbene aus Familie.
7.45    Za żyjących i zmarłych Dobrodziejów Parafii.
9.00
Młodzież.    1. Za + Urszulę Urbańczyk, ++ Bertę i Jana Steindor, ich ++ dzieci, ++ teściów, ++ z pokrewieństwa Steindor-Urbańczyk oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 25. Rocznicy Ślubu Justyny i Andrzeja z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, a także o zdrowie i szczególne łaski Boże z okazji 50. Rocznicy Urodzin Justyny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Joanny Glik z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za + mamę Elżbietę Piontek, + córkę Różę Mika, ++ z pokrewieństwa Piontek – Szłapa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z okazji 6. Rocznicy Urodzin córki Karoliny o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej w 6. Rocznicę Ślubu Joanny i Adama z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Nich i całej rodziny.
11.30
Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane dobro, z prośbą o pełnię zdrowia i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Krzysztofa Kozimora z okazji urodzin.
2. Za ++ rodziców Pawła i Joannę Radziej, + syna Sławomira, ++ z rodziny: Gintera, Walentego, Edwarda, Jerzego i Iwonę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Małgorzatę i Izydora Maczuga, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za + Józefa Kozołup w 1. Rocznicę Śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316234
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5263
4052
36784
12248766
84892
154542
12316234

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:32:36