Intencje Mszy Św. w dniach od 1 do 7 lipca 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 1 do 7 lipca 2013 roku

Poniedziałek (1 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Intencja wolna.
7.00    1. Za ++ rodziców Marię i Karola Panic, ++ 2 synów i bratowe oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Jerzego Gruszka w 1. Rocznicę Śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + żonę, matkę i babcię Anielę Biega, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża Adama Kazan, ++ rodziców obu stron, ++ rodzeństwo, ++ zięciów Andrzeja i Piotra, + Brygidę Puchowską + Marię Jabłońską, jej ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Wtorek (2 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Intencja wolna
7.00    1. Za + Zelmę Ploch, jej ++ rodziców i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Zbigniewa Janiec o radość życia wiecznego – od współpracowników z Urzędu Miejskiego.
18.00    1. Za + męża i ojca Bernarda, ++ dziadków Katarzynę i Ignacego, + siostrę Anielę, + szwagra Rudolfa i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ rodziców Edwarda i Genowefę Polak, + siostrę Bożenę, ++ dziadków obu stron, ++ Bronisława i Genowefę Lechowicz, + Gotfryda Staroszczyk oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

Środa (3 lipca) – Święto św. Tomasza, Apostoła
6.30    Intencja wolna.
7.00    1. Za ++ Martę i Franciszka Głowania i + córkę Adelajdę.
2. Za ++ rodziców obu stron: Mariannę i Józefa Domagała, Helenę i Stefana Burdyl oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
18.00    1. Za + ojca Tadeusza Łacic w 33. Rocznicę Śmierci, jego + mamę Marię oraz + ojca Stanisława.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 18. Rocznicy Urodzin wnuczki Nicol z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze oraz o Dary Ducha Świętego przez wstawiennictwo św. Ojca Pio, a także o Dary Ducha Świętego dla Pauliny, Nadin i Mateusza.

Czwartek (4 lipca) – Dzień powszedni. Pierwszy Czwartek Miesiąca
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + ojca Józefa Cholewa z okazji 100. rocznicy urodzin, wszystkich ++ z pokrewieństwa Cholewa-Skrzydło oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w intencji rodziny Skrzydło.
2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 50. Rocznicy Urodzin w intencji Bogusława.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w maju br.: Łucję Końka, Elżbietę Szary, Adolfa Kozioł, Waldemara Bąk, Eleonorę Kondracką oraz ++ w czerwcu br.: Józefa Guz, Mariana Majkowskiego, Janusza Sikorskiego, Małgorzatę Antonowicz, Michała Domereckiego, Małgorzatę Piechaczek, Jana Barteczko, Stanisławę Sidorską.
2. Za + mamę Joannę w 9. Rocznicę Śmierci.

Piątek (5 lipca) – Dzień powszedni. Pierwszy Piątek Miesiąca
6.30     W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 10. Rocznicy Ślubu Rafała i Barbary Widlińskich z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
2. W intencji Mikołaja Żminkowskiego w 72. Rocznicę Urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz za ++ rodziców obu stron Woźniak i Żminkowskich.
18.00    1. Za + męża Eugeniusza, + zięcia Jacka, ++ rodziców obu stron, ++ rodzeństwo oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Walentego z okazji 70. Rocznicy Urodzin Pawła, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Sobota (6 lipca) – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwsza Sobota Miesiąca
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. Za ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Paulinę Jokiel, + męża Teodora, ++ synów Józefa i Jana, + Marię, ++ rodziców Pawła i Franciszkę Wąsik, ++ braci i siostry, ++ z pokrewieństwa Jokiel-Wąsik-Grzelka oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Urszuli i Ludwika z okazji 40. Rocznicy Ślubu.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Dariusza i Jana Giemza, ++ Katarzynę i Jana Laskowskich, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża, ojca i dziadka Janusza Sikorskiego w 30. Dzień po Śmierci.
3. Za + mamę Marię z okazji urodzin, + ojca Zygmunta w 25. Rocznicę Śmierci, + babcię Janinę Zacharczuk, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinach Wyszyńskich i Zacharczuków.
4. Za + żonę Annę Schnura, ++ rodziców Łucję i Wilhelma Prus, Agnieszkę i Jana Schnura, + brata Antoniego, ++ siostry Magdalenę i Adelajdę, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XIV ZWYKŁA (7 lipca)
6.45 Niem.    1. Za ++ rodziców Barbarę i Stefana Kucharczyk, ++ braci Henryka i Antoniego, + bratową Annę, ++ z rodzin Kucharczyk i Skopp.
2. Za + Annalies Schiwietz w rocznicę urodzin - o radość życia wiecznego, ++ rodziców Annę i Antona Schiwietz, + siostrę Gertrudę, ++ 2 szwagrów.
7.45    1. Za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ w lipcu 2012 r.): Jerzego Gruszka, Emila Neuman, Eugeniusza Turek, Teresę Wieczorek, Małgorzatę Wieczorek, Michała Cichoń.
2. Za + męża Hermana Langer, ++ rodziców obu stron Langer-Gordzielik, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
9.00
Młodzież.    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anny Golec z okazji 87. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Franciszka i Anastazję Urbańczyk, +  brata Jerzego, ++ męża i ojca Rafała Ochmann.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 75. Rocznicy Urodzin Marii i z okazji 50. Rocznicy Urodzin Ireny - z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za + męża Józefa Kokot, ++ rodziców Teofila i Marię, Józefa i Anastazję Kałuża, + brata Jerzego, ++ szwagrów Jana, Jerzego i Wilhelma oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Feliksa i Marię Gawlik, + siostrę Ritę, + braci Walentego i Teodora, ++ 2 szwagrów, + Urszulę Popanda, ++ dziadków obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji rocznego dziecka Zofii Boreckiej, jej rodziców i rodziców chrzestnych; W podziękowaniu za otrzymane łaski w kolejną rocznicę urodzin dla Ani z prośbą o prowadzenie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata dla całej rodziny]
11.30
Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 1. Rocznicy Ślubu Iwony i Szymona z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Erny Majewskiej z okazji 80. Rocznicy Urodzin.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji rocznego dziecka Katarzyny Odrobińskiej, jej rodziców i rodziców chrzestnych]
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + męża i ojca Antoniego Jacheć, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ Annę i Jana Hamryszak, + córkę Józefę, + zięcia Władysława, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 10. Rocznicy Ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Sary Bieleszy z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niej i całej rodziny.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316290
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5319
4052
36840
12248766
84948
154542
12316290

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:46:49