Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 lipca 2013 roku

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 lipca 2013 roku

Poniedziałek (8 lipca) – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 

6.30    Za ++ z rodzin Szymański, Kordt i Kochanek.
7.00    1. Za + syna Dariusza Król w 5. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Jana i Łucję, ++ 3 braci, ++ teściów, + Roberta, ++ z pokrewieństwa Król-Ploch oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
         2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Patryk Klyszcz – Justyna Flak.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00   Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 35. Rocznicy Ślubu w pewnej intencji.
 

Wtorek (9 lipca) – Dzień powszedni
 

6.30    Za żyjących i ++ Dobrodziejów Parafii.
7.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Alberta Palus, + Józefa Czaja, ++ Franciszkę i Teodora Kania, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          2. Za wszystkich ++ z rodziny Józef Wolny i ++ z pokrewieństwa.
18.00    Za + syna Jana Morawiec, ++ rodziców, ++ 3 braci i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

Środa (11 lipca) – Dzień powszedni
 

6.30    Za + Elżbietę Wojtala, jej ++ rodziców, + brata, + siostrę i + córkę.
7.00    1. Za + Edeltraudę Lipok w rocznicę śmierci, ++ rodziców, ++ rodzeństwo, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa Lipok oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          2. O Światłość Ducha Świętego dla Kapituły Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
18.00    Za + Michała Domereckiego o radość życia wiecznego – od sąsiadów mieszkających przy ulicach Brzezińskiej, Celnej i Granicznej
 

Czwartek (11 lipca) – Święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy
 

6.30    Za + Mariannę Kurzepa w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    1. Za + syna Joachima Muszkiet, ++ rodziców Annę i Izydora Muszkiet, Józefę i Marcela Graniowski, + siostrę Gertrudę oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
           2. Za + Annę-Marię Cebulla, ++ rodziców i rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00   Za + męża i ojca Huberta Pietruszka, ++ rodziców obu stron, ++ szwagrów i szwagierki, ++ z pokrewieństwa Pietruszka-Barysz oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
 

Piątek (12 lipca) – Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
 

6.30    Za + męża Jana Barteczko, jego ++ rodziców i teściów, + Agnieszkę Chlebosz, jej + matkę Otylię oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
7.00    1. Za + Stefanię Oblicką.
          2. Za + Zbigniewa Janiec o radość życia wiecznego – od współpracowników z Urzędu Miejskiego.
18.00    1. Za ++ 3 braci, ++ rodziców Jana i Łucję, ++ dziadków Ploch i Sottor oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
            2. Za + męża Edwarda Hayn, jego ++ rodziców Edwarda i Martę, ++ rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
       3. Za ++ rodziców Zofię i Stanisława Toboła, + męża Józefa, + syna Zbigniewa, + szwagierkę Wandę, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
 

Sobota (13 lipca) – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 

6.30    Ku czci niewinnego pojmania naszego Pana Jezusa Chrystusa w intencji brata Bartka.
7.00    Za + żonę Adelę Suchenia, ++ rodziców obu stron, ++ braci Mieczysława i Władysława, + Leszka Siennickiego, + Janinę Idzikowską, + Kazimierza oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
11.00   ŚLUB KONKORDATOWY: Dawid Macha – Justyna Popiela.
13.00   ŚLUB KONKORDATOWY: Mariusz Rewerski – Dominika Jankowska.
18.00   MSZA ŚW. ZBIOROWA:
          1. Za ++ rodziców Andrzeja i Różę Nowak, ++ braci Joachima i Krystiana, + Karola Materlę, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
        2. Za ++ rodziców Dorotę i Franciszka Wieczorek, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          3. Za + ojca i dziadka Joachima Stach w kolejną rocznicę urodzin, + mamę Marię Piontek, ++ dziadków Zylka, Stach, Piontek, ++ Franciszkę i Stefana Lukossek, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          4. Za ++ rodziców Jadwigę i Wiktora Przybyła, ++ braci Huberta i Karola, ++ z pokrewieństwa Przybyła-Swoboda – o radość życia wiecznego.
            5. Za + syna Waldemara, ++ całe pokrewieństwo oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
            6. Za ++ rodziców Annę i Józefa Złotoś, + ciotkę Katarzynę, ++ teściów, + 2 szwagierki i 2 szwagrów oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          7. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą z okazji 50. Rocznicy Urodzin Andrzeja oraz o Dary Ducha Świętego w intencji wnuków i zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
          8. Za + Agnieszkę Weltrowską w 3. Rocznicę Śmierci, jej + córkę Gabrielę, + synową Annę, ++ wnuki Barbarę i Tomasza, ++ rodziców obu stron, + brata Tomasza, ++ szwagrów Helmuta i Franciszka, + szwagierkę Czesławę.
              9. Za + ojca Alojzego Tomaszowskiego, + Klarę Nowara, jej ++  2 mężów, ++ z rodzin Tomaszowski, Sówka i Nowara.
          10. Za + mamę Leokadię Małycha, + ojca Mariana, + brata Romana, ++ teściów, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 

NIEDZIELA XV ZWYKŁA (14 lipca)
 

6.45 Niem.    Za + męża Ernesta Ploch, ++ z rodzin Piela i Matuszek.
7.45    Za + mamę Małgorzatę Plachetka, + ojca Jerzego, ++ dziadków Antoninę i Hieronima Jelito, ++ wujków, ++ teściów Annę i Pawła Bryś oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
9.00
Młodzież.    1. W intencji Krystyny z okazji 60. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
                2. Za ++ Gertrudę i Wiktora Wrzeciono, ++ rodziców obu stron i za ++ z rodziny.
10.15
Rodzinna    1. Msza św. Dziękczynna w 9. Rocznice Ślubu Żanety i Marka oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
              2. W intencji Lidii i Sylwestra z okazji 15. Rocznicy Ślubu w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
11.30
Suma    1. Za + męża, ojca i dziadka Henryka Studzińskiego, ++ rodziców obu stron, ++ Janinę i Jana Czuż oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
            2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marcela Schulz.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
           1. Za + męża Alojzego Pechytiak, ++ rodziców obu stron dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
          2. Za + Rozalię Dworaczek w 1. Rocznice Śmierci, jej + męża Józefa, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.

7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12324522
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3720
4326
13551
12279450
93180
154542
12324522

Twoje IP: 18.210.28.227
Czas: 2019-11-20 22:32:40