Intencje Mszy św. w dniach od 15 do 22 lipca 2013 roku

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 15 do 22 lipca 2013 roku

Poniedziałek (15 lipca) – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
6.30   Ku czci niewinnego sądu, który Pan Jezus pozwolił odbyć nad sobą - w intencji brata Bartka.
7.00   1. Za + córkę Krystynę Szafraniec w rocznicę urodzin o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
         2. Za ++ Irenę Sieliło, Marię i Bronisława Gruzd oraz za + Jerzego Tomaszewskiego.
17.30   Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00 1. Za ++ rodziców Jadwigę i Kazimierza Wierzbińskich, + męża Bolesława Dobrowolskiego, jego ++ rodziców, za wszystkich ++ krewnych.
         2. Za + Jana Końka w 2. Rocznicę Śmierci.
 

Wtorek (16 lipca) – Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel
6.30    Ku czci niewinnego bluźnierstwa, które Jezus musiał wycierpieć w czasie całego swojego życia, a zwłaszcza w czasie ostatniej bolesnej męki na drzewie krzyża - w intencji brata Bartka.
7.00    1. Za ++ rodziców Elżbietę i Sylwestra, córkę Elwirę, ++ teściów Marię i Kazimierza, za ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
          2. Za + Zelmę Ploch o radość życia wiecznego.
18.00    1.  Za ++ rodziców Gertrudę i Maksymiliana Stefanides, matkę Hildegardę Gawlik, za ++ dziadków z obu stron oraz za ++ z pokrewieństwa.
            2. Za + Małgorzatę Piechaczek w 30. Dzień po śmierci.
 

Środa (17 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Na cześć świętych ran i boleści naszego Pana Jezusa Chrystusa, jak też męki Jego i śmierci na drzewie krzyża - w intencji brata Bartka.
7.00    Intencja wolna.
18.00    1. Za + Gerarda Stróżyk, ++ teściów Genowefę i Alfonsa Owczarczak, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            2. Za ++ rodziców Franciszka i Franciszkę , + brata Józefa, + bratową Marię, + bratanicę Marię, za + siostrę Zofię + szwagra Stanisława, ++ teściów Zofię i Józefa, za ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
              3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla Marka i całej rodziny.
 

Czwartek (18 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Ku czci pogrzebu naszego Pana Jezusa Chrystusa – w intencji brata Bartka.
7.00    Intencja wolna.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 75. Rocznicy Urodzin Heinza z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
            2. Za + męża i ojca Ericha Kasperczyk oraz za ++ rodziców obu stron.
 

Piątek (19 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Ku czci chwalebnego Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia naszego Pana Jezusa Chrystusa - w intencji brata Bartka.
7.00    1. Za + męża Joachima Jałowy w rocznicę urodzin.
         2. Za + męża, ojca i dziadka Franciszka Płonka w 27. Rocznicę Śmierci o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
18.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Józefa Wanat, ++ Annę i Marcina Kaniak, + męża Mieczysława Lechowicz, + siostrę Stanisławę, + brata Władysława, ++ dziadków Katarzynę i Jana Wanat, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
             2. Za + Anielę Winiarz, jej ++ rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa.

Sobota (20 lipca) – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, patrona diecezji
6.30    Za ++ męża Wilhelma Pyka, zięcia Emanuela, za ++ rodziców Nowak i Pyka oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Anielę Kaczmarczyk, + męża Pawła, jej ++ rodziców Agnieszkę i Ludwika, ++ dziadków Józefę i Rufina Paterok, ++ Helenę, Michała i Floriana Paterok oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
          2. Za ++ rodziców Marię i Józefa Miecznik, ++ dziadków, + szwagra Józefa Palus, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jacek Donat – Monika Żaczek.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 50. Rocznicy Urodzin Piotra z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + brata Emila Solga, jego ++ rodziców oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + ojca Henryka oraz ++ z rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 50. Rocznicy Urodzin Lilli i Cezarego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Nich i całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. Rocznicy Urodzin Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
5. Za ++ synów Dariusza w 2. Rocznicę Śmierci i Mirosława - o radość życia wiecznego.
6. Za ++ rodziców Wacława i Franciszkę, ++ teściów Józefa i Anastazję, ++ siostry Otylię i Irenę, + brata Alfonsa, ++ bratowe Małgosię i Wandę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (21 lipca)
6.45 Niem.    Za ++ rodziców Wilhelma i Franciszkę Maciejczyk, + brata Johanna Maciejczyk, + bratową Jadwigę, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
7.45    Przez wstawiennictwo św. Anny w intencji Wdów naszej Parafii.
9.00
Młodzież.    1. Za ++ Helmuta i Martę Wójcik , ++ dziadków Wilhelma  i Klarę Wójcik oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
                2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę w intencji Marii i Jana z okazji 10. Rocznicy  Ślubu oraz w intencji Ich synów.
10.15
Rodzinna    1. Za + żonę Anna Iskra o radość życia wiecznego oraz ++ z pokrewieństwa.
             2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 30. Rocznicy Urodzin Marka - z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
                3. Za + Księdza Ernesta w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców i siostrę.
               [Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rocznego dziecka Piotra Nocoń, Jego rodziców i rodziców chrzestnych].
11.30
Suma    1. W intencji  Tomasza i Marzeny o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
         2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rocznego dziecka Tymona Boryckiego i całej rodziny.
        3. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rocznego dziecka Poli Mrózek i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + siostrę Annę Wójcik w 4. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Jana z okazji 80. urodzin oraz za ++ z rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w intencji Moniki i Krzysztofa z okazji 1. Rocznicy Ślubu.
 

7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316248
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5277
4052
36798
12248766
84906
154542
12316248

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:33:38