Intencje Mszy Św. w dniach od 22 do 28 lipca 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 22 do 28 lipca 2013 roku

Poniedziałek (22 lipca) – Wspomnienie św. Marii Magdaleny
6.30    Za + męża Józefa, ++ rodziców Annę i Józefa, + siostrę Krystynę, ++ teściów Elżbietę i Pawła, ich 3 synów i córkę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Kozioł.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i zdrowie z okazji 50. Urodzin Ireny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Pawła Sonsala w 2. Rocznicę Śmierci, + siostrę Marię i + tatę Władysława.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + wnuczkę Joannę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Józefa Szlappa, ++ rodziców Martę i Ernesta, ++ siostry Gerdę i Urszulę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (23 lipca) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
6.30    Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie z okazji urodzin Christine Piekarek oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i zdrowie z okazji 65. Urodzin Ignacego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Pawła Gawlik, jego żonę Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1.  Za + męża i ojca Piotra Domereckiego w 15. Rocznicę Śmierci, + ojca Michała, ++ Katarzynę i Józefa Kozołup, + brata Mariana, + Bronisławę Dzięcina oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Otylię (w 20. Rocznicę Śmierci) i Wilhelma Matauszek, ++ z pokrewieństwa z rodzin Wrzeciono i Ludwig oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Michalski.

Środa (24 lipca) – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy
6.30    Intencja wolna.
7.00    1. Za ++ Henryka i Annę Kazek, Jana i Gertrudę Kraka, + brata Ericha, ++ 3 siostry, ++ 2 szwagrów, + bratową Annę, dusze w czyśćcu cierpiące, ++ z pokrewieństwa Kazek-Kraka.
2. Za + Alfonsa Henkel, + żonę Albinę, ++ 2 synów Jerzego i Joachima, + Elżbietę Blania oraz za wszystkich żyjących z rodziny o błogosławieństwo Boże.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 10. Rocznicy Urodzin Paulinki i 6. Rocznicy Urodzin Pawełka Reszczyńskich o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla Nich i dla całej rodziny.
2. Za ++ teściów Jerzego i Elfrydę Wróbel, ++ rodziców Teofila i Gertrudę Urbańczyk, + żonę Urszulę Urbańczyk, ++ szwagrów Jerzego Wróbel i Jerzego Najuch, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek (25 lipca) – Święto św. Jakuba, Apostoła
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za + męża Alfreda, + córkę, ++ rodziców obu stron.
7.00    Za + Annę Ordon, jej + męża Gintera, ++ rodziców Józefa i Florentynę Paterok, ++ rodzeństwo Jadwigę, Franciszka i Marię Paterok oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.00    Msza św. w intencji pracowników Policji i ich rodzin z okazji Święta Policji.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ rodziców Paulinę i Maksymiliana Konieczny, + braci Stefana i Michała, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O radość życia wiecznego dla + męża Gintera Radziej, ++ rodziców Pawła i Marię Świerzy, + siostrę Edytę Baron, ++ z pokrewieństwa Świerzy-Bombelka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Piątek (26 lipca) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, głównej patronki diecezji
6.30    Za + ojca Wilhelma Cieślik i + matkę Franciszkę Maciejczyk, ++ braci Johanna i Emila Maciejczyk.
7.00    1. Przez wstawiennictwo św. Anny w intencji Gromady Mokre Łany oraz za ++ i poległych z tej Gromady.
2. Za + Marię Komendera w 5. Rocznicę Śmierci - o radość życia wiecznego.
3. Za + Annę Hamryszak w dniu imienin w kolejną rocznicę śmierci, jej + męża Kazimierza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Annę Mikosz, jej ++ rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ Teresę i Franciszka Mania, ++ 3 szwagrów i córkę Hildegardę.
3. Za + męża i ojca Maksymiliana Nierle w 7. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (27 lipca) – Wspomnienie św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny
6.30    Intencja wolna.
7.00    Za + Ignacego Piekarczyk, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Paweł Białas – Justyna Podolak.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. Rocznicy Urodzin Andrzeja z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Dziękczynna z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalsze z okazji 40. Rocznicy Urodzin w intencji Adriana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Franciszka Kaczmarczyk, jego rodziców Stanisława i Franciszkę, teściów Wiktora i Annę Bugdoll, siostrę Jadwigę i jej męża Oskara, brata Pawła i jego żonę Anielę, szwagierkę Adelę, dziadków Anastazję i Jakuba Krzyżok, Teresę i Tomasza Kaczmarczyk, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + męża i ojca Czesława Kozub w 12. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron Kozub i Skrzyszewski, ++ rodzeństwo dusze w czyśćcu cierpiące – o radość życia wiecznego oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ siostry Annę i Apolonię, + Józefa Gruszka, ++ z rodziny Mańczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA (28 lipca)
6.45 Niem.    Za + brata Georga Koroll, ++ rodziców Annę i Wilhelma, ++ z pokrewieństwa Koroll-Wilczek.
7.45    1. Za + męża Ewalda Bem, + syna Andrzeja, ++ rodziców Stefana i Barbarę Kucharczyk, ++ teściów Adolfa i Gertrudę Bem, ++ z pokrewieństwa Bem-Kucharczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W 1. Rocznicę Urodzin Bena Henkel oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie.
9.00
Młodzież.    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Anny z okazji rocznicy urodzin oraz za + męża Józefa.
2. Za + mamę Urszulę Sojka z okazji urodzin, + ojca Eryka – o radość życia wiecznego, ++ z rodzin Sojka i Muszala oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ rodziców Teresę i Andrzeja Chrobak, ich + syna Józefa, ++ Anielę i Ludwika Pszon, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji Małgorzaty i Mariusza w 15. Rocznicę Ślubu w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w całej rodzinie.
11.30
Suma    1. Za + ojca Gerarda Szwach, + synową Urszulę, + teścia Gintera Piecha, ++ z rodzin Szwach, Piecha, Sprancel, Kotyś, + sąsiadkę Ludwinę Nocoń.
2. W kolejną rocznicę śmierci za + męża Franciszka Jaskola, ++ rodziców obu stron, + siostrę Gertrudę, wszystkich ++ z pokrewieństwa Jaskola, Siwiec i Piontek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rocznych dzieci Mai Więcek i Tomasza Drzymała, Ich rodziców i rodziców chrzestnych].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i z poświęceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
2. Za + męża Adama Niezgoda w rocznicę urodzin, ++ rodziców Gertrudę i Piotra Glik, + teścia Władysława Niezgoda, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji 70. Rocznicy Urodzin Elżbiety oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Agnieszkę i Alfonsa Bioły, + córkę Brygidę, + synową Urszulę , + szwagra Wilhelma i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12316253
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5282
4052
36803
12248766
84911
154542
12316253

Twoje IP: 34.237.51.35
Czas: 2019-11-18 22:34:03