Intencje Mszy Św. w dniach od 29 lipca do 04 sierpnia 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św. w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia 2013 roku

Poniedziałek (29 lipca) – Wspomnienie św. Marty
6.30    Za + męża i ojca Stanisława, ++ rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, + Antoniego, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1.  Za ++ rodziców Franciszka i Teresę Kapica, ++ teściów Andrzeja i Martę, ++ braci Jana i Gerharda, + siostrę Hildegardę, ++ szwagrów Konrada i Edwarda, + chrześniaka Jacka i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ Konrada i Klarę Szydło, ++ rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji urodzin Kornela oraz za ++ wujków Józefa i Piotra i ++ z całej rodziny.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Danutę i Stanisława Raniowskich, ++ teściów Mariannę i Andrzeja Bochniak, ++ z pokrewieństwa obu stron Janiak i Raniowski oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + syna Zygfryda Przybyła, + męża Waltera, ++ rodziców Marię i Ludwika Kliber, ++ dziadków oraz ++ z pokrewieństwa Kliber-Bronder-Przybyła.

Wtorek (30 lipca) – Dzień powszedni
6.30    Przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju o pokój na świecie, pokój w rodzinach, o nawrócenie grzeszników i pogłębienie wiary w Roku Wiary.
7.00    Do Boskiej Opatrzności, przez wstawiennictwo św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Lizon.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Andrzej Jankowski - Magdalena Stanuch.
18.00    1.  Za + Jana Jurewicz w 22. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Annę i Stanisława, + brata Antoniego, ++ teściów Antoniego i Zofię Kumorek, ich ++ córki Karolinę i Stefanię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Skop, + brata Teodora, ++ siostry Klarę i Gertrudę, ++ z rodzin Skop i Urbańczyk, ++ rodziców Mariana i Mariannę Chłondzyńskich, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa (31 lipca) – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 80. Rocznicy Urodzin.
7.00    1. Za + Dawida Szymczak w 2. Rocznicę Śmierci oraz jego + przyjaciela Patryka Bartosik.
2. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy do Miłosiernego Jezusa z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie, prosząc o dalsze dla córki Marii z okazji urodzin.
18.00    1. Za + Jerzego Wróbel w 31. Rocznicę Śmierci, + żonę Elfrydę, + syna Jerzego, + córkę Urszulę Urbanczyk oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Hildegardę i Gintera Dworaczek, + Justynę Dworaczek, ++ rodziców obu stron Dworaczek i Wolny, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek (1 sierpnia) – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. I Czwartek Miesiąca
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + mamę i siostrę Anielę Bąk w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Rut Wierzba z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w lipcu br.: Eugeniusza Czingon, Jana Gdańskiego, Tadeusza Żurawickiego, Marcina Cichonia, Lucynę Zahajkiewicz, Katarzynę Gąsior.
2. Za ++ rodziców Agnieszkę i Alfonsa Rzeźniczek, Klarę i Wiktora Kocem, + Krystynę Szendzielorz, jej + syna Michała, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (2 sierpnia) – Dzień powszedni. I Piątek Miesiąca
6.30    W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++ z rodzin Banasz, Juranek, Mikolaszek i Grobosz, ++ Magdalenę i Marię Banasz – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca i męża Alfonsa Riczel, z rodzin Riczel i Mańczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ rodziców Gertrudę i Jana Polok, Anastazję i Juliusza Kapica, + Annę Namysło, + brata Ryszarda, + żonę Łucję Polok, ++ dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W stulecie urodzin + Georga Bawohl i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (3 sierpnia) – Dzień powszedni. I Sobota Miesiąca
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej Parafii pochodzących i tutaj pracujących.
7.00    1. W intencji Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ rodziców Salomeę i Grzegorza, + brata Bronisława Okolińskiego w 38. Rocznicę Śmierci, ++ teściów Walerię i Ignacego Porębny, ++ ciocie Antoninę i Anielę, jej + męża, ++ z rodzin Okolińskich, Porębny, Dudek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00    ŚLUB RZYMSKI: Łukasz Brożyna – Weronika Gros.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Roman Łanowy – Karolina Biernaczyk.
15.00    ŚLUB RZYMSKI: Patric Liske – Weronika Jagusz.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + Jana Rewerskiego w kolejną rocznicę śmierci, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodzeństwo Józefa i Bertę Donat, ++ małżonków Annę i Wiktora Donat, ++ rodziców Henryka i Annę Donat, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Bolesława Wachtl, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ Krystynę i Ignacego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Krzysztofa Wiśniowskiego z okazji 40. Rocznicy Urodzin.
5. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji rocznego dziecka Emilii Krawczyk, jej rodziców i rodziców chrzestnych.
6. Za ++ z pokrewieństwa Rojek, + Gertrudę Bagsik, + Józefa Rojek z okazji 89. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Wawrzyńca o zbawienie duszy + męża Laurentiusa Kowalczyka, ++ z rodzin Kowalczyk, Budnik, Zając, Pająk oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (4 sierpnia)
6.45 Niem.    Für Verstorbenen Ehemann Josef Kaluza, Verstorbene Tochter Doris und Alle Gefallenen und Verstorbenen aus der Familie und um Gottes Segen und Gesundheit für die Familie.
7.45    Za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ w sierpniu 2012 r.): Ryszarda Czerwińskiego, Mirosława Jakóbika, Irenę Pawełczyk-Cena, Joannę Trzonkowską, Krystynę Wowk, Wiesława Śpiechowicza, Zofię Vrabetz, Mariana Jackowiaka.
9.00
Młodzież.    Za + ojca Hermana Witt w rocznicę urodzin, jego + żonę Gertrudę, + szwagra Benedykta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za + Elżbietę Kasztan, + męża Pawła, ++ córki Elżbietę i Emilię, ++ synów Henryka i Józefa, ++ zięciów Helmuta Guz i Huberta Pietrzyńskiego, ++ z pokrewieństwa Kasztan i Guz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Piotra Skrzypczyk, ++ rodziców Skrzypczyk-Palejczyk, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30
Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Sabiny i Piotra z okazji 15. Rocznicy Ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci Marka, Karoliny i Magdy.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji rocznego dziecka Franciszka Hucoł, jego rodziców, rodziców chrzestnych i dala całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności w intencji córeczek Poli i Ewy Chojna-Abarchan o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Nich i całej rodziny.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Jana Kurzepa w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 30. Rocznicy Ślubu Renaty i Zygmunta z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i  błogosławieństwo Boże dla Nich i całej rodziny.
3. Za + Ryszarda Olszewskiego, ++ z rodzin Przywara i Olszewski oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782556
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5276
4378
9654
12743484
76230
167057
12782556

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:24:26