Intencje Mszy Św. w dniach od 05 do 11 sierpnia 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 5 do 11 sierpnia 2013 roku

Poniedziałek (5 sierpnia) – Wspomnienie dowolne Matki Boskiej Śnieżnej
6.30    Do Matki Bożej Królowej Pokoju o pokój na świecie, pokój w rodzinach, o nawrócenie grzeszników i pogłębienie wiary w Roku Wiary.
7.00    1.  Przez ręce Matki Boskiej Śnieżnej do Opatrzności Bożej o siły, zdrowie dla naszego Księdza Proboszcza Wolfganga Jośko.
2. Przez ręce Matki Boskiej Śnieżnej do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę w intencji syna i córki z ich rodzinami.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Gertrudę Śmietana o radość życia wiecznego.
2. Za + syna Jerzego Ptaszek i + ojca Jana oraz ++ z pokrewieństwa.

Wtorek (6 sierpnia) – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
6.30    Za + Katarzynę Gąsior – od rodziny Rigęzów.
7.00    1. Za + Ryszarda Howoń, ++ 2 żony, ++ 3 synów, ++ 2 córki, + synową Emilię, ++ Antoniego i Jadwigę Przybyła i + Joachima Hajduk.
2. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Anny z podziękowaniem za szczęśliwie przeprowadzoną operację oraz o dalsze zdrowie i opiekę dla Stefanii i Antoniego.
18.00    1.  Za + żonę Monikę, ++ rodziców obu stron, + męża Mieczysława, + teściową, ++ dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Agnieszkę i Jerzego, ++ teściów Martę i Konrada, + męża Michała, + brata Jana, wszystkich ++ z rodzin Stelmach, Mróz, Janocha, Biskup, Lipok oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa (7 sierpnia) – Wspomnienie dowolne bł. Edmunda Bojanowskiego
6.30    Za + Ernesta Szefera i ++ rodziców.
7.00    Dziękczynna za szczęśliwy przebieg operacji syna Ignacego, z prośbą o pełny powrót do zdrowia.
18.00    1. Za + Jana Gawlik, jego 2 ++ żony, ++ rodziców Waleskę i Albina Blaszczyk, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego dla wnuków: Mateusza - z okazji 5. Rocznicy Urodzin i Szymka - z okazji zbliżających się 1. Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Małgorzaty z okazji urodzin oraz za + Katarzynę z okazji zbliżających się urodzin.

Czwartek (8 sierpnia) – Wspomnienie św. Dominika
6.30    Za + Annę Seemiller w rocznicę śmierci.
7.00    1. Za + męża i ojca Alfonsa Muc, ++ z rodzin Muc-Sołga oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Antoniego Szydłaka, jego ++ rodziców i teściów, ++ rodzeństwo, ++ 2 siostrzenice, ++ 2 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców tej intencji.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + córkę Beatę, + Marka, ++ z rodzin Romanowicz i Wojtasiewicz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża, ojca i dziadka Engelberta Pilawa, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (9 sierpnia) – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA, DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI EUROPY
6.30    Za rodzinę Erlacher.
7.00    1. Za + męża i ojca Jerzego Gawlik, ++ synów Edmunda, Alojzego i Józefa, ++ rodziców obu stron Gawlik-Barteczko, ++ Jadwigę Gawlik, Annę Namysło, ++ braci, + Wiktorię Bieniek, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Józefa i Beatę Piątek, ++ z rodzin Piątek i Hayn oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 65. Rocznicy Urodzin w intencji Klary z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niej i całej rodziny.
2. Za ++ rodziców Ritę i Jana Bem, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (10 sierpnia) – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA
6.30    Za + męża Rajmunda Czusik, ++ rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa - o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + męża i ojca Pawła, ++ rodziców Klarę i Alojzego, ++ teściów Marię i Karola, + siostrzeńca Norberta, ++ 2 szwagrów Hubertów, ++ szwagrów Wilhelma i Reinholda, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 18. Rocznicy Urodzin Michała o Światło Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo.
10.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach w intencji Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich z okazji 50-lecia Matury (1963 r.).
12.00    ŚLUB RZYMSKI: Marcin i Karolina Bittner.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża i ojca Gerharda Gawlik, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Bernarda Kandziora, ++ rodziców obu stron, ++ 2 siostry, ++ 2 braci, ++ szwagrów, + teścia Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców obu stron Romanę i Bernarda, + żonę Monikę, ++ Jana i Katarzynę Olszowy, + siostrę Zofię, + Antoniego Kaliciak, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Za + Martę Wolany, jej zaginionego męża Franciszka, ++ córki Elżbietę i Marię, ++ synów Józefa i Jerzego, ++ zięciów i synowe, + Gertrudę Stefan.
5. Za + brata Leopolda Haraf w 3. Rocznicę Śmierci – o radość życia wiecznego.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o zdrowie z okazji 60. Rocznicy Urodzin żony Krystyny.
7. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kacpra Sioda z okazji 1. Rocznicy Urodzin.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XIX ZWYKŁA (11 sierpnia)
ODPUST PARAFIALNY
6.45 Niem.    Za rodziny Wolf, Hojblajn, Rotter, Dechant i Bartelman.
8.00    1. Za ++ Mężów o radość życia wiecznego. (Msza św. ofiarowana od Wdów naszej Parafii).
2. Za + Waltraudę Steinert w rocznicę śmierci, + męża Waltera, ++ rodziców obu stron, + Barbarę Steinert, jej ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + mamę Klarę Tacica w dniu urodzin, + ojca Nikodema, + brata Alfreda, ++ teścia i ojca Alfonsa Raszka, ++ mamę i teściową Jadwigę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Martę i Józefa Cichoń, ++ teściów Agnieszkę i Pawła Kała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.30
    1. Za + syna Joachima Muszkiet, ++ rodziców Annę i Izydora Muszkiet, Józefę i Marcela Graniowski, + siostrę Gertrudę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Magdaleny Piwek, jej rodziców i rodziców chrzestnych.
11.00
Suma Odpustowa    1. W intencji wszystkich Parafian, Dobrodziejów i Darczyńców naszej Parafii.
2. Za + męża Alojzego Kozołup w 11. Rocznicę Śmierci, + syna Józefa Kozołup, ++ teściów Antoniego i Marię Kozołup, ++ rodziców Stanisława i Annę Jacheć, ++ braci Edwarda, Mieczysława, Jana i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 1. Rocznicy Ślubu w intencji Joanny i Adama Krok z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Małżonków i rodzin obu stron.
15.00    Nieszpory Odpustowe w Ogrodzie Parafialnym.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Za ++ rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa oraz + córeczkę Małgosię.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782506
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5226
4378
9604
12743484
76180
167057
12782506

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:20:50