Intencje Mszy Św. w dniach od 12 do 18 sierpnia 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 12 do 18 sierpnia 2013 roku

Poniedziałek (12 sierpnia) – Dzień powszedni
6.30    Za ++ Parafian.
7.00    1.  Za ++ rodziców Agnieszkę i Jana Wilk, + brata Pawła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Pawła Hurek, ++ rodziców obu stron, + brata Rajmunda Joszko, ++ z pokrewieństwa Joszko-Hurek, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ z rodzin Sokolickich i Fabiańskich – o radość życia wiecznego
2. Za ++ Stefanię i Mieczysława  Tabęckich, ich ++ synów Jeremiego, Krzysztofa i Rafała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (13 sierpnia) – Dzień powszedni
6.30    Za + Kazimierza Krukiewicz w 24. Rocznicę Śmierci, ++ z rodzin Skrzypczyk i Krukiewicz.
7.00    1. Za ++ rodziców Janinę i Wojciecha, + teścia Ottona w rocznicę śmierci, + syna, + synową, ++ dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marcjannę Duda, + męża Waltera i Józefa oraz ++ z całej rodziny i pokrewieństwa.
18.00    1.  O radość życia wiecznego dla + męża Gintera Radziej, ++ rodziców Euzebiusza i Paulinę Radziej, ++_ braci Pawła i Walentego, + bratową Joannę Radziej, ++ 2 szwagrów Edmunda i Jerzego, + siostrzeńca Zygmunta Pakosz, + Iwonę Obruśnik oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Łukasza i Agnieszki z okazji 1. Rocznicy Ślubu.

Środa (14 sierpnia) – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
6.30    Za żyjących i ++ z rodzin Szefer i Lajcht.
7.00    1. Za + Wilhelma Lempik, ++ z rodzin Lempik, Kozioł, Henkel, ++ Andrzeja i Adriannę.
2. Za ++ z rodziny Świętek i ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00    1. Za + męża i ojca Bogusława Majewskiego, ++ rodziców Aleksandrę i Walentego Bartusik, ++ teściów Irenę i Adama Majewskich, + babcię Katarzynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Huberta Pietruszka, ++ rodziców Rozalię i Alojzego Marek, ++ teściów Jadwigę i Stefana, + synową Marię, ++ rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek (15 sierpnia) – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
6.45    Za ++ rodziców Izydora i Ernę, + brata Rajmunda, + teścia Józefa i ++ z pokrewieństwa.
7.45    1. Za + Arnolda Jałowy oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za + męża Herberta Morawiec, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Morawiec.
9.00    1. Za + syna Norberta Gawlik, + męża Gerarda, ++ rodziców Karola i Annę Nowak, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Bożenę Freier i Irenę Nieczyporuk – o radość życia wiecznego w 1. Rocznicę Śmierci.
10.15    1. Za + mamę Ritę Siemieniewską, + ojca Władysława Siemieniewskiego, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 65. Rocznicy Urodzin Marii oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30    1. Za + mamę Stanisławę Seredyniecką w 4. Rocznicę Śmierci, + ojca Jakuba, ++ dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo w intencji Eugeniusza z okazji 70. Rocznicy Urodzin oraz Zofii i Jacka z okazji 10. Rocznicy Ślubu a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Emilian Kiwak – Agnieszka Kukiełka.
18.00    1. Za ++ rodziców Janinę i Józefa, Zofię i Zenobiusza oraz + córeczkę Małgosię.
2. Za + męża i ojca Bernarda Foik w kolejną rocznicę śmierci, + mamę Łucję Nieboj, + teścia Józefa Foik oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Piątek (16 sierpnia) – Wspomnienie dowolne św. Rocha
6.30    Za ++ Wilhelma i Annę Jontza oraz + córkę Urszulę.
7.00    1. Za + Stefanię Oblicką.
2. Za + Zelmę Ploch o radość życia wiecznego.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 77. Rocznicy Urodzin w intencji Ks. Radcy Joachima Dembonczyka z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w życiu i w pracy duszpasterskiej.
2. Za ++ rodziców Korol, ++ teściów Sołga, + męża Józefa, + kuzynkę Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (17 sierpnia) – UROCZYSTOŚC ŚW. JACKA, PREZBITERA
GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ
6.30    Za + Pawła Gruszka (1).
7.00    Za + męża Lucjana Bartoszewicz, ++ rodziców Annę i Władysława Tomaszewskich, ++ teściów Józefę i Wincentego Bartoszewicz.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jolanta Hałek – Damian Pajda.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża Józefa Sikora, ++ braci Mirosława i Eugeniusza, + Stefana Firuta, ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin Krzywoszyja, Grzybalski, Ćwieląg, Koszyk, Biłobram, Sus, + Elżbietę Godan oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Renatę i Ryszarda Pach, + Joachima Matuszek, ++ z rodzin Pach i Matuszek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gotfryda Kosubek, ++ z rodzin Kosubek i Wysockich oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża Ericha Petzka, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Jana Tkocz, ++ rodziców obu stron, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Stanisławę Młynarczyk, + babcię Katarzynę, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + siostrę Jadwigę w 3. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Martę i Hieronima, ++ rodzeństwo, ++ dziadków, + męża Teodora, + zięcia Waldemara, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców tej intencji.
8. Za + Halinę Patoła, ++ rodziców i teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + męża Jerzego, ++ rodziców Marię i Romana, + babcię Katarzynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XX ZWYKŁA (18 sierpnia)
6.45 Niem.    Za męża i ojca Wiktora Gawlik, ++ rodziców Wilhelma i Jadwigę Olbrich, + siostrę Mariannę Piechaczek, ++ ciocie Ludwinę i Katarzynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Za + Pawła Gruszka (2).
9.00 Młodzież.
    1. Za + męża Teodora Golec, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z rodzin Golec i Malcherek, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalszą opiekę Boża i zdrowie dla męża Krzysztofa i córki Moniki z okazji urodzin.
10.15 Rodzinna.    1. Za + męża Zygfryda Przybyła w 5. Rocznicę Śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Michała i Marię Lechowicz, Teresę i Władysława Maziarz, + Anielę Lechowicz, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Franciszka Semeniuk, ++ rodziców Tadeusza i Magdalenę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30
Suma    1. Za + ojca Leona Kołodziej w 80. Rocznicę Urodzin i w rocznicę śmierci, + matkę Hildetraudę, ++ dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Bronisławę i Stanisława Dębiński, Marię i Jana Wróbel i dusze w czyśćcu  cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. Rocznicy Urodzin Mieczysława z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty i Lucjana.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka, wnuka Adasia Licznar.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gabrieli z okazji 50. rocznicy Urodzin.
4. W intencji Jana i Elżbiety Hibner z okazji urodzin.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782515
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5235
4378
9613
12743484
76189
167057
12782515

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:21:17