Intencje Mszy św. w dniach od 26 sierpnia do 1 września 2013 roku

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 26 sierpnia do 1 września 2013 roku

Poniedziałek (26 sierpnia) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

6.30    Za ++ rodziców obu stron Jaskóła i Plucik, + siostrę Marię, ++ z pokrewieństwa Jaskóła i Plucik  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1.  Za ++ rodziców Jana i Amalię Donat, ++ synów Ryszarda i Wilhelma, ++ siostry Marię, Annę i Agnieszkę, ++ 2 szwagrów oraz ++ z rodziny Ignacek i dusze w czyśćcu cierpiące.
           2. Za + Pawła Gruszka (10).
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + żonę, mamę i babcię Józefę Ślimak w 6. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców i dziadków Michała i Krystynę Ślimak, ++ dziadków Stanisławę i Feliksa Kozieł, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
          2. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie z okazji 40. Rocznicy Ślubu Stanisławy i Mieczysława z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze.
[Do Modlitwy Wiernych: O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich].

Wtorek (27 sierpnia) – Wspomnienie św. Moniki

6.30    Za + Pawła Gruszka (11).
7.00    1. Za + ks. prałata Jakuba Winiarza, jego ++ rodziców i rodzeństwo, ++ Władysława, Annę, Antoniego, Stanisława, Stanisławę, Katarzynę, Brygidę Winiarz, + Antoniego Szydłaka, dusze w czyśćcu cierpiące , ++ z rodzin Lechowicz, Winiarz, Szydłak oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców tej intencji.
        2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 60. Rocznicy Urodzin Huberta z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
18.00    1.  Za ++ rodziców Kazimierza i Rozalię Sokołowskich, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron Sokołowskich i Gigiel oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            2. Za ++ rodziców Janocha – Biskup, + męża Jerzego, + syna, 3 ++ braci, + siostrę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
 [Do Modlitwy Wiernych: O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich].

Środa (28 sierpnia) – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

6.30    Za + Pawła Gruszka (12).
7.00    1. Za + Wilhelma Lempik, ++ z rodzin Lempik, Kozioł i Henkel, ++ Andrzeja i Adrianę, Herberta Zwała.
          2. Za ++ w Niemczech Marię i Pawła Jaskulla i ich + syna Józefa.
18.00    1. W intencji ks. Janusza Sobisia o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.
           2. Za ++ Elżbietę i Józefa Paździor, ++ Gertrudę i Jerzego Bartodziej, ++ Gertrudę i Alojzego Ploch, dusze krewnych, przyjaciół i dobroczyńców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
       3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z okazji 13. Rocznicy Ślubu Magdaleny i Andrzeja z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            4. Za + Stanisławę Sroka, jej ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa Sroka-Pawlus.
[Do Modlitwy Wiernych: O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich].

Czwartek (29 sierpnia) – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6.30    O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich.
7.00    1. Za ++ rodziców Annę i Jana Trojan, + siostrę Annę, + szwagra Herberta, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            2. Za + Pawła Gruszka (13).
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Wilhelma Skopp w 103. rocznicę urodzin, + żonę Gertrudę – o radość życia wiecznego.
           2. Za ++ synów Przemysława, Stanisława i Łukasza, + córkę Joannę, + męża Ludwika Pawlik, ++ rodziców Apolonię i Stefana Kwaśniak, ++ braci Henryka i Andrzeja, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
         3. Za ++ rodziców Mariannę i Franciszka Gołąbek, Witolda i Helenę Wojciechowski, + bratanicę Aleksandrę  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (30 sierpnia) – Dzień powszedni

6.30    O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich.
7.00    1. Za + Pawła Gruszka (14).
          2. Za + mamę Agnieszkę Rościszewską i ++ z rodziny Lechowicz.
18.00    1. Za + męża i ojca Bernarda Pyka, + teścia, ++ braci i rodziców Ernę i Czesława, + siostrę Urszulę, + brata Ryszarda, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa Pyka-Gajda-Wąs-Elis oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            2. Za + mamę Gertrudę Glük w 4. Rocznicę Śmierci, + ojca Piotra Glük z okazji rocznicy urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
        3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 90. Rocznicy Urodzin Józefa Wilk z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego i całej rodziny.

Sobota (31 sierpnia) – dzień powszedni

6.30    Za + męża Mirosława, ++ synów Adama i Emila, ++ z rodzin Cioch, Drygała i Żurowski – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Pawła Gruszka (15).
          2. Za + córkę Barbarę, ++ rodziców, ++ 2 braci, ++ teściów, + szwagra i dusze w czyśćcu cierpiące.
14.00    KSIĘŻY LAS: Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony w intencji Gospodarstwa Księży Las.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ rodziców Wandę i Stanisława Kucharz, Annę i Mariana Gładkiewicz, + Józefa Kasprzyk, ++ Stanisława i Zofię Toboła, ++ z pokrewieństwa Kucharz-Gładkiewicz-Kasprzyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Władysława, ++ rodziców, siostrę, brata, dusze w czyśćcu cierpiące  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Bronisławę i Zbigniewa Jabłońskich, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Mireli i Piotra Kapica z okazji 5. Rocznicy Ślubu oraz z okazji 30. Rocznicy Urodzin Mireli.
5. O potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Kazimierza Wojciechowskich.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXII ZWYKŁA (1 września)

6.45 Niem.    Za + ks. Michała Sobejko – od Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
7.45    Za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ we wrześniu 2012 r.): Antoninę Moszek, Marię Rzońca, Klarę Ranocha, Manfreda Mróz, Bernarda Dombek, Józefa Sznura, Dietricha Paschmanna, Halinę Gajdzica, Hildegardę Zientek, Julię Burghardt, Bronisławę Rodzeń.
9.00 Młodzież.
    1. Za żyjących Weteranów z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz za ++ Weteranów – o radość życia wiecznego.
    2. Za + Pawła Kaczmarczyk, + żonę Anielę, jego ++ rodziców Franciszkę i Stanisława oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
   3. Za + męża Norberta Bytomski w rocznicę śmierci, + teścia Waltera, + ojca Alfreda, ++ Jadwigę i Wilhelma Kleman, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za + żonę, matkę, babcię i prababcię Anielę Trembecką z okazji 85. urodzin – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
                 2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 70. Rocznicy Urodzin Marie Nieświec.
                   3. Msza św. poślubna w intencji Anny i Marcina z prośbą o potrzebne łaski.
11.30
Suma    1. Za Parafian.
        2. Za ++ Józefę i Jana Kaliciak, ++ rodziców obu stron, + siostrę Wandę, wszystkich ++ z rodzin Kaliciak i Hołobut oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            3. Za + męża Andrzeja Puchowskiego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
         4. Do Boskiej Opatrzności z okazji 40. Rocznicy Ślubu Marii i Eugeniusza z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Nich i całej rodziny a także z okazji 1. Rocznicy Ślubu dla Anny i Jarosława.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Alojzego Schulz (1).
2. Za + Pawła Gruszka (16).
3. Za + męża i ojca Stanisława Stróżek w 5. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Roberta Ramge, jego ++ rodziców, + Norberta Florek, ++ Elfrydę i Franciszka Krzewica, Marię i Augustyna Dziuroń, Pawła i Reginę Gralka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Gralka i Ramge.
5. Za + Tomasza Gawrysiaka, + babcię Annę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
7.45    /Dom Opieki/
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782522
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5242
4378
9620
12743484
76196
167057
12782522

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:21:45