Intencje Mszy Św. w dniach od 2 do 8 września 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 2 do 8 września 2013 roku

Poniedziałek (2 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (2).
7.00    1.  Za ++ rodziców Waltera i Marię Szotka, ++ synów Waltera i Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Jana Jokiel w rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Pawła Gruszka (17).
16.30    MSZA ŚWIĘTA SZKOLNA: O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + męża Jana Proń w 5. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Helenę i Alfonsa, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jana Budzanowskiego w rocznicę śmierci, ++ Katarzynę, Stanisława, Mieczysława i Barbarę.
3. Za ++ rodziców Emilię i Stefana oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek (3 września) – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła
6.30    Za + Alojzego Schulz (3).
7.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Jana Lipok, + brata Józefa, ++ 2 siostry, + bratową Marię, ++ rodzeństwo i pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Pawła Gruszka (18).
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Michał Pischniok – Teresa Kołodziejczyk.
18.00    1.  Za ++ ojców Rafała i Teodora, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa Ochmann-Bytomski oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Jana Szymosz, ++ rodziców Władysława i Helenę, + Krystynę Paruzel, ++ szwagrów Manfreda i Erycha, ++ Helenę i Piotra Szymosz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża, ojca i dziadka Franciszka Pawlus, + syna Mieczysława, ++ z rodzin Pawlus, Sroka, Trypizor oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa (4 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (4).
7.00    1. Za + męża Edmunda Olejniczak, + syna Andrzeja, ++ Janinę i Jana Bilskich, + brata Henryka Kujawa, ++ rodziców Kujawa i Olejniczak, ++ Renatę i Józefa Ligęza, + Andrzeja Chociejowskiego, + Helenę Hoszman, + szwagra Pawła Woźnica, ++ Janinę i Mariana Lasak, + brata Czesława Kujawa.
2. Za + Pawła Gruszka (19).
3. Za + Siostrę Marię Makarię Hyży.
18.00    1. Za + matkę i żonę Anielę Wajs, ++ rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę i babcię Brygidę Pucułek.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

Czwartek (5 września) – Pierwszy Czwartek Miesiąca
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + Alojzego Schulz (5).
2. Za + ojca Józefa Rościszewskiego, ++ z rodziny Szarnagiel.
3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze z okazji kolejnej rocznicy urodzin Liliany.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w sierpniu br.: Karola Bochenek, Gertrudę Piskoń, Dorotę Glinka, Marie Wirską, Rudolfa Wyrwol, Andrzeja Widelaka, Mariana Wróbla, Joachima Drzymalla, Karola Hornika.
2. Za + Pawła Gruszka (20).
3. Za + Tadeusza Szymańskiego, ++ rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
19.00    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla młodzieży, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego.

Piątek (6 września) – Pierwszy Piątek Miesiąca
6.30    W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + mamę Annę Suchanek w 6. Rocznicę Śmierci, jej ++ rodziców Marię i Jana Suchanek, ++ braci Józefa i Albina, + siostry Elżbietę i Otylię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Marię Lorek, ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Pawła Gruszka (21).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 55. Rocznicy Urodzin Urszuli, 30. Rocznicy Urodzin córki Grażyny, 5. Rocznicy Urodzin wnuka Dastina oraz 1. Rocznicy Urodzin wnuczki Nadin.
2. W intencji + Wiktorii Tańskiej o radość życia wiecznego oraz o Boże błogosławieństwo i radość w rodzinie.
3. Za + Alojzego Schulz (6).

Sobota (7 września) – Pierwsza Sobota Miesiąca
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji ++ czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ rodziców Jana i Marię Kucharczyk, ich ++ rodziców Kucharczyk i Hilszer, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Roland Szczędzina – Sylwia Jokiel.
13.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 25. Rocznicy Ślubu Grażyny i Leszka Jankowskich z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Nich i całej rodziny (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich).
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jarosław Szybiak – Aleksandra Feret.
14.30    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
15.00    /Dom Opieki Społecznej/
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Elżbietę, Romana, Zdzisława, Żanetę Szpak, + Bronisława Konior, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Jadwigę i Heliodora Wierzbickich, + brata Jana, ++ Wiktorię i Pawła Maziec – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ rodziców Jana i Marię Stalickich, + brata Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Ludwika Bugiel, + żonę Annę, + siostrę Teresę Kallka, ++ z rodzin Bugiel i Wieczorek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Zdzisława Zgoda w kolejną rocznicę urodzin, ++ z rodzin Zgoda i Stręk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + mamę Jadwigę Kołodziej, + męża Konrada, ++ rodziców, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Alojzego Schulz (7).
8. Za + męża i ojca Gintera Bieniek, + syna i brata Marka, ++ teściów i rodziców, + Anielę  Misz, ++ z rodziny Lepich, ++ Teresę i Huberta Duk, + bratową Zofię, ++ z pokrewieństwa Szymik-Knabel oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + Pawła Gruszka (22).
10. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Antoniego Szłapa z okazji 50. Rocznicy Ślubu.
11. Za + męża Jerzego Watoła, + syna Karola, ++ rodziców obu stron, + siostrę Irmgard oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za ++ rodziców Hildegardę i Alojzego Lepich, + ciocię Anielę Misch, + wujka Gintera Bieniek, wszystkich ++ z pokrewieństwa Lepich-Bieniek.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA (8 września)
6.45 Niem.    Za ++ rodziców i teściów, + brata Alfreda, ++ z rodzin Radziej i Glinka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Za ++ rodziców Franciszka i Mariannę Rochowicz, + brata Jana, + bratową Bronisławę, + męża Kazimierza, + szwagra Józefa, + teściową Antoninę, ++ dziadków Krasińskich i Rochowiczów, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodzież.
    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji urodzin Elżbiety i Gerarda Muszkiet oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji rocznicy ślubu Bogumiły i Jarosława.
3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 75. Rocznicy Urodzin Danuty oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Dziękczynna z okazji 15. Rocznicy Ślubu Magdaleny i Sebastiana Wolny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz o Dary Ducha Świętego dla syna Macieja w rozpoczynającym się roku szkolnym.
2. Za + męża i ojca Piotra Malach z okazji kolejnej rocznicy urodzin, ++ z rodzin Malach, Szydłowskich, Harasymowicz i Ploch.
3. Za + Waltera Glik, + żonę Urszulę, ++ rodziców Bertę i Wilhelma Glik, ++ teściów Annę i Feliksa Dudek oraz wszystkich ++ z rodzin Glik i Dudek.
11.30
Suma    1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji 90. Rocznicy Urodzin w intencji Józefa Śmietana.
2. Za ++ męża Michała i syna Józefa Domereckich, ++ z rodzin Domerecki, Winnik i Kasprzak oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Huberta Pietrzyńskiego, ++ teściów Ludwinę i Ignacego, ++ rodziców Elżbietę i Pawła Kasztan, ++ siostry Emilię i Elżbietę, ++ szwagrów Helmuta i Jana, ++ braci Józefa i Henryka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Justyny Tekieli, jej rodziców i rodziców chrzestnych.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + żonę i mamę Barbarę Wójcik w 6. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Weronikę i Józefa Kansy, + męża Piotra Marchewka, + Martę Marchewka, ++ z pokrewieństwa obu stron  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Gintera Radziej, ++ rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Alojzego Schulz (8).
5. Za + Pawła Gruszka (23).
6. Do Boskiej Opatrzności za ++ rodziców Urszulę i Gerharda Sowa, + brata Huberta, + szwagra Joachima, ++ dziadków obu stron, + ciocię Martę Chwała, wszystkich ++ z rodzin Sowa i Skowronek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Andrzeja Widelaka – od siostry Anny.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782535
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5255
4378
9633
12743484
76209
167057
12782535

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:22:47