Intencje Mszy Św. w dniach od 9 do 15 września 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 9 do 15 września 2013 roku

Poniedziałek (9 września) – Dzień powszedni
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 50. Rocznicy Ślubu Urszuli i Manfreda, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Nich i całej rodziny.
7.00    1.  Za ++ rodziców Tadeusza i Janinę, Jana i Annę, + Bogusławę, + ciocię Zofię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W 2. Rocznicę Śmierci Władysława, ++ z rodzin Dudkowski i Pękała oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Pawła Gruszka (24).
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + męża Franciszka Muskała, ++ rodziców obu stron oraz ++ rodzeństwo.
2. Za + córkę Mariolę Ranocha w rocznicę śmierci, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa, + ciocię Krystynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Alojzego Schulz (9).

Wtorek (10 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (10).
7.00    1. Za + Marię Lasek w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Bronisława i Zofię Przysucha, ++ z rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Pawła Gruszka (25).
18.00    1.  Za ++ Ryszarda i Agnieszkę Wilk, Jana, Łucję i Bernarda Polaczek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + męża i ojca Herberta Czok oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Siostrę Marię Emilię Bazyli.

Środa (11 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (11).
7.00    1. Za + syna Joachima Muszkiet w 6. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Annę i Izydora Muszkiet, Józefę i Marcela Graniowski, + siostrę Gertrudę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Annęmarię i Jerzego Koziołek, + ojca Wilhelma Niesmak, ++ z pokrewieństwa Koziołek-Niesmak-Ploch-Grochla, ++ Anielę i Piotra Frątczak oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Pawła Gruszka (26).
18.00    1. Za ++ rodziców Stefanię i Pawła Augustowicz, ++ dziadków Marię i Stefana Dąbrowskich, ++ teściów Annę i Edwarda Raszka, + zięcia Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Antoniego Wanat, + brata Mariana, ++ szwagrów Mieczysława i Adama, + męża Jana Kozołup, + synową Urszulę, + zięcia Józefa, ++ dziadków Teresę i Jana Stalskich, + ks. prałata Jerzego Stellmanna, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Joanny z okazji urodzin.

Czwartek (12 września) – Dzień powszedni
6.30    Za ++ z pokrewieństwa Donath-Jontza.
7.00    1. Za + Alojzego Schulz (12).
2. Za + Pawła Gruszka (27).
3. Za + męża Alfreda z okazji urodzin, wszystkich ++ z rodzin Krasuń, Kowalczuk i Borucki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ rodziców Waleskę i Franciszka, ++ dziadków, ++ teściów, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża Teofila Wacławczyk w 6. Rocznicę Śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Bożą Opiekę w rodzinie i za + męża.

Piątek (13 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + męża Gerharda, + matkę Marcjannę w kolejną rocznicę śmierci, + 0jca, ++ braci i siostry, ++ z całej rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Stefanię Oblicką.
2. Za + Alojzego Schulz (13).
3. Za + Pawła Gruszka (28).
11.00    W intencji naszych Pielgrzymów wyruszających na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi na Górę św. Anny.
14.00    Msza św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników Tauron Dystrybucja S. A. z okazji Dnia Energetyka, o bezpieczeństwo w pracy, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla pracowników i emerytów oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych.
18.00    1. Za + męża Franciszka Potyka w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin Potyka, Bednarek, Górski, Piętka, Wolany i Lis, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 80. Urodzin Heleny, za + męża Jerzego z okazji urodzin – o radość życia wiecznego, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + męża Dariusza, ++ rodziców Wandę i Kazimierza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
6.30    Za + Alojzego Schulz (14).
7.00    1. Za + Pawła Gruszka (29).
2. Za + Ottona Dorsz.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 25. Rocznicy Ślubu Gabrieli i Adriana Kała z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Nich i całej rodziny.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża i ojca Pawła Wawrzynek, ++ rodziców Pawła i Wiktorię Wawrzynek, Teofila i Marię Stach oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Bronisława Konior, ++ Elżbietę, Romana, Zdzisława, Renatę Szpak, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
3. Za ++ rodziców Teodorę i Stanisława Wojtasiewicz, + siostrzenicę Beatę Głodowicz, ++ rodziców chrzestnych i ++ dziadków obu stron.
4. Za + męża Mariana Małycha, + syna Romana, ++ rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + żonę i matkę Paulinę Kleman, ++ rodziców Kubica, + Emilię Kubica, ++ teściów Kleman, ++ z rodziny Barteczko oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ rodziców Gertrudę i Tomasza Sus, ++ Ignacego,  Feliksa i Joannę Gaj, ++ siostry Marię Przybyła i Adelę Suchan, + zięcia Joachima, ++ dziadków obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anny i Macieja Gatkowskich z okazji 6. Rocznicy Ślubu dla Nich i całej rodziny.  
8. Za + żonę Adelę Suchenia, ++ rodziców Jana i Marię Suchenia, Katarzynę i Michała Pawlak, + brata Zdzisława Pawlak, ++ braci, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + Bernarda Rother w 2. Rocznicę Śmierci, jego ++ rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Gucz oraz ++ z pokrewieństwa.
11. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w rodzinie Janiny.
12. Za + męża Józefa Mojza w 10. Rocznicę Śmierci i wszystkich ++ z rodzin Mojza i Wróbel.
13. Do Miłosierdzia Bożego za + Erykę Rządeczko.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA (8 września)
6.45 Niem.    Für Verstorbenen Johannes Matejka, Ehefrau Emilie und Alle Verstorbene aus der Verwandtschaft  und um Gottes Segen und Gesundheit für die Familie.
7.45    Za + Pawła Gruszka (30).
9.00 Młodzież.
    1. Z podziękowaniem za odebrane łaski, i  z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Beaty z okazji 60. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Mariannę i Franciszka Napora oraz + brata Mieczysława.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Zdzisławy i Bronisława z okazji 50. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ rodziców Stefana i Łucję Nocoń, Stefana i Marię Podleska, ++ braci Bernarda, Walentego i Józefa, + szwagra Norberta, ++ rodziców obu stron Nocoń i Kaczmarczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Elżbiety i Wiesława z okazji 40. Rocznicy Ślubu, w intencji syna Tomasza i Elżbiety z okazji 12. Rocznicy Ślubu, w intencji nowożeńców Krzysztofa i Soni oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Kaliny i Kajetana Rychlik z okazji 1. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Agnieszki i Andrzeja w 6. Rocznicę Ślubu.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Mateusza Frejek].
11.30
Suma    1. Za ++ rodziców Helenę i Jana Buszyńskich, ++ teściów Stanisławę i Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców, teściów i + męża Henryka.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Elżbiety Mika z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, za ++ z rodziny i pokrewieństwa.
[Do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji Alexandra w dniu Chrztu Świętego].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++ rodziców Helenę i Leona Zajdel z okazji urodzin, ++ z pokrewieństwa, + siostrę Krystynę, + córkę Mariolę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Zofię i Bronisława Winnik, Anielę i Władysława Szuszkiewicz, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące. oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + syna Mirosława w 3. Rocznicę Śmierci, jego + ojca Tadeusza, ++ rodziców Alojzego i Zofię Budzanowskich, ++ Antoniego i Gertrudę Kołodziej, ++ z pokrewieństwa obu stron.
    POWITANIE PIELGRZYMÓW Z GÓRY ŚW. ANNY
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782545
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5265
4378
9643
12743484
76219
167057
12782545

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:23:37