Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 września 2013 roku

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 16 do 22 września 2013 roku

Poniedziałek (16 września) – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza Papieża, i Cypriana, Biskupa
6.30    Za + Alojzego Schulz (16).
7.00    1.  Za ++ z rodziny i pokrewieństwa Józefa Wolny.
    2. Za + Ottona Dorsz.
    3. Za + Gertrudę Parlinek z okazji urodzin, ++ rodziców i rodzeństwo.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Henryka z okazji 70. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za + męża Józefa Wysada w rocznicę urodzin, ++ rodziców Katarzynę i Wilhelma Rudner, ++ dziadków Marię i Walentego Witoń oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Za + wujka Franciszka Lukoszka z Zabrza.

Wtorek (17 września) – Dzień powszedni
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji i w rodzinach dzieci.
7.00    1. Za ++ rodziców Matyldę i Władysława Szajdak, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za + Monikę, ++ dziadków Jana i Marię, ++ rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa Kampczyk-Pietrasz-Boguc-Kopa.
    3. Za + koleżankę Rosemarie o radość życia wiecznego.
18.00    1.  Za + męża Henryka Kokoszko, + ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za + córkę Aleksandrę Gołąbek z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.
    3. Za + Alojzego Schulz (17).
    4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marty z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Środa (18 września) – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika i Patrona Polski
6.30    1. Za + Alojzego Schulz (18).
    2. Za + brata Mariana Pasionek w 11. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo.
7.00    1. Za + matkę Łucję Ploch, + ojca Jana, ++ 3 braci, ++ dziadków Ploch-Sottor oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gerharda z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski i powrót do zdrowia dla Gabrieli i o dalszą opiekę i zdrowie.
18.00    1. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki w intencji naszej młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
    2. Za + Lidię Romanowicz, ++ rodziców i teściów, ++ Beatę Głodowicz i Marka Ofierskiego, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Za + Stanisława Namyślak, ++ rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji matki Stanisławy z okazji 84. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Czwartek (19 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Erykę Gajda, jej ++ rodziców Barbarę i Jana Kiełbasa, ++ z rodzin Gajda i Grabiec oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Alojzego Schulz (19).
    2. Za ++ Marię i Antoniego Pietrasch, + syna Lothara – o radość życia wiecznego.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Krzysztof Ziemba – Sonia Tarlińska.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ rodziców Jana Jarosz, 2 żony Elżbietę i Marię, ++ 2 synów Emanuela i Ryszarda, ++ 2 siostry Walerię i Różę, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ rodziców Rozalię i Władysława, + brata Czesława, + siostrę Helenę, + bratową Eugenię, + szwagra Władysława, ++ dziadków obu stron, zaginionego wujka Pawła, + chrzestną Józefę, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za + matkę Gertrudę Hurek z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (20 września) – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
6.30    Za + Alojzego Schulz (20).
7.00    1. Za ++ rodziców Marię i Jerzego Nowara, ++ teściów Franciszkę i Józefa Wojtala, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za + męża i ojca Stanisława Kita, ++ rodziców obu stron, ++ braci i bratową – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Za + Anielę Szydłak – od koleżanek i kolegów z pracy Córki.
18.00    1. Za + ojca Leopolda Janczyk, + matkę Gertrudę, + brata Kazimierza, ++ z pokrewieństwa obu stron, ++ przyjaciół i dusze w czyśćcu cierpiące.
    2. Za + matkę Różę Maślanka, jej + męża Władysława, ++ dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Za + męża Tadeusza Dudzińskiego, ++ rodziców Marię i Jana Rak, ++ teściów Rozalię i Szczepana Dudzińskich, + siostrę Anielę, ++ braci i bratanka Wiesława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (21 września) – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
6.30    Za + Alojzego Schulz (21).
7.00    1. Za + męża Dietricha Paschmann w 1. Rocznicę Śmierci, wszystkich ++ z rodzin Paschmann-Klimek-Zmuda oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
    2. Za ++ Weronikę i Tomasza Pilawa, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Michała Siwiec z okazji 70. Rocznicy Urodzin.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
    1. Za + ojca Tadeusza Czarneckiego w 36. Rocznicę Śmierci, + mamę Kazimierę, + brata Czesława, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za ++ rodziców Stefanię i Władysława Mufina, ++ braci i zięcia, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
    3. Za + męża Andrzeja Lisiak, ++ rodziców i teściów Janinę i Ludwika, Stefanię i Aleksandra.
    4. Za + Annę Borowy w 20. Rocznicę Śmierci.
    5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Agnieszki i Wojciecha z okazji rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci Martyny i Szymona.
    6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Reinharda Joszko z okazji 55. Rocznicy Urodzin oraz z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niego i całej rodziny.
    7. Za + żonę Annę Cedzich, ++ rodziców Paździor-Cedzich, ++ szwagrów Jana, Ernesta i Georga, poległego brata Franza, + siostrę Annę, + wnuka Tomka, wszystkich ++ z pokrewieństwa Paździor-Cedzich-Gawrysiak oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
    8. Za ++ rodziców Emila i Zofię, + siostrę Marię, ++ teściów Franciszka i Teresę, + szwagierkę Hildegardę, ++ 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    9. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Michała Polusik o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Niego i rodziców.
    10. Za + męża Stanisława Horowskiego w 3. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Michała i Marię, ++ braci Jana i Andrzeja Piwowarczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    11. Za ++ rodziców Helenę i Stanisława, ++ brata i bratową Smorawskich, + Maksa, ++ Janinę i Antoniego Majewskich, ++ z rodzin Mostowskich i Milczarków, + Beatę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    12. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Łucji i Krzysztofa z okazji 50. Rocznicy Urodzin.
    13. Za ++ rodziców Łucję i Alfonsa Joszko, + matkę Gertrudę Szklorz, + brata Rajmunda Joszko, + szwagra Pawła Hurek i ++ z pokrewieństwa.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXV ZWYKŁA (22 września)
6.45 Niem.    Za + Alojzego Schulz (22).
7.45    Za + męża Wernera Pyka, ++ rodziców Annę i Piotra Jokiel, + brata Alfreda, + siostrę Elżbietę, ++ z pokrewieństwa Jokiel-Pyka-Plachetka-Kruczek-Kraiczyczek, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodz.
    1. Za + ojca Erwina Biały w rocznicę śmierci, jego + żonę Agnieszkę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Małgorzaty i Rafała z okazji 15. Rocznicy Ślubu oraz w intencji Małgorzaty z okazji 40. Rocznicy Urodzin.
10.15
Rodzin    1. Za + Józefa Sznura w 1. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców Annę i Alojzego, ++ teściów Marię i Henryka Białek, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    2. Za ++ Mariannę i Antoniego Makowskich, + teścia Stanisława, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    3. Za + tatę Maksymiliana Suchan w 8. Rocznicę Śmierci, + mamę Elżbietę, + męża Jerzego Staron, ++ z pokrewieństwa Suchan-Staron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    4. W intencji nowożeńców Marzeny i Grzegorza Gruszka z prośbą o opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Nich i całej rodziny.
11.30
Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Aleksandry z okazji 18. Rocznicy Urodzin
    2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Bronisławy i Kazimierza Zawitowskich z okazji 50. Rocznicy Ślubu oraz za ++ rodziców, siostry Stanisławę i Teresę, braci Stefana i Władysława.
    3. Za + Henryka Bełda w rocznicę śmierci i rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Ireny Biechowiak z okazji 60. Rocznicy Urodzin.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
    1. Za + żonę, matkę, babcię i prababcię Anielę Trembecką z okazji 7. Rocznicy Śmierci – o radość życia wiecznego.
    2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marka z okazji 50. Rocznicy Urodzin.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782554
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5274
4378
9652
12743484
76228
167057
12782554

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:24:21