Intencje Mszy Św. w dniach od 23 do 29 września 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 23 do 29 września 2013 roku

Poniedziałek (23 września) – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
6.30    1. Za + Antoniego Smolorz, + żonę Gertrudę, + córkę Marię, ++ zięciów Herberta, Gerharda i Friderika, + wnuka Kristofa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marty z okazji 8o. Rocznicy Urodzin.
7.00    1.  Za + Herberta Bodinka, ++ rodziców i teściów Bodinka-Smolorz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Alojzego Schulz (23).
3. Za + Annę Makosz – od kuzynki Marii.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, + córeczkę Małgosię, + Antoniego.
2. Za + męża Zygmunta Skoczek, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Hildegard Zientek w 1. Rocznicę Śmierci, jej + męża Ryszarda, ++ rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
4. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej z okazji 28. Rocznicy Urodzin Kamila.

Wtorek (24 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (24).
7.00    1. Za ++ Jana, Reginę, Stanisława i Tadeusza Kempka, ++ Tadeusza, Janinę i Joannę Wyrzykowskich oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za żyjących Barbarę i Lino Lang oraz ++ z rodzin.
18.00    1.  Za + męża i ojca Jana Popanda, + teściową Apolonię, ++ rodziców, + brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa Labocha-Lechowicz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Franciszka Dołhun w rocznicę śmierci, ++ rodziców, ++ 2 synów, ++ rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Alojzego i Zofię Budzanowski, + matkę Janinę Wawrzyniak, jej + córkę Danutę, + brata Tadeusza, jego + syna Mirosława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

4. Za + syna Dariusza o radość życia wiecznego.
19.00    Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa (25 września) – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
6.30    Za + Alojzego Schulz (25).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Rity z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w całej rodzinie.
2. Za + Henryka Zabłockiego w 1. Rocznicę Śmierci – o radość życia wiecznego oraz za ++ z rodziny i pokrewieństwa.

3. Za + Mieczysława Budzanowskiego, jego + brata Stanisława, ++ rodziców i + siostrzenicę Barbarę.
18.00    1. Za + Agnieszkę Kunert, + męża Józefa, + córkę Stefanię, + syna Ewalda, ++ 3 zięciów, + wnuczkę Renatę, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + Zdzisława Krawiec, ++ rodziców Zofię i Alojzego Hołobut, + brata Stanisława, + Weronikę Łakomską, ++ z rodziny Małychów i + Juliana Kaliciak.
3. Za + matkę Elżbietę Kała, jej + męża Jerzego, ++ rodziców i teściów Gertrudę i Stefana oraz + Waltera Szotka, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Czwartek (26 września) – Dzień powszedni
6.30    Za + Alojzego Schulz (26).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Otylii Jokiel z okazji 89. Rocznicy Urodzin.
2. Przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Anny Bemer.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Ottona Dorsz.
17.30    Modlitwa Różańcowa w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ rodziców Ewę i Marcina Czoba, + męża Tadeusza, ++ teściów Józefę i Wawrzyńca, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Antoniego Polańskich, + brata Tadeusza, + siostrę Janinę, + szwagra Jana, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża, ojca i dziadka Zygmunta Trzepietowskiego w 2. Rocznicę Śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (27 września) – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
6.30    Za + Alojzego Schulz (27).
7.00    1. Za + Emilię Sołga, ++ rodziców i rodzeństwo – o radość życia wiecznego.
2. Za + mamę Różę, ++ rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00    1. Za + syna Marka Ofierskiego, ++ rodziców Zofię i Michała, Katarzynę i Wojciecha, ++ braci Władysława i Stanisława, ++ bratowe Zofię i Lidię, + bratanicę Beatę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Pawła Koźlik, ++ rodziców i teściów, ++ siostry Annę i Marię, + brata Henryka, ++ szwagrów i szwagierkę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Michała, + brata Jana, ++ teściów Martę i Konrada, ++ rodziców Agnieszkę i Jerzego, wszystkich ++ z rodzin Stelmach, Mróz, Janocha i Burzan oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie i opiekę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w intencji Jadwigi Widańskiej z okazji 91. Rocznicy Urodzin, w intencji siostrzenicy Jadwigi Spałek z okazji 51. Rocznicy Urodzin oraz w intencji Katarzyny i Tomasza z okazji 1. Rocznicy Ślubu.
[Do Modlitwy Wiernych: Z okazji 1. Rocznicy Ślubu w intencji Izabeli i Tomasza o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo].  

Sobota (28 września) – Wspomnienie św. Wacława, męczennika
6.30    Za + Alojzego Schulz (28).
7.00    1. Za ++ Augustyna i Florentynę Gruszka, + córkę Annę, + zięcia Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Margarete Franziskę Solga-Pschichholz, jej + męża Wernera, ++ rodziców Agnieszkę i Adolfa Solga, ++ rodzeństwo, dusze w czyśćcu cierpiące – o radość życia wiecznego.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Piotr Skóra – Anna Kapica.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + Artura Kałka w 10. Rocznicę Śmierci – o radość życia wiecznego.
2. Za + siostrę Cecylie Popanda w 14. Rocznice Śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo, ++ szwagrów, ++ teściów, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
3. Za ++ rodziców Zofię i Antoniego Nazimek, ++ dziadków obu stron, + matkę Monikę, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Waltera i Gertrudę Szendzielorz, + syna Waldemara, + teściową Marię Kała, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny i Mariana z okazji 40. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ Otylię i Henryka Kostyra.  
8. Za + Marię Stelmasińską w 3. Rocznice Śmierci – o radość życia wiecznego.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA (29 września)
6.45 Niem.    Za + Klarę Glinka, ++ rodziców, ++ 2 braci oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.45    Za ++ Michalinę i Władysława Szczurowskich, ++ Marię i Jana Stebnowskich, ++ rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodzież.
    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Urszuli i Eugeniusza z okazji 60. Rocznicy Ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz o radość życia wiecznego dla + córki Krystyny.
2. Z okazji 18. Rocznicy Urodzin wnuczki Żanety z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Elżbiety z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi i Mirosława Hejno z okazji 25. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Michała i Agnieszkę Sitnik, wszystkich ++ z rodzin Sitnik i Strychacz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Michała, ++ teściów Michała i Marię, + szwagierkę Krystynę, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji mamy Stefanii i córki Julii - z okazji rocznicy urodzin oraz o Dary Ducha Świętego na czas nauki w szkole.
11.30
Suma    1. O zdrowie i opiekę Bożą na nowej drodze życia w intencji Nowożeńców Barbary i Pawła Rudner, w intencji Barbary i Manfreda Pogodalla z okazji 29. Rocznicy Ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Marek i Rudner oraz o radość życia wiecznego dla ++ dziadków, rodziców i teściów Urszuli i Eryka Sojka, + Michała Domereckiego i wszystkich ++ z rodziny.
2. Za + Kazimierza Kaliciak, jego + żonę Katarzynę, ich ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin Kaliciak, Świtała, Prusaczyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gabrieli i Artura z okazji 10. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności w intencji Nowożeńców Anny i Piotra Skóra o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za ++ z rodzin Kapica i Skóra.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Alfonsa Gruszka z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + ojca Hieronima, + matkę Martę , + brata Antona, , ++ siostry Jadwigę, Teresę i Annę Sobawa, ++ Łucję i Jerzego Szlisz, + męża Teodora Paździor, + zięcia Waldemara, wszystkich ++ z rodzin Tiszbierek, Paździor, Makosz, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Alojzego Schulz (29).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi Moisa z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz za + męża Józefa.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12782529
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5249
4378
9627
12743484
76203
167057
12782529

Twoje IP: 18.206.194.161
Czas: 2020-02-18 20:22:19