Intencje Mszy Św. w dniach od 30 września do 06 października 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 30 września do 6 października 2013 roku

Poniedziałek (30 września) – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
6.30    Za + Alojzego Schulz (30).
7.00    1.  Za ++ Hieronima i Annę Frajer, męża Ignacego, ++ rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ męża i ojca Rudolfa Tomanek, 3 braci i ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ dziadków Antoninę i Stanisława Szalkowskich, rodziców Mariannę i Leona Mikoszewskich, wnuczkę Barbarę i ++ z rodziny.
17.30    Modlitwa Różańcowa za chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert w intencji Sióstr Elżbietanek pracujących i mieszkających w naszej parafii z okazji 6. rocznicy beatyfikacji Założycielki Zgromadzenia.
2. Za ++ rodziców Antoniego i Teresę Patoła, synową Halinę, ++ rodziców i rodzeństwo.
3. Za ++ Bronisławę Rodzeń w 1 Rocznicę Śmierci, męża Kazimierza, synów, córki oraz ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Zosi Wrzeszcz z okazji 60. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
5. Za ++ Jana, Reginę, Stanisława i Tadeusza Kempka, Tadeusza, Janinę i Joannę Wyrzykowskich oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (1 października) – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi Knapik z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++ rodziców Franciszka i Antoninę Czak, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ rodziców Herberta i Marię, teściów Wilibalda i Dorotę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Małgorzaty z okazji 40. Rocznicy Urodzin, w intencji Grzegorza z okazji 45. Rocznicy Urodzin, w intencji Jadwigi z okazji 65. Rocznicy Urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za wszystkich ++ z rodziny.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1.  Za + Dawida Kozubek (1).
2. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi Knopek z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gabrieli i Dariusza z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Za + ojca w 40. Rocznicę Śmierci i ++ z rodzin obu stron.

Środa (2 października) – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Edyty Polaczek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Marcina z okazji 20. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w całej rodzinie.
2. Za + Dawida Kozubek (2).
3. Za + śp. Zofię Peszkowską.
8.15    Nabożeństwo w kościele rozpoczynające Autokarową Pielgrzymkę na Jasną Górę.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za + męża Henryka Kokoszka w 3. Rocznicę Śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Bronisławę i Michała Prostak, siostry zakonne Porfirię i Antoninę z domu Rodowicz, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach Teresy i Marii.

Czwartek (3 października) – Dzień powszedni. I Czwartek Miesiąca
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + męża Joachima Jałowy w 5. Rocznicę Śmierci.
2. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Walentego o zdrowie dla męża oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i dzieci.
3. Za + Dawida Kozubek (3).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Z podziękowaniem za Sakrament Małżeństwa, odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny, opiekę Matki Boskiej na dalsze lata życia dla małżonków Katarzyny i Marcina z okazji 15. Rocznicy Ślubu.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ we wrześniu br.: Henryka Musiał, Piotra Pazur, Feliksa Muszyńskiego, Anielę Szydłak, Jadwigę Damaszek, Marlenę Leśniewicz, Henryka Krzyżańskiego, Krystynę Rawską-Śluz, Łukasza Firuta, Józefa Nowaka, Zygmunta Kowalczyka.
2. Za ++ rodziców Marię i Karola Rzepka, Teresę i Wiktora Gasz, braci Alberta, Joachima i Jerzego, ks. Ernesta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Różę i Józefa Cholewa, brata Jerzego, teściów Marię i Ryszarda Skrzydło, ++ z pokrewieństwa Cholewa-Skrzydło oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie..

Piątek (4 października) – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. I Piątek Miesiąca
6.30    1. W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za + Dawida Kozubek (4).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Franciszka o łaski dla całej Wspólnoty Franciszkańskiej.
2. Za ++ Czesława Kujawa, syna Edwarda, rodziców obu stron Cichoń-Kujawa, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Pawła Olbrich z okazji 75. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ rodziców Waleskę i Albina Blaszczyk, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Mieczysława Porębski w 4. Rocznicę Śmierci, ++ teściów Franciszkę i Ignacego oraz + brata Mieczysława.
3. Za ++ matkę Gertrudę Prus, ojca Filipa, braci Pawła, Jana, Henryka i Józefa, siostrę Helenę, męża Gerarda Świeca, ++ z rodziny Plachetka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota (5 października) – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I Sobota Miesiąca
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ rodziców Różę i Wiktora Guzdek, Józefa i Florentynę Paterok, szwagra Gintera Ordon, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Hildegardę Zientek w kolejną rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anny i Jerzego Gawlik z okazji 60. Rocznicy Ślubu, w intencji Anny z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
16.00    
Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Ireny Kazan z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża Gintera Radziej w 4. Rocznicę Śmierci o radość życia wiecznego, ++ rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Józefa Pisarek, brata Emanuela, siostrę Martę oraz ich ++ rodziców.  
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi i Jana Kwiatkowskich z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Danuty i Marcina z okazji 50. Rocznicy Urodzin, w intencji córki Zuzanny z okazji 25. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ dziadków Albinę i Augusta Kochanek.
6. Za ++ rodziców Henrykę i Franciszka Kaczmarek, 3 braci, ++ z rodzin Bednarskich i Kaczmarek.
7. Za ++ dziadków Gertrudę i Antoniego Koprek oraz ++ z rodzin Koprek i Dreszer.  
8. Za + Dawida Kozubek (5).
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Bernarda z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10. Za + ojca Mieczysława w 5. Rocznicę Śmierci, ++ dziadków Helenę i Stanisława Niedbała.
11. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach Domerecki i Buratowski oraz w pewnej intencji.
12. Za ++ syna Marcina Ciężkiego w 5. Rocznicę Śmierci, ojca Józefa, brata Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA (6 października)
6.45 Niem.    Za + ks. proboszcza Faustyna Zbaniuszka – od Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
7.45    Za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ w październiku 2012 r.): Ludwika Pszon, Jerzego Lasek, Stefanię Oblicką, Andrzeja Niedbałka, Jana Żyłka, Tadeusza Tuz, Jana Kamińskiego, Urszulę Glik, Ryszarda Gralka, Bernarda Ciołek, Edwarda Balawender, Alfreda Noworolskiego, Józefa Nierle, Wiktora Gawlik.
9.00 Młodzież.
    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gotfryda z okazji 75. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Marcina Zygadło w 9. Rocznicę Śmierci i ++ rodziców – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Norberta z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ Helmuta Sobek, rodziców obu stron, brata Pawła, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Jerzego Lasek w 1. Rocznicę Śmierci, ++ rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ Alojzego Adamik w 6. Rocznicę Śmierci, żonę Agnieszkę, ++ z pokrewieństwa Adamik-Kałus-Klimek-Donat oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Tomasza Wróbel o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Niego i rodziców.
11.30
Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w życiu i w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Reinholda Buczka z okazji 77. Rocznicy Urodzin.
2. Za ++ rodziców Franciszka i Marię Kołodziejczyk, brata Jerzego, wszystkich ++ z rodzin Kołodziejczyk i Wawrzynek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Jerzego Stalskiego w 2. Rocznicę Śmierci, ojca Janusza – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Zofii Glapiak o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Niej i rodziców.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + męża Piotra Wolany, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Genowefy, wszystkich dzieci i ich rodzin oraz za + męża Stanisława.
3. Za ++ Zofię Peszkowską, jej rodziców Alfredę i Stanisława Kowalczyk, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Dawida Kozubek (6).
5. Za ++ z rodziny Bioły.
6. Za ++ mamę Katarzynę Wróbel, Jana Wróbel, córkę Danutę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651505
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2772
7203
28508
13576656
9975
194510
13651505

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 09:21:51